×
Mobilā versija
Brīdinājums -12.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 24. februāris, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Nevēlams “jaunās impērijas prezidents” (6)

Foto - en.ria.ruFoto - en.ria.ru

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs iekļāvis Krievijas aktieri Ivanu Ohlobistinu tā dēvētajā melnajā sarakstā par naidu kurinošiem publiskiem izteikumiem, piemēram, “nāvi ukraiņiem”, “geji jādedzina krāsnīs”.

Līdz ar to atcelts aktiera, scenārista un atstādinātā mācītāja Ohlobistina “radošais vakars”, kas 7. novembrī bija plānots Rīgas Kongresu namā.

Ohlobistins pasludināts par nevēlamu personu arī Ukrainā, paziņojis Ukrainas Drošības dienesta pārstāvis. Ukrainā aizliegts iebraukt arī krievu dziedātājam Josifam Kobzonam, kurš līdz ar Oļegu Gazmanovu un Valēriju ir nevēlamas personas Latvijā sakarā ar atbalstu Kremļa agresijai Ukrainā.

Kas ir šis Ohlobistins? Tulas apgabalā dzimušais skatuves mākslinieks kļuva populārs kā aktieris vēl deviņdesmito gadu beigās, bet tad aizgāja klosterī un kļuva par pareizticīgo baznīcas priesteri. 2010. gadā viņš atsāka darbu izklaides jomā, piedaloties TV seriālā “Internatūra”.

Mācījies prestižajā VGIK kino institūtā Maskavā, kādu laiku pat bijis PSRS Kinematogrāfistu savienības sekretārs. Saņēmis virkni balvu kā aktieris, režisors un scenārists. Politikā iesaistījies kā ekoloģiskās partijas “Kedr” aktīvists, iestājoties par monarhijas atjaunošanu Krievijā. 2001. gadā kļuvis par pareizticīgo baznīcas priesteri un saņēmis Krievijas prezidenta Putina apbalvojumu – zelta pulksteni ar ierakstu “Par nopelniem Tēvzemes labā”. Nespējot atteikties no darba kino un šovbiznesā, kopš 2009. gada pārtraucis priestera darbību.

48 gadus vecais izbijušais Krievijas pareizticīgo baznīcas priesteris kļuvis skandalozi pazīstams ar aso vēršanos pret gejiem un provokatīviem izteikumiem citos jautājumos. 2013. gada decembrī “garīgo sarunu” sarīkojumā Novosibirskā, lietojot necenzētu leksiku pareizticīgo vērtību analīzē, viņš paziņoja, ka visi homoseksuāļi būtu dzīvi jāsadedzina, jo tie radot “pastāvīgas briesmas” viņa bērniem, kurus viņš dažreiz iekaustot “viņu pašu labā”. Ohlobistina un viņa sievas aktrises Oksanas Arbuzovas ģimenē ir seši bērni. Šā gada janvārī atklātajā vēstulē Krievijas prezidentam Putinam viņš lūdza atkal ieviest padomju laika likumu, kas paredzēja kriminālsodu par homoseksuālām attiecībām.

Cenšoties izmantot savu skandalozo popularitāti, Ohlobistins pat bija izteicis nodomu kandidēt uz Krievijas prezidenta amatu 2012. gada vēlēšanās, taču kandidātam nebija atbildes uz jautājumu, kā viņš finansēs savu vēlēšanu kampaņu. Viņaprāt, lai nopietni iesaistītos politikā, jāsaņem pareizticīgo baznīcas atbalsts, taču Ohlobistina skandalozie izteikumi likuši baznīcas vadībai viņu atstādināt no priestera pienākumiem.

Krievijas televīzijas RTV raidījumā 2012. gada decembrī Ohlobistins sevi uzdeva kā “nacionālpatriotu” un apgalvoja, ka viņš esot “vienīgais, kam zināms, ka gadā, kad mirs gan Krievijas valsts galva, gan baznīcas vadītājs”, viņš kļūšot par jaunās Krievijas impērijas prezidentu. “Krievu tauta balsos par mani un pareizticīgā baznīca mani iesvaidīs,” viņš apgalvoja. Stājies amatā, viņš nekavējoties izveidošot jaunu Dzelzs mūri ap Krieviju un sākšot “tīrīšanas” kampaņu, lai “atjaunotu krievu nāciju”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Ok, šķiet tikai krievzemē tādi viepļi var kļūt par mācītājiem… Stulbums. Vienīgais var piekrist jautājumā par homoseksuāļiem, citādi aprobežots tipāžš…

  2. Nu reti riebīgs purns….

  3. Jā, izteiciens “nāvi ukraiņiem” nav atrodams. Toties ir atrodami viņa izteicieni, ar kuriem viņš atbalsta uzkraiņu tautu šajā periodā un asi nosoda Janukoviča režīmu. Tātad melnajā sarakstā viņu iekļāva tikai prethomoseksuālisma dēļ. Diezgan liekulīgs iemesls, ņemot vērā LR Satversmē nostiprināto ģimenes modeli, kur tāpat homoseksuālisms nav paredzēts. Kurš diez bija padomdevējs Rinkevičam?

  4. latvietis parastais Atbildēt

    internetā gan tā ” nāve ukraiņiem” nav atrodama, toties ir diezgan ekscentrisks veltijums gejiem, kas atceroties rinkas un geju ” atiecibas” ari noteikti bija iemesls nokļīšanai sarakstā. taču intresantāks ir fakts ka ukraina savā sarakstā viņu iekļāva stipr vēlāk. kas liecina ka rietumi nosaka kas ukrainai draudzigs kas ne, kijevai pašai nebija pretenziju.

  5. Paldies, ka paststiji. Ļoti vērīga informācija, bez kuras pat govis slaukt nav iespējams.

  6. Raspūķins augšāmcēlies ?

Draugiem Facebook Twitter Google+