×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. maijs, 2014
Drukāt

Nevienlīdzīgā cīkstēšanās


ReklāmfotoReklāmfoto

Var jau būt, ka kādam nāks smiekli, skatoties amerikāņu komēdiju „Sliktie kaimiņi”, kāds savilks paralēles ar neciešamo „Projektu X”, kamēr ne viens vien nomās ar galvu, vaicājot, kurp gan virzās šī pasaule.

Maka un Kellijas dzīvē beidzot iestājusies kāda kripatiņa paredzamības. Pēc meitiņas piedzimšanas, sametot vienā ķipītī visus iekrājumus, viņi ir iegādājušies pieklājīgu mājiņu piepilsētā, lai sajustos tā, kā viņu vecumā pieprasa žurnāli – trūkst vien suņa mauriņā un mūždien smaidīgas omītes ar tikko ceptu pankūku šķīvi rokās –, taču ir viena ķeza, ar ko pāris nebija rēķinājies. Kaut arī mainījies abu statuss, viņi vēl joprojām alkst tusiņa, bet pēc tam, kad blakus mājā ievācas studentu korporācija, ir skaidrs, ka ne tikai naktsmiers tiks sacaurumots un nervi sabeigti, bet būs vien abiem jāstājas uz kara takas, lai pie vietas noliktu vien izklaides kāros jauniešus. Taču arī viņi nav ar pliku roku ņemami, un, Zaka Efrona vadonim priekšgalā stāvot, izdomā arvien jaunas riebeklības, kā kaitēt `padzīvojušajam` kaimiņpārim.

Dzimumorgānu jociņi, neslēpts seksisms un lamuvārdu zalve – jauniešu filmās jau gadiem ilgi tas nav nekas neparasts, taču šoreiz jāņem vērā, ka viena no galvenajām lomām uzticēta pielaizītajam Disneja studijas smukpuisītim Zakam Efronam, kurš no vecāku mīluļa pēdējos gados pārvērties par biedu, un to īpaši uzsver viņa loma filmā „Sliktie kaimiņi”. Taču tajā pat laikā viņš apzināti lauž savu imidžu, kas izlaidis pamatīgu sakņu sistēmu, un ar savu labi trenēto torsu a`la Deivids Bekhems ideāli iederētos apakšveļas reklāmās, kamēr viņa ar smadzenēm neapveltītais varonis Tedijs savas dzīves kvalitātes spēj apmierināt ar pāris aliņiem, picas šķēli, salkani šķebinošām uzmundrinājuma runām un blondu, puspliku zaķi pie sāniem. Medaļas otra puse ir Maks un Kellija, kuru ikdienā ienākušas zobu briketes, acu maskas labākam miegam un rācija, lai vienmēr sadzirdētu savas meitas kunkstienus, taču arī viņi nav izauguši no pusaudžu gadiem, kaut sejās iezagušās grumbiņas un uz Maka vēdera – sirsnīgs tauku polsterējums. Tā teikt, katrs esam atšķirīgs, tomēr neviens – pieaudzis….

Var jau būt, ka kādam `joki` par čurāšanu krustiņā, piena atsūkšanu, dildo zobencīņas, Roberta DeNiro parodēšana un atsauces uz Betmenu šķiet smieklīgas, taču par labu gaumi, man domāt, tas neliecina. Arī par pēdējo gadu Holivudas `izaugsmi` komēdiju žanrā ne, apmierinoties ar naudu kāsošiem un jēlību uguņošanu pielūdzošiem `jokiem`.

UZZIŅA:


„Sliktie kaimiņi”/”Neighbors”


ASV, 2014.

Režisors: Nikolass Stollers

Lomās: Sets Rodžens, Roza Bairna, Zaks Efrons, Deivids Franko, Kristofers Mincs-Plase, Līsa Kudrova, Kreigs Roberts

No 9. maija „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+