×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2015
Drukāt

Neviens bērns nav pelnījis žagarus. Arī no Ziemassvētku vecīša nē!

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Par latviešu ģimenes uzņemto video, kurā sieviete it kā jokojoties sola bērnam žagarus, tā novedot mazo meiteni līdz asarām un izmisumam, Latvijas vecāku organizācijas „Mammamuntetiem.lv” rīkotajā preses konferencē „Vai normāli draudēt bērnam ar žagariem?”, kas sasaukta, lai sabiedrībā veidotu izpratni par emocionālās vardarbības ietekmi uz bērniem, ārsti izteica asu nosodījumu, lai gan sākotnēji Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) situāciju medijos komentējusi tikai kā „nekorektu rīcību”.

Septembra beigās vietnē „YouTube” apskatei bija izlikts mājās uzņemts video ar virsrakstu „Nedaudz pakaitinājām meitu”.

Internetā ievietotajā video redzams, kā līdz izmisumam un raudāšanai kāda sieviete (visticamāk, bērna māte) noved aptuveni trīs gadus vecu meiteni. Sieviete nepaklausīgajai meitenei piesola žagarus, kurus atnesīšot Salatētis. Bērns raudādams mūk no sievietes un kliedz, ka nevēlas žagarus. Pēc video dzirdamās sievietes balss var spriest, ka viņa nav sevišķi nikna, viņa žagarus piesola it kā jokojoties.

Atsaucoties uz portālā „Kasjauns.lv” publicēto video 9. oktobrī, VBTAI situāciju novērtēja tikai kā „nekorektu rīcību”, taču, uzklausot Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas katedras un klīnikas ārstu vērtējumu, VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktores vietniece Inga Krastiņa apstiprināja, ka video redzētais ir emocionālā vardarbība, tāpēc VBTAI lūgs policiju identificēt video redzamo ģimeni, lai sociālā dienesta pārstāvji varētu to apsekot.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+