×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

LELBĀL Latvijas apgabala prāvests: Neviens mūsu identitāti netaisās mainīt (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas ārpus Latvijas prāvests Kārlis Žols.


Kārlis Žols, LELBĀL Latvijas apgabala prāvests

Patiesi cienot arhibīskapu Stankeviču un viņa nostāju, kā arī pozitīvi vērtējot faktu, ka viņš patiešām Stambulas konvenciju ir izlasījis, tomēr vēlos oponēt viņa viedoklim.
Stambulas konvencija nav īss teksts. Tomēr, izlasot to, noteikti neredzēju kādu norādi uz to, ka balstoties uz tās, kāds vēlētos mainīt vai apdraudēt tā sauktās tradicionālās ģimenes vērtības un veidot kādu jaunu modeli normālos, tradicionālos uzskatos par dzimumu. Jā, Stambulas konvencija runā arī par netradicionālo seksuālo orientāciju pārstāvju aizstāvību pret vardarbību. Es patiesi domāju, ka, ja Latvija pieņems dokumentu, kurā tiks pausts viedoklis, ka vardarbība pret netradicionāli seksuāli orientētajiem cilvēkiem (tāpat kā pret jebkuru citu cilvēku), ir nosodāma, tas mūsu sabiedrībai nāks tikai par labu.

Vai varbūt vardarbība pret netradicionālo seksuālo orientāciju pārstāvjiem nav nosodāma? Man šķiet, Latvijai ir jāizsaka savs viedoklis šajā jautājumā un Stambulas konvencijas pieņemšana būtu tikai loģisks solis šajā jautājumā. Neviens mūsu identitāti netaisās mainīt. Un vēlreiz, arī mūsu tradicionālas ģimenes vērtības ar to netiks apdraudētas. Protams, jautājums ir arī par to, kas tad ir mūsu piekoptās ģimenes vērtības? Diemžēl nedomāju, ka šajā jautājumā mēs varētu lepoties ar labu situāciju.

Labklājības ministrijas dati liecina, ka 2006. gada augusta “Latvijas faktu” sabiedriskās domas aptaujā uz jautājumu: “Vai jūsu paziņu, radinieku vai draugu vidū ir kāda sieviete, kas ir cietusi vai cieš no vardarbības?”, apstiprinoši atbilldēja 36,7% Latvjas iedzīvotāju. Vai tas ir maz? Un uz jautājumu: “Kas, jūsuprāt, biežāk kļūst par vardarbības upuriem ģimenē?”, 87,5% atbild, ka tās ir sievietes. Tās pašas Labklājības ministrijas jaunāki dati liecina: “Latvija ir viena no ES dalībvalstīm, kurā vardarbība pret sievietēm un vardarbība ģimenē ir īpaši izplatīta parādība. Par to liecina statistika: 2015.gadā vairāk nekā pusē gadījumu, kad sieviete nonāca slimnīcā ar gūtiem miesas bojājumiem, varmāka bija sievietes dzīvesbiedrs (ierosināti 93 kriminālprocesi pret partneriem, kas nodarījuši miesas bojājumus). Neredzot citus risinājumus, vismaz 75 sievietes mēģinājušas izdarīt pašnāvību…. Sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka iedzīvotāju vidū joprojām valda uzskats, ka vardarbība ģimenē ir attaisnojama, turklāt tiek uzskatīts, ka tā ir ģimenes iekšējā problēma, kurā citiem nevajadzētu iesaistīties. Latvija, Rumānija un Bulgārija ir ES dalībvalstis ar visaugstāko vardarbības toleranci – šajās valstīs vairāk nekā 30% iedzīvotāju uzskata, ka vardarbība ģimenē ir ģimenes iekšējā problēma.” (European Commission. (2016). Special Eurobarometer 449 „Gender- based violence”, pp. 37., https://www.lm.gov.lv/text/3707)
Arī tādēļ Stambulas konvencija mums nenāks par ļaunu.

Un domājot vēl par vīriešu un sieviešu attiecībām sakarā ar Stambulas konvencijā pausto: pēc manām domām Konvencija patiesi apstiprina, ka vīrietis un sieviete IR partneri, ka tiem ir jāsadarbojas un jāpapildina vienam otru. Pēc manām domām, Konvencijas mērķis tieši ir neļaut mums antagonizēt vīriešu un sieviešu attiecības.

Sarunu ar katoļu baznīcas arhibīskapu Zbigņevu Stankeviču var lasīt šeit:

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ja jūs aptaujājāt krievus, tad arī ieguvāt tādu “Latvijas” rezultātu. Ir bezjēdzīgi aptaujāt svešai civilizācijai piederīgos un pēc tam izdarīt secinājumus par mums.

 2. Nožēlojamie gudrīši no ārzemēm. Piekopjiet stambulēšanos ar iedvesmu un skaisti. Gods un praids! Tikai. lūdzu, nelieniet Latvijas morālē. Jūs izmirsiet, mēs ķepurosimies līdz pēdējam vīram un sievai.

 3. Nū, tas, ka baznīca ir pilna ar liberastiem, jau Zviedrijā tiek , jo koši demonstrēts – tur mācītājiene baznīcā krustus rāva nost, lai “bēgļu” jūtas neaizskartu 😀
  Te viens jūdas melo par, ka ausis kust.

 4. Tev nebūs melot

 5. Mācītāj: Dievs radīja vīrieti un sievieti, katram ir savi uzdevumi. Sen jau zināms, ka Rietumeiropa iet deģenerācijas ceļu un LELĀB arī atrodas Rietumeiropā, jau sen LELĀB ir deģenerējusies.
  Un ja runājam par Romas pāvestu, tad nekur, izņemot paša Vatikāna dogmu, pāvests nevar būt nemaldīgs. Un Jānis Pujāts ir skaidri pateicis, ka Vatikānam ir skelets skapī. Tā kā ir atšķirības starp Latvijas RKB un Vatikānu, jo šis pāvests ir jezuīts un jezuītiem ticēt nedrīkst, jo arī Vatikāns ir baisi deģenerējies, t.i., iet sātana ceļu.

  • Stambulas konvencija īsumā:
   Ja vīrietis paziņo, ka viņš ir Napaleons, tad to liek traķenē ārstēties, ja viņš paziņo, ka Žozefīna, tad tiek aizstāvēta tā tiesības sieviešu WC apmeklēt.

 6. Mūsu garīdzniecība jūtas svētāka par Romas pāvestu. Pati lasīju interviju ar pāvestu Francisku, kurā viņš aicina būt iecietīgiem pret seks. minoritātēm. Tā lūk!

 7. Mūsu garīdzniecība laikam jūtas svētāki par pašu Romas pāvestu…
  Pati lasīju kādu interviju ar pavestu Francisku,kurā viņš izteicās par seksuālo minoritāšu aizstāvību.Tā lūk!

 8. sociālais parazīts iestājas par nāves reliğiju,kas ļoti dabiska,viņaprāt.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+