Foto – Shutterstock

Neviens nemanipulēs ar gudru sievieti, kura zina šos 13 noslēpumus 0

Tev vajag – tu arī dari
Katru reizi, kas sarunā izskan vārds “vajag”, kad runa ir par parādu vai saistībām, ir jāuzdod jautājums “Kam tas ir vajadzīgs?” Manipulatori mīl noklusēt, ka vēlamais vajadzīgs pirmkārt viņiem. Piemēram, vecāku frāze “Tev vajag atrast darbu”, kas attīrīta no manipulācijām, skanēs tā: “Man vajag, lai tu pārstātu sēdēt man uz kakla un ietu strādāt”. Bet kamēr atvasei nevajag iet strādāt, viņam ir ērti sēdēt uz kakla.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Nesoli. Ja esi apsolījusi – izpildi
Atceries, cik bieži citu cilvēku spiediena ietekmē tu devi nepārdomātus solījumus. Manipulators speciāli mudinās tev dot neapdomātus solījumus, bet pēc tam ekspluatēt tavu vainas sajūtu. Vienkārši nesoli, bet ja esi solījusi – izpildi. Un nākamreiz padomā divas reizes, pirms uzņemties liekas saistības.

Nelūdz – neuzbāzies
Bieži mēdz būt, ka mēs, vadoties no labiem nodomiem, izdarām tikai sliktāk. Tev vienkārši nelūdza palīdzību. Pēc tam mūsu centieni palīdzēt tiek uztverti kā pienākums. Vēl ļaunāk, ja viena cilvēka vietā lūdz cits. Palīdzot šādā situācijā, mēs pārkāpjam arī likumu “Tev vajag – tu arī dari”. Ja tev šķiet acīmredzami, ka cilvēkam vajadzīga palīdzība, izmanto iespēju uzzināt no viņa, vai viņš ir gatavs pieņemt palīdzību tieši no tevis. Ja nu pēkšņi sieviete, kurai papēdis iesprūdis drenāžas režģī, izdarījusi to speciāli, lai iepazītos ar simpātisku vīrieti? Varēji vismaz pavaicāt.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lūgumam neatsaki
Jebkurš lūgums paredz pateicību. Manipulatoriem raksturīgi dot tukšus solījumus vai aizmirst par pakalpojumiem. Izpildi lūgumu, bet nekautrējies paprasīt atbildes pakalpojumu. Iespējams, jau iepriekš.

Dzīvo tagadnē (nevis pagātnē un nākotnē)
Viens no svarīgākajiem likumiem, tas ļauj viegli izjaukt manipulācijas un salīdzinājumus ar tavu sniegumu pagātnē. Mums nekad negribas būt sliktākiem pašiem par sevi, to bieži izmanto citi cilvēki. Piemēram, manipulācija “Agrāk tu tāds nebiji”, viegli tiek izjaukta ar frāzi “Agrāk bija agrāk”. Saldas nākotnes solījumi, solījumi atdot pusi nenomedīta lāča ādas momentāni tiek pārtraukti pēc jautājuma “Tad tas būs pēc tam, bet ko jūs pašlaik konkrēti piedāvājat?”

Nepieķeries
Cik bieži mēs pieķeramies cilvēkam, priekšmetam vai nodarbei. Cik šī pieķeršanās var būt spēcīga, lai mūsu garīgais līdzsvars netiktu apdraudēts? Katram ir sava atbilde uz šo jautājumu. Tikai atceries: ar šo emocionālo saišu palīdzību tevi var viegli šantažēt. Neļauj saviem tuviniekiem kļūt par mājas teroristiem, neiekrīti.

Neizvirzi mērķi (mērķim jākalpo kā bākai)
Lai saprastu šā likuma viedumu, ir vajadzīgs zināms laiks. Tieši tāpēc tā formulējums ir papildināts ar bāku. Ja mērķis uzstādīts nepareizi, tad pēc tā sasniegšanas iestājas tukšums. Visticamāk, ka šis mērķis tev uzspiests no ārpuses. Tāpēc vienmēr uzdod sev vai cilvēkiem, kas iedvesmo tevi uz sasniegumiem, jautājumu “Bet kas tālāk?” Kā piemēru var minēt vēl vienu no visu vecāku iemīļotajām frāzēm”: “Tev vajag iegūt augstāko izglītību”. Bet kas pēc tam? Būt par nekustamo īpašumu aģentu, tirdzniecības konsultantu vai sākt savu biznesu var arī bez augstākās izglītības.

Netraucē
Ģeniālākais no visiem likumiem. To var un vajag izmantot attiecībā pret sevi un citiem cilvēkiem. Frāze “Netraucē, lūdzu” spēj darīt īstus brīnumus. Galvenais pateikt to, pirms tu sāc izjust aizkaitinājumu.

Reklāma
Reklāma

Dabā nav sliktu laikapstākļu
Likums ar vislielāko filozofisko potenciālu. Tas māca izmantot jebkuru iespēju, tostarp savas kļūdas. To dažādi formulē citās sistēmās. Piemēram, neirolingvistiskajā programmēšanā tas skan šādi: “Nav sakāvju, ir tikai atgriezeniskā saite”. Tā daudzi apkārtējie būs priecīgi atgādināt tev par tavām neveiksmēm vai pažēlosies par to, cik apkārt viss ir slikti. Ar šādu pieeju viegli ietekmēt tavu noskaņojumu. Šādos gadījumos atceries: nav sliktā vai labā, ir tikai tava attieksme.

Nenosodi, nekritizē
Dažkārt ļoti grūti atturēties un nepakritizēt citus cilvēkus. Tikai kritika nevienam nav vajadzīga – ne tev, ne apkārtējiem. Atceries par to. Kad tevi kārtējo reizi nosodīs, uzklausi, bet pats nekritizē. Lūk, jautājumi šādiem soģiem: “Un kas no tā izriet?”, “Kā tu piedāvā mainīt šo situāciju?”, “Kāpēc tu uzskati, ka tikai tavs situācijas izvērtējums ir pareizs?” Bet labāk vienkārši neņem slikto galvā, bet smagumu rokās.

Nenodod informāciju, nepadarot to par savu (ar pieredzi, prasmēm, māku)
Ja tu nepārbaudi informāciju, kuru izplati tālāk, tu pārvērties par tenku vāceli. Taviem vārdiem pārstāj ticēt. To ar prieku izmantos tavi ienaidnieki. Saskarsmē ar citiem cilvēkiem, precizē, kā tieši viņi ir pārbaudījuši informāciju, kuru tev vēsta. Vairākums to vispār nekā nepārbauda, kļūstot par aizkulišu intrigu vai politiskās propagandas upuriem.

Vienmēr un visur prasi atļauju
Likums no etiķetes jomās. Tā izmantošana ne tikai apdrošinās tevi no liekiem centieniem, bet radīs par tevi pieklājīga cilvēka tēlu. Tikai prasi ar iekšēju pārliecību, citādi izskatīsies kā mūžīgi šaubīgs savādnieks. Šo likumu var izmantot, vaicājot vai cilvēkam nepieciešama palīdzība. Tieši tāpat savstarpēji saistīti arī citi likumi, tādējādi radot garīgu vairogu no manipulācijām.

Avots: “tayni-mirozdaniya.ru”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.