×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
22. februāris, 2016
Drukāt

VIDEO: Neviens nepiesakās nodrošināt sociālā darbinieka un mentora pakalpojumus bēgļiem (4)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Valsts rīkotajā iepirkumā par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem, kā arī bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu nav saņemts neviens pieteikums, pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Šodien noslēdzās pieteikumu iesniegšanas termiņš, un tagad amatpersonas lems, kā rīkoties tālāk. Iepriekš Labklājības ministrija (LM) bija plānojusi, ka sociālie darbinieki un mentori darbu sāks, vēlākais, šonedēļ.

Tikmēr Nacionālā apvienība nākusi klajā ar aicinājumu samazināt algu sociālajiem darbiniekiem, kuri strādās ar imigrantiem. Tās ieskatā atalgojums ir neadekvāti liels, salīdzinot ar to, cik vidēji saņem sociālie darbinieki.

Lēmums par algu apmēru patvēruma meklētāju aprūpētājiem tika pieņemts šomēnes Laimdotas Straujumas (V) valdības pēdējā sēdē. Noteikumi paredz, ka sociālā darbinieka alga ir līdz 1400 eiro mēnesī, bet mentoram – līdz tūkstotim eiro. Viņu pienākums ir izstrādāt un īstenot patvēruma meklētāja sociālekonomiskās iekļaušanas plānu. veidot izpratni par dzīvi Latvijā, palīdzēt apgūt dažādas prasmes un atbalstīt ikdienas situāciju risināšanā.

Nacionālās apvienības pārstāvis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava norāda, ka daudzi sociālie darbinieki saņem no 600 līdz 800 eiro mēnesī un līdz ar to nonāks nevienlīdzīgā situācijā.

“Viņi arī strādā bieži vien bīstamās situācijās ar problemātiskām ģimenēm, ar cilvēkiem, kuri varbūt ir bijušie noziedznieki. Tad nav īsti skaidrs, kāpēc viņiem būtu jāsaņem mazāks atalgojums kā citiem,” teica Dombrava.

LM skaidro, ka 1400 eiro alga ir pirms nodokļu nomaksas un tās apmērs ir salīdzināms ar to, cik vidēji pelna sociālie darbinieki, kuri veic līdzīga apjoma pienākumus.

“Tur ietilpst arī darba nodokļi, tur ietilpst arī visas citas saistītās izmaksas saistībā ar transportu, saistībā ar apmācībām, kas nepieciešamas šim speciālistam, kas strādās ar bēgļiem. Un tas nepārsniedz vidējās izmaksas sociālā darbinieka,” komentēja LM pārstāve Linda Pauga.

Labklājības nozare tagad ir “Vienotības” pārraudzībā, un tās pārstāvju vērtējumā alga sociālajiem darbiniekiem, kuri strādās ar patvēruma meklētājiem, ir aprēķināta adekvāti, tāpēc nav samazināma.

“Mūsuprāt, šis projekts ir virzāms tālāk, jo tas dod papildu iespēju sociālajiem darbiniekiem nopelnīt. Jo, kā jau es teicu, tas nav pastāvīgs, bet tie ir projektu darbi un mēs redzam, ka tas ir virzāms tālāk,” teica “Vienotību” pārstāvošais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Savukārt jaunajam premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) nepieciešams laiks, lai iepazītos ar to, kā aprēķinātas algas, tāpēc lēmuma pieņemšana, vai ir pamats algas samazināt, tika atlikta. Vai tiks mainīts Straujumas vadībā pieņemtais lēmums par atalgojumu, Kučinskis sola izšķirties pēc nedēļas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Tas ir pārpratums! Tā lielā alga jau ir domāta ka pilna slodze ir darbs ar 120 bēgļiem! Tagad ir 6 – tātad tas, kurš uzņemtos šo darbu, varētu cerēt uz 70 EUR mēnesī, un tas noteikti prasītu vairāk laika, nekā 5% slodze, kas tam tiktu atvēlēta.

 2. BOIKOTS WELCOMISTIEM!!! Atbildēt

  Šādi ne-cilvēki kas pieteiktos uzvārīties uz valsts nodevības rēķina strādājot ar nelegālajiem migrantiem ir uzskatāmi par valsts nodevējiem un tādēļ boikotējami lai citiem nerastos vēlme sekot viņu noziedzīgajam piemēram. Velkomisti ir bīstami sabiedrībai tāpēc visiem te ir jāboikotē- jāaizliedz
  saviem bērniem komunicēt ar viņu bērniem, jādzēš no saviem draugiem
  sociālajos tīklos, nav jāsniedz tiem pakalpojumi, nav ielaižami klubos un
  jebkādos kultūras pasākumos. Pret welcomistiem jāvēršas tikpat stingri kā
  pret pedofiliem.

  • Tavas emocijas un vēlmes (boikotēt sociālajos tīklos un nelaist klubos) daiļrunīgi atklāj tavu vecumu un attītības līmeni.
   No otras puses, welkomistu attieksme tiešām raisa kritiku.
   Taču nevajag, lūgtum, jaukt kopā mušas ar kotletēm. Welkomisti un bēgļu mentori nudien nav viens un tas pats. Ja bēgļi pēc welkomistu aicinājuma sabrauks un neviens viņus nepieskatīs un nepalīdzēs integrēties, tieši tad būs vislielākais risks sabiedrībai. Mentori ir tie, kuri var izlabot welkomistu kļūdu.
   Nezinu gan, vai tu esi spējīgs tik vienkāršu lietu saprast.

 3. Visu labāko imigrantu apkalpošanai – algu 1 000 000 € !!

Draugiem Facebook Twitter Google+