×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. decembris, 2015
Drukāt

Neviens nesteidzas apkampties ar Āboltiņu (21)

Foto - LETAFoto - LETA

“Vienotības” līderei būs nepieciešama liela politiskā lunkanība, lai caur savas frakcijas biedru un potenciālo koalīcijas partneru savilkto “sarkano līniju” labirintu tiktu līdz premjera krēslam.

Kaut gan Solvita Āboltiņa šonedēļ ir nosaukta par “Vienotības” premjera kandidāti, oficiālu partijas mandātu vēl nav saņēmusi. Partijas valde un Saeimas frakcija savu kopīgo galīgo lēmumu plāno pieņemt līdz 28. decembrim. Šajā laika posmā “Vienotības” līderei jāpārliecina partijas biedri par savu spēju izveidot stabilu, darboties spējīgu valdību, kurā ietilptu arī Nacionālā apvienība (NA), uz ko uzstāj “Vienotības” “liberāļu” spārns. “Ja šādu modeli kandidāte nevarēs piedāvāt, tad viņa nebūs izpildījusi valdes un frakcijas doto uzdevumu,” teica viena no partijas iekšējām opozicionārēm Lolita Čigāne (“Vienotība”). Tomēr “Vienotības” līderes iespējas sagatavot šādu piedāvājumu ir šaubīgas. NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars uz jautājumu, kā Āboltiņa varētu pārliecināt nacionāļus strādāt viņas vadītā koalīcijā, atbild kodolīgi: “Nekā! Mēs savu viedokli esam pauduši un no tā neatkāpsimies! Āboltiņas vadītā valdībā NA ne­strādās.”

Teorētiski jau “Vienotība” varētu neņemt vērā no sešiem deputātiem sastāvošo “liberāļu” spārnu un vienkārši ar balsu vairākumu izvirzīt Āboltiņu pat tad, ja viņa piedāvātu koalīciju bez NA. Iespējams, iekšējo opozīciju varētu apklusināt arī ar kādiem solījumiem, bet nacionāļus varētu aizstāt ar mazajām frakcijām. Starp citu, Latvijas Reģionu apvienības (LRA) frakciju vakar pametis deputāts Artuss Kaimiņš, kurš būtu bijis neērts traucēklis LRA un “Vienotības” tuvināšanās procesā.

A. Kaimiņš paziņojumā skaidro, ka šādu lēmumu pieņēmis, jo LRA frakcijas vadība esot kļuvusi par “Vienotības” līderes Solvitas Āboltiņas dedzīgākajiem atbalstītājiem viņas cīņā par premjera amatu: “Es to neuzskatu par gudru politiku, bet gan par izmisīgu mēģinājumu nonākt koalīcijā, tādēļ vēlos norobežoties no šādas rīcības. Āboltiņas publiskais tēls maniem vēlētājiem ir kļuvis par simbolu visam, kas Latvijas politikā ir nosodāms – augstprātība, varaskāre un shēmošana,” paziņojumā raksta A. Kaimiņš.

Taču Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir skaidri licis saprast, ka sagaida premjera kandidātu, kurš baudītu gan koalīcijas, gan sabiedrības uzticību. Tādēļ maz ticams, ka Vējonis piekristu valdībai, kas balstās uz šaubīgiem pamatiem.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji kuluāros iepriecināti brīnās par “Vienotības” valdes un frakcijas lēmumu nosaukt Āboltiņas kandidatūru. Jo stingrāk “Vienotība” turas pie savas pretrunīgi vērtētās līderes, jo vairāk pieaugot ZZS izredzes vadīt nākamo valdību. Premjera postenim minēti vairāki zaļzemnieku pārstāvji, bet pēdējā laikā kā reālākais tiek minēts partijas jaunpienācējs, kādreizējais Tautas partijas politiķis un reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Māris Kučinskis, kā arī Jānis Dūklavs. Savu premjera kandidātu ZZS plāno nosaukt 28. decembrī. “Taču atkarībā no situācijas pavērsieniem esam gatavi to darīt arī agrāk vai vēlāk,” teica ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Viņš neredz nekādu iemeslu, kādēļ vajadzētu atbalstīt Āboltiņas veidotu koalīciju.

Lielākā Saeimas frakcija “Saskaņa” valdības veidošanas procesu vēro no malas un rēķinās, ka arī turpmāk būs jāstrādā opozīcijā. “Viss valdības veidošanas process savā būtībā ir sapuvis. Nevienam nav vairākuma, un partiju attiecībās valda nesaprotams juceklis. Līdzšinējās politiskās tradīcijas tikai veicina nekārtību. Pareizāk būtu, ja valdību veidotu pēc skaidriem principiem – lielākā Saeimas frakcija. Ja tai neizdodas, tad iespēja tiek nākamajai pēc lieluma,” teica “Saskaņas” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins. Vērtējot pašreizējo situāciju, viņš neizslēdza iespēju, ka NA “salūzīs” un piekāpsies strādāt Āboltiņas vadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Āboltiņa patirgosies – piesolīs NA labu amatu un tā arī salūzīs ! Ha !

 2. Nu tantuki saturaties ABOLTINA NEVIS UJINAS BET VISUS NORAKS, NONEMS TAS PASAS UBAGA PENSIJAS

 3. Vissmieklīgākais būs, ja Āboltiņai nāksies lūgties, lai tantuks nāk atpakaļ vadīt valdību.

 4. Cik apburošs Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas smaids!
  L.Straujumas k-dze labi zin, cik ATBILDĪGS amats ir būt par valsts vadītāju!

  Solvitai bija iespēja PIRMS L.Straujumas k-dzes būt par valsts vadītāju, bet maita taču zināja, cik ir VĀJA ekonomiskos jautājumos un vēl taču bija jāprot novadīt Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā! To paveica Laimdota Straujuma!

 5. Varbūt ieviest arī valdībā jaunu štata vienību-ministru kabineta ģenerālpremjerministrs vai ģenerālsekretārs.Būtu ļoti godpilna vieta komsorgiem un partorgiem.

 6. Pareizi,im,neļauj tai NA atteikties no piedalīšanās kaolīcijā! Sargā savu Vienotību un savu krēslu līdz pēdējam elpas vilcienam!

 7. Ļoti izteiksmīgs foto! Smejas tas,kurš smejas pēdējais!

 8. ZZS,dodiet mums Danu! 17.decembris 2015 9:52 atbildēt
  Ja prezidents nenominēs Danu Reiznieci, tad valstī nekas nemainīsies:Solvita turpinās lāčuka ”veiksmes stāstu bez veiksmes /,ja nominēs ZZs večus, tie arī negribēs izskatīties nesmuki un turpinās to pašu ”lāčuka veiksmes stāstu arī bez veiksmes.

  Tautai jau ir apnikuši tie Dombrovska iestaigātie ceļi pa ”veiksmes stāstu ”pēdām, …..

  tikai jaunā un drosmīgā,gudrā un tālredzīgā šahiste pratīs spēlēt ar pareiziem gājieniem pa valsts šaha dēli-Latviju

  • Dana metasies starp savu korumpeto piekabi un komandaam no Vpils. Un tad jus laachuka veiksmes staastus atceresieties ka savas dziives labaakos gadus

 9. Nekaunīgāku cilvēku par Āboltiņu vajag vēl pameklēt!

 10. Kāda starpība, vai Vienotības vai ZZS premjers, jo S.Āboltiņa visu laiku ar A.Lembergu draudzējusies.

 11. Kam Āboltiņa tik dikti vajadzīga?
  Lai piesakas ….

 12. Blakus Āboltiņai ir partijas nāve un bez Āboltiņas tāpat – Āboltiņa noraks jebkuru premjeru, ja pati tā nav. Tas ir neskatoties vai no pašas partijas vai citas….
  Kāpēc – lai sevi pierādītu, jo nav ievēlēta Saeimā, bet ielīdusi.

 13. Nāc pie manis, Jabločkiņa !

 14. Jebkurai partijai Latvijā būtu apkaunojums strādāt Āboltiņas vadībā. LRA savu vēlētāju acīs tagad ir kļuvusi par politisku prostitūtu atbalstot Vienotību un Āboltiņu. Labi ka Kaimiņš kā godavīrs pateica par Āboltiņu un patiesību, kas ir katra godīga Latvijas pilsoņa prātā. Atbalstīt tautas nodevēju partiju ar Āboltiņu priekšgalā kas nodeva Latviju aicinot šeit nelegālos migrantus un teroristus patiešām ir savas valsts nodošana kam nav attaisnojuma.

  • Kaimiņš ir gogavīrs? Gribētos zināt, no kā tas seko: “vai tu zini kas es esmu?”, Atbilde – “Godavīrs!”? Varbūt Aboltiņa arī noprovocēja uzbrukumu Sīrijai, lai sagādātu mums to bēgļu plūsmu. Tad nu gan to jānošauj. Šīs valdības veidošanas sistēmas lielākais trūkums ir tas, ka kaut kur nomalē pēkšņi var izpeldēt kāds “Godavīrs” un sākt jaukt gaisu ne viss kroga bet visas valsts līmenī. Nav nekādu citu regūlu, vienīgais ka par to jānobalso pietiekamam māisaimniecu, pensionāru un slaucēju skaitam. Jā NA atteiksies no piedalīšanas kaolīcija – ar to viņa pate izvēlēsies sev skuju ceļu. Vienīgie, kas zina, kā ir pareizi ir Agešins un Saskaņa tāpēc, ka regulāri konsultējās un saņem instrukcijas no paša Pu.

   • im, Tu esi nekrietns/na , ka nicini pats savas tautu, “slaucējas, pensionāri” ar ko Tu pats/i esi tik izcils, tikai ar zākāšanos par cilvēkiem: .Īsts purduļu maiss, kā teiktu kārtīgs latgalietis.

   • Jā, mēs esam mājsaimnieces, pensionāri un slaucējas. Un mēs balsojam!Tikai nedomājiet, ka nu nesaprotam, ka lielas jēgas balsot par Viņiem nav. Tie paši vēži citā ieaiņojumā.Varbūt jādara pretēji tam, ko mums pūlas iestāstīr. Nu solidarizēsimies mēs slaucējas, pensionāres un mājsaimnieces un balsot neiesim. Ejiet un iebalsojiet, To Jūsuprāt labāko variantu. Tad nu paskatīsimies, cik gudra būs Jūsu izvēle.

  • Var tikai tādiem “patriotiem” novēlēt, lai nākamreiz Saeimā savēlētu tādus 100 gab. “godavīru”, lai mums būtu pavisam lustīga dzīvošana. Teātra mīlētāju tauta to būtu pelnījusi pilnā mērā.

Draugiem Facebook Twitter Google+