×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Ilvesam ir taisnība – arī Latvijai ir jāgatavojas karam. Saruna ar Eināru Cilinski (64)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ar Nacionālās apvienības valdes locekli, Saeimas deputātu Eināru Cilinski sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

M. Antonevičs: – Šonedēļ sākas partiju kandidātu sarakstu iesniegšana, līdz ar to var teikt, ka cīņa par nākamo Saeimu ieiet finiša taisnē. Kā jūs šobrīd raksturotu Nacionālās apvienības piedāvājumu 12. Saeimas vēlēšanās?


– Ja runājam par saraksta līderiem, divos vēlēšanu apgabalos mums ir jauni pirmie numuri – režisors Edvīns Šnore Zemgalē un kultūras ministre Dace Melbārde Rīgā. Es pats to ieteicu, jo, manuprāt, tā ir laba iespēja paplašināt elektorātu, piesaistīt kultūras cilvēkus un ne tikai viņus. Bet idejiski tos virzienus, pie kā NA plāno strādāt nākamajā Saeimā, uzsvērsim mūsu 4000 zīmju programmā. Tas ir atbalsts ģimenēm ar bērniem, nodokļu sistēmas izmaiņas, lai mazinātu nevienlīdzību, reģionālā attīstība, latviska un mūsdienu prasībām atbilstoša izglītība, kultūras joma. Tie visi ir jautājumi, kas bijuši partijas redzeslokā jau līdz šim. Protams, daudz lielāka prioritāte tagad ir aizsardzības un nacionālās drošības jautājumi. Nepieciešams nostiprināt zemessardzi, veikt aktīvāku rezervistu uzskaiti un palielināt aizsardzības finansējumu. Man personīgi tuvs temats ir Latvijas enerģētiskā neatkarība, arī tās nozīme šobrīd ir pieaugusi, un arī te mums būs programmatiski piedāvājumi.

– Tie visi noteikti ir svarīgi darbi, taču nav jūtama nākotnes vīzija. Kā saka – aiz kokiem nevar redzēt mežu…


– Partijai programmatiski jādod savs redzējums visās jomās, un to sagaida arī šo nozaru pārstāvji. Ja šāda redzējuma nav, tad var rasties secinājums, ka konkrētā joma partijai ir vienaldzīga. Taču, ja man vajadzētu formulēt NA politisko vīziju, tad es nosauktu trīs pamatpunktus: 1) valsts attīstība, 2) valsts drošība un 3) latviska valsts.

V. Krustiņš: – Jūs esat centušies nevienu neaizmirst, katrs kaut mazliet, bet tiks pieminēts programmā. Tomēr jautājums – ar ko jūs piesaistīsiet nacionāli domājošu vēlētāju uzmanību, lai viņi aizietu uz vēlēšanām un nobalsotu tieši par Nacionālo apvienību, nevis, piemēram, paliek mājās? Piemēram, «Vienotībai» galvenais solījums ir «stabilitāte» – saprotu, ka viss paliks tāpat kā līdz šim. Bet kas tad ir šī stabilitāte? Nupat žurnālā «Ir» bija Igaunijas prezidenta Ilvesa kunga intervija. Viņš saka: «Jūs gatavojaties Saeimas vēlēšanām, es gatavojos karam.» Vai jums nešķiet, ka šobrīd ir īstais laiks runāt plašākā mērogā? 


– Ilvesam ir taisnība – arī Latvijai ir jāgatavojas karam, bet šī gatavība nevar būt tikai militāra rakstura. Mūsdienu karš pirmkārt ir cīņa par cilvēku prātiem, tāpēc tik svarīga ir valsts attīstība, demogrāfija, izglītība un kultūra. Latvijai ir jābūt vērtībai, kuru cilvēki gribētu aizstāvēt. Protams, arī militārā sagatavotība ir svarīga. Es jau pieminēju zemessardzes attīstību…

– Ko jūs ar to saprotat? 


– Es ar to saprotu zemessardzes ekipējumu, tajā skaitā plašākas iespējas turēt ieročus mājās. Tajā pašā laikā jāuzsver, ka modernā kara apstākļos liela nozīme ir ļoti labi apmācītiem profesionāliem karavīriem. To pierāda arī Ukrainas notikumi. Krimas scenārijam Ukraina vispār nebija gatava, arī Austrumukrainā galveno smagumu nācās iznest salīdzinoši nelielām, bet labi sagatavotām karavīru vienībām. Latvijā profesionāli karavīri ir, bet viņu nav daudz un daļa ir atvaļinājusies no dienesta. Tāpēc ļoti svarīgi sagatavot rezervistu vienības, kuras iespējams strauji mobilizēt. Ir jānodrošina finansējums, lai šiem rezervistiem būtu ekipējums un papildu apmācības. Par to mēs esam runājuši ar Nacionālo bruņoto spēku komandieri Raimondu Graubi. Ilvess intervijā norādīja, ka mazām valstīm atteikšanās no obligātā militārā dienesta ir kļūda. Skaidrs, ka mēs Latvijā nevaram atgriezties pie divu gadu obligātā dienesta, taču mūsdienīgāks variants varētu būt vasaras apmācības nometnes. Tā būtu arī kā patriotiskā audzināšana jaunatnei.

VISU INTERVIJU LASIET ŠEIT

Pievienot komentāru

Komentāri (64)

 1. ja gribi mieru, tad gatavojies karam ! Veca patiesība. Un impēriju veidotajā civilizācijā tā jau ir aksioma.

 2. Var tikai ar nožēlu lasīt komentārus, kuros TIK SPARĪGI metas virsū Cilinskim tik NOPIETNĀ JAUTĀJUMĀ kā KARŠ!?? TAS IR PIE DURVĪM, KUNGI!!! SĻUPSTĒT IR JAU PAR VĒLU!?? Savās smadzenēs vajadzētu “PAMEKLĒT” īsto sakni visam notiekošam Ukrainā un atjaunot zināšanas par ES valstu Vācijas un Francijas rīcību tagadejā situācijā ( Vācija ir vienaldzīga, BET Francija PALĪDZ apbruņoties Krievijai!!!???). Forši, vai ne? EIROPAI tādas Austrumeiropas valstis kā SUŅA NAGLA PAKAĻĀ…Tādēļ ES arī tāda VIENALDZĪBA UN GUMIJAS STIEPŠANA ATTIECĪBĀ UZ NOTIKUMIEM UKRAINĀ!!!!!!!! Ir redzams, ar KĀDU SPARU tiek apslāpēta Cilinska izteiktā doma atbildēs uzdotajiem jautājumiem! Ko var pārmest NA? KĀPEC TIK MAZ BIJA BALSU 11.SAEIMAS VĒLĒŠANĀS PAR NA? KĀPĒC???????????? NAV KO PĀRMEST NE PAR PATRIOTISMA TRŪKUMU, NE VALSTS AIZSARDZĪBAS STRUKTŪRU DEGRADĒŠANU, NE LIELO AIZBRAUCĒJU SKAITU, NE PAR KO CITU!!!??? Paši NEKO nav darījuši jau 23 gadus, lai VISĀS valsts izglītības iestādēs beidzot NOTIKTU mācības VALSTS valodā, lai visās skolās tiktu mācīta LATVIJAS VĒSTURE, lai REGULĀRI neievēlētu valsts izzadzējus un tā varētu turpināt!!!!!! KĀ NAV KAUNA VĒRINĀT MUTI?????????? Bet VARBŪT ŠIE LIELIE KRITIĶI IR AĢITATORI PRET NA IEKĻŪŠANU 12.SAEIMĀ??????????………..Derētu uzskaitīt arī citu partiju “SAPŅU” balsojumus LATVIJAI nozīmīgos jautājumos (būsim taisnīgi pret visiem!). TIEŠĀM MURGS DAUDZIEM IR SMADZENĒS!!! SKUMJI, bet laikam TIEŠĀM viss cilvēka prātā SĀKAS AR GALVU…

 3. kartejais murgs .

 4. Cilinskis ir kādas igauņus partijas biedrs, ka nedomā ar savu galvu, bet citē Ilvesu. Kā Ilvess ko teica, tātad tagad NA jāsāk rīkoties. 🙂

 5. Cilinski, kad sāksi atbalstīt deokupācjas un dekolonizācijas veikšanu?

  • Cilinskis to spēs izdarīt tikai tad, kad vēlētāji balsos par NA un palielinās viņu skaitu Saeimā.

   • Bet NA programmā nav ne vārda par to, ka NA veiks deokupāciju un dekolonizāciju. Kāpēc gribi iesmērēt “kaķi maisā”? Lai ieraksta, ka veiks DD un varbūt tad tauta balsos. Citādi būs kārtējās atrunas – bet mums ir pārāk mazs deputātu skaits un mēs neko nevaram.

  • nezinu, ko tev teiktu Cilinskis, bet es tev ieteiktu vispirms jau izlasīt viņu programmu rūpīgāk. Jā, tur nav teikts, ka okupantus izsūtīs lopu vagonos, kā to darīja okupācijas režīms, un šķiet, ka arī tu to vēlētos; tur okupāqcijas seku likvidācija noteikta civilizētākā veidā.

 6. Lai nostiprinātu Zemessardzi un palielinātu aizsardzības finansējumu,Latvijā nepieciešams atjaunot progresīvo nodokļu sistēmu! Sāksim ar to! Sociālā budžeta iespējas ir jau izsmeltas!

 7. Liekas, ka jābeidz nemitīgi publicēt katra ” politiķa” murgus… Man ļoti žēl, bet Cilinskim ir bijušas TIK DAUDZAS iespējas rīkoties jau daudzus gadus, lai šādi vārdi šodien nebūtu jāsaka…
  Kaunities, priekšstāvji!

 8. Kāpēc Latvijai jāgatavojas karam? Latvija jau tā ir krievu paņemta. Bizness, liela daļa, krievu rokās. Nekustāmais īpašums arī. Pensionāriem divas pensijas, arī kara veterāniem.
  Pret ko karosim?
  Ja nu tikai Āfrikā vai Balkānos kā “miera nesēji”

 9. Šis cilvēks nekad nav dzirdējis par to, ka domām liels spēks un tās var izraisīt to, ko paši negribam?!
  Un kā ar spējām piedot, attirot savu dvēseli, tautas un visas pasaules cilvēku mīlestības vārdā? Aizbrauciet pie Jura Rubena pamāciīties ābeci, jo jūs nedrīkst laist pie varas, jūs izdarāt lielāku launu,u , pats negribēdams, jo neko nesaprotat!

 10. … Uzbrukums kadai NATO valstij ir palicis neiespejams … iznemot situacija, ja Bezabrene atkartojas Ukrainas ‘Maigas agresijas’ piemers !

  … Un sads ieksejs apversums ir iespejams tikai ar valsts nodeveju un uzmeteju turpinosu pie valsts vadibas …

  … Redzami tikai NA valdiba, vai vismaz lidziga un taisniga varas pardalisana minstrijas spes so iespeju galigi nonemt no kartibas rulla seit … !

 11. Lai Latviju nepamestu atlikušie rezervisti,atcerēsimies taču par “Visu Latvijai” rosināto 12% PVN likmi pārtikai un,nu jau uz “vidējo termiņu” NA programmā aizbīdīto-progresīvo ienākuma nodokli!

 12. Partiju aizmirsts "sīkums" Atbildēt

  Pārāk šabloniski un vienpusēji! Jādomā ir savlaicīgi (ne tikai pēc 2020.gada) arī par karot nespējīgajiem-bērniem un gados veciem cilvēkiem! Jābūt ir ne tikaI padomēm un raķetēm,bet arī patvertnēm civiliedzīvotājiem (ne tikai zem Ministru kabineta un Siguldā) un iespējai tikt pie dzeramā ūdens,ja tas nav vairs pieejams no ūdens krāna!

 13. Pashu interviju komenteet nav veerts – esot silee ar visaam cetraam un aktiivi darbojoties , paskatiities uz sevi no malas ir tikpat kaa neiespeejami .

  Bet mani interesee cita lieta ,taads personisks jautaajums – vai vinam gimene ir ? Un otrs , interesantaaks : kaapeec ?

 14. par karu parasti domā tie kam nestāv., jo kaut kā jau tas viss jākompensē, lai saglabātu varu.. bet ja nopietni ne karos ne būs, labāk, lai izglītībā iegulda, varbūt tad arī būs jēga (kam un par ko) karot.

  • Vēl nopietnāk MAIJA KŪLE, Starptautiskās filozofu biedrību federācijas direktoru padomes locekle:
   “Karš ir graujošs, bet vienlaikus tas atbrīvo valstis, politiskos un finanšu līderus no parādiem. Ir uzvarētāji un arī zaudētāji, kuriem ir jāmaksā kontribūcijas. Un tā jau ir pilnīgi cita finansiālo attiecību situācija, kas izspēlēta šajā kara spēlē.
   Ņemot vērā, ka pasaule no jauna sapinas finanšu attiecību tīklos, nebūtu jābrīnās, ka karš atkal kādam var šķist labs problēmas risinājums, lai attīrītu laukumu. Visiem humānistiem, tajā skaitā filozofiem, ar visu spēku jāstājas pretī tiem, kuros gruzd kara alkas kā problēmu risināšanas līdzeklis.”
   (LVportalsLV,17.09.2013.)

 15. Kā vārdā un par ko latviešiem karot?Aizsargāt Latvijas izzadzējus un viņu naudas maisus?Varbūt aizstāvēt to milzīgo ierēdņu armiju,kas arvien gudro,kā uzlikt arvien lielākus nodokļus?Varbūt lai aizsargātu valsti,kuras pilsoņi ir sociāli neaizsargātākie Eiropā?Iekārtu kura rūpējas par visiem izņnemot latviešus.Aiztavēt Jūrmalas krievu villas,vācu purvus un zviedru iepirktās plantācijas?Pastalas aizstāvēt jau nav jēgas,tas nevienam izņemot latviešus nevajag Einār.

 16. Kamēr cilvēki, kam, labākajā gadījumā, ir nepieciešama psihologa palīdzība, sevi sajutīs kā nacionālus patriotus un tāda pati masa par viņiem balsos, latvieša reālā dzīves telpa nebūs Latvijas teritorija…

 17. Nu papūlies vienreiz un papēti, no kurienes uzradies šis Rublovskis! No kādas ideoloģijas nācis izbijušais padomju militārists un kādu domāšanu viņš pārstāv? Kad bija Atmodas laiks, tad daudzi savus uzskatus pietušēja un izlikās par lieliem Latvijas patriotiem, bet kad briesmas bija garām, tagad rāda savu īsto, sociālisma laikos iedīdīto pārliecību. Un Rublovskis nav nekāds izņēmums. Pie tam krietnu daļu šādu urrā “patriotu” valsts varas struktūrās iefiltrēja drošības iestādes un tagad viņi runā un raksta jau vadoties pēc pārliecības

  • Ja Latvijas valstiskuma pamatā ir neauglīga ideja, tad depopulācija, emigrācija, nabadzība, korupcija u.c. negācijas tikai saasināsies un saasināsies – “Latvijas sabiedrība ir izveidojusies par dziļi netaisnīgu sabiedrību,….” Vita Matīsa,Docteur e Sciences Politiques Université de Genève (UNIGE), SKOLOTĀJU KONGRESS 2009.

 18. Kā jālej dubļi uz Cilinski un NA, tā edges un izbijušie padomijas ideoloģijas kalpi klāt! Starp latviešiem
  kalpu nekad nav trūcis, arī padomju laikos. Ja nevarēja citādi izkalpoties, tad stājās “stukačos”. Arī
  tagad tie, kuri nav spējīgi būt patstāvīgi savas dzīves sakārtošanā, viņiem vienmēr vainīgi būs citi – valdība, kaimiņš, darba devējs, partija vai viņam iedotā brīvība (jo viņi nezina, ko ar to darīt), tikai ne viņi paši.Viņi gaida, ka viņu dzīvi sakārtos kāds cits. Un tie ir lielākie kritizētāji un bļāvēji, arī šajos komentāros.

  • Saruna LA (21.05.2014.) – Par drošības politiku ar Raimondu Rublovski sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs:”(..)Tāpēc es esmu ļoti skeptisks par runām, ka mums tagad steigā vajadzētu bruņoties un aizsargāties no Krievijas. Mūsu apdraudējums ir sabiedrības nesaliedētība un ekonomiskais stāvoklis. Cilvēki, kuri dzīvo nabadzībā, nevar atrast darbu un galu galā ir spiesti emigrēt, zūd valsts ideja. Ar viņiem ir ļoti viegli manipulēt, šaubos, ka viņi domā par valsts aizsardzību. Ja šādu cilvēku ir ļoti daudz un nav izveidojusies spēcīga vidusšķira, valstij ir lielas problēmas. Tālāk – demogrāfija. Ja mums nebūs ko iesaukt bruņotajos spēkos, nebūs kas strādā policijā, arī tas nevairo valsts drošību. Latvija ir mazapdzīvota, Beļģijā un Nīderlandē līdzīgā teritorijā dzīvo ap 30 miljoni iedzīvotāju, mums tikai divi miljoni.”

 19. kad glupie savairojas, kas cits kā karš

 20. Veltīgi un neauglīgi ir mēģinājumi uz sapūvuša celma uzpotēt augļkoku.Protams ja labi maksa,tad jau mēģinājumi ar iepriekš zinamu rezultāti var turpinaties.Galvenais jau iluzora stabilitāte!

  • Labāk “lai maksā”, nevis samaksu par paveikto kopš 1991.g. pieprasa. Visi šitenie cilinski ar viesiem saviem ragiem un nagiem pie krēsliem turēsies, kaut tikai Jēkaba ielas augstajā namā būs palikuši. “Leļļu valdība”, kuras karaspēks (iedzīvotāji) turpina aizbraukt:
   “(..) ir samazinājusies uzticēšanās politiskajām partijām – tām neuzticas 90% Latvijas pilsoņu (par 3 procentpunktiem, no 87% uz 90%).
   “Eirobarometra 80″ aptauja Latvijā notika no 2013.gada 2. līdz 17.novembrim…” (Delfi.lv, 12.02.2014.)

 21. Kamēr cilinskieši “gatavojas”, tikmēr “svešais cirvis cērt un cērt” (A.Eglītis). 2013.g. vēl viena mazpilsēta no Latvijas kartes pazudusi:”Pērn emigrējuši 22,6 tūkstoši iedzīvotāju”.
  Cilinski, mosties!

  • modini Cilinski!paši par Na nebalso,bet vaino.Vienmēr viņi ir mazākumā,bet prasa no viņiem.ko tad viņi daudz var ietekmēt..Arī esot koalīcijā,viņus ignorē tā pati Vienotība.

  • Latvijas mazpilsētās dzīvo ap 5 000 iedzīvotāju. 22 tūkst. ir rajona centrs.

 22. Vēlēšanas Latvijā tāpat kā visā demokrātiskajā pasaulē ir pārvērtušās par farsu.Ir izveidots “politiķu” klubiņš,kur cilvēks no tautas nemaz nevar iekļūt un kalpo viņi ne jau tautai bet kungiem no ārzemēm.

 23. dodies uz ukrainu piesiem….

 24. nebūs jākaro, ja būsim neintrāli un nelīdīsim katram mēslam pakaļā, bet domāsim ar savu galvu

  • tu ar savu neitralitāti varēsi sēdēt aiz krāsns,bet tā arī var uzsprāgt. sen jau vajadzēja atjaunot karaklausību

 25. Trešais pasaules karš,tāpat kā progresīvais ienākuma nodoklis NA programmā,būs vidējā termiņā!

 26. Kā lasām laikrakstā,balsojumā pret padomju atjaunošanu valsts uzņēmumos bija tikai Ilma Čepāne,Andrejs Judins (“Vienotība”) un Augusts Brigmanis (ZZS). Vai arī trešajā Saeimas lasījumā Nacionālās apvienības deputāti balsos par padomēm? Tāpat,kā nobalsoja par steidzamu atteikšanos no lata?

 27. mūsu tālie senči guva uzvaras tad, kad tie ar kangariem un okupantiem nestrīdējās, bet gan tos humāni un tiesiski likvidēja. Bet tad, kad tie mēģināja tik pat humāni pierādīt savu patiesību, tad tika piekrāpti un zaudēja brīvību…

  Un arī mums tas nav jādara. Arī mēs vēl pagaidām varam novērst savas pastāvēšanas draudus likumīgi; tas ir – balsojot par nacionālu Latviju Saeimas vēlēšanās, bet ne uzticoties LPSR AP “kosmopolītiem”, kuri mums atnesa “neatkarību” … kopā ar okupantu līdztiesību. Atcerēsimies, ka “vilks spalvu met, bet tikumu – nē”!

  • par kādiem notikumiem tiek spriests,kad un kādos laikos humāni un tiesiski kāds tika likvidēts?
   Ja runājam atklāti visa šī muldēšana par aizsardzības stiprināšanu un patriotisko audzināšanu ir domāta priekš muļķiem…nevar tāda maza valsts…sevi sekmīgi aizsargāt…vienīgi ja visu Latviju pārvērst par bruņotu cietoksni ar desmitiem kilometru dziļi ešalonētu aizsardzības valni…kas nav iespējams ne ekonomiski(drausmīgi dārgi) ne no skaidras galvas viedokļa:kur tad sēsim, un kas tad to valni apkalpos un kas viņiem maksās algas…tātad tā visa iršana ir murgs…kas ir izdevīgs mūsu kara cenšoņiem…lai izsistu sev dividentes un taisītu šēmas iepērkot par trīskāršu cenu vecas lidmašīnas un zenītierīces…jo viena Pleskavas desanta divizīja atbrīvos Latviju no Mildas apmīzējiem un pāšmāju ASV latviešu ģenerāļiem divu stundu laikā…ja sagribēs…tāda ir dzīves skaudrā patiesība…krievu laikā mūs sargāja krievi…tagad lai sargā NATO…mēs savus kareivjus NATO dodam un ar to pietiks…lai ko tur Cilinskis nemuldētu…Kas attiecas uz patriotisko audzināšanu…te vispār smiekli nāk…vai mūsu valstī vispār ir kaut kāda nacionāla politika(atskaitot naida kurināšanu pret krieviem)…vai te kāds zin ko jāaudzina…nē…vienīgais,kas ir zināms un svēti cienijams,tā ir mīlestība pret pataloģiskiem un morāliem kropļiem,kas savos praidos izrādās kā pēdejie izvirtuļi un jauki tusiņi un burziņi,kur Kombuļu Ineses novītušās irsas izrāde pludmalē ir viens no augstākajiem sasniegumiem Latvijas kultūras dzīvē…jā un vēl lojāli attiekties pret valsts piemēslošanu ar Āfrikas un Āzijas saulainajiem cilvēkiem…nāk prāta tautas dziesmu vārsma: jauki dzied lakstīgala diža ceļa maliņā…varbūt beigsim klausīties šos dziesminiekus…Raiņa laidējus…varbūt kāds sāks runāt par lietu…norādīs kāds ir tas ceļš pa kuru ir jāiet nācijai un beigsim klausīties saldi stulbo dziedāšanu un sāksim iet pa šo ceļu…lai saglabātu tos morālos principus un gara spēku,kas gadsimtiem svešos jūgos ir glābuši mūsu tautu no iznīcības…

 28. Es balsošu tikai un vienīgi par Nacionālo Apvienību. Citas izvēles vispār NAV!

 29. Skaidrs, ka 3. pasaules kara, vismaz tuvākajā laikā nebūs, Krievija arī neuzdrošināsies veikt militāru kampaņu pret NATO un ES dalībvalstīm, taču Vācija (vadošā ES dalībvalsts) visai izmanīgi un neuzkrītoši atbalsta Krievijas ārpolitiku un mediju propagandu Austrumeiropā, bet Ukrainas kara jautājumā, vismaz līdz šim, saglabāja daļēju vienaldzību. Par Franciju un tās mūsdienīgāko militāro preču tirdzniecību uz Krieviju, nemaz nerunāsim. – Gribu teikt, ka šīs valstis nav uzticamas, lokāla rakstura militāra intervence no imperiālistiskās Krievijas ir iespējama. Runa nav par to vai Baltijas valstis būtu spējīgas karot, bet gan par to vai par Baltijas valstīm kāds būtu spējīgs atdot savu dzīvību.

  • Zelta vārdi…it sevišķi pa to uzticību…manas domas ka ASV ir pati neuzticamākā valsts,kas ja būs izdevīgi apkampsies ar Krieviju un kopsolī iebradās Latvijā…vienīgais labums,ka visi mīkstie aizmuks…

 30. Interesanti,vai šis .. pats ir dienējis?

 31. Si vis pacem, para bellum! ®

 32. … Temida, beidz tacu reiz naudet, kas tikai palidz NOMENAKLATURAS varturiem turpinat Bezabrenes uzmesanu !

  … Latviesu patriotam, sai bridi jabut princpalam, moralam un aktivam, laika kad iestajas galeja pastavibas krize … tikai principala un aktiva sabiedriba pastaves …!

  … Un soreiz, ka vesturisku un turpinosu citu Vakareiropas intellektualu nespejai izprast realitati laicigi – japiemin Aspazijas klepi zombetam socikim un komunisma indes parnemtam lidzskrejejam Rainim: ‘
  … pastaves. kas nemainas, ‘ !

  … Sobrid latvietim nav jamainas, bet jaatgriezas pie tas sencu idzives filozofijas, kas vinu bija padarijisi gara stipru, uz vecajam, pieraditajam vertibam … Tikumibu un Tevzemes milestibu !

 33. Šajā brīdī Nacionālā apvienība ir vienīgais politiskais spēks Latvijā, kuram latvietis var uzticēties un par ko var balsot Saeimas vēlēšanās rudenī.

 34. Malači Nacionālā apvienība!! Tā turpināt! Paldies Dievam, ka jūs esiet!

 35. NA ir vienīgā konsekventā partija, kura aizstāv latviešu tautas intereses un tradicionālās vērtības, bez kurām valsts pastāvēt nevar.
  Tādēļ visiem godprātīgajiem latviešiem ir jāapvienojas ap NA, lai to stiprinātu un nodrošinātu cienīgus panākumus rudenī. Tā ir mūsu izdzīvošanas lieta.

 36. Vecie komunisti un Kremļa atbalstītāji savos komentāros cītīgi kritizē Einaru un NA. Ko jūs te pūlaties, ja te nepatīk – visi ceļi vaļā, brauciet uz Īriju vai uz Maskavu, bet, esmu pārliecināts, ka tādi kā Einārs nekur nemuks, toties visādi vaimanātāji gan pirmie būs prom vai krūmos. Cilvēku, kuri pārliecības dēļ ir gatavi atteikties no ministra portfeļa, ir ļoti maz un Einārs kā patriots ir viens no retajiem, tāpēc šī jūsu sadziedāšanās ar Kremli un savas valsts pastāvīga noliegšana ir vienkārša nodevība. Ja jums te slikti, tad
  brauciet vai dariet kaut ko sevis labā, nevis tikai gaudojiet un gaidiet, ka kāds atrisinās jūsu problēmas!

 37. Eināriņš lielais karotājs. Ja būtu jākaro, šitais būtu pirmais, kurš pielaistu biksēs un aizlaistos pāri jūrai uz Zviedriju. Riebjas šitie segā pirdē.i. Vārdos jau patrioti lieli, bet darbi rāda pretējo.

 38. Kādreiz prims vēlēšanām mēdza solīt izmeklēt iepriekšējo vldību darbību. Vai arī pašlaik nevajadzēu paskatīties, kas ir tie vinīgie pie tā, ka daudzus gadus aizsardzībai nepieciešamie līdzekļi aizgājuši citur, un vainīgie jāsoda un jāpanāk, lai tie nekad vairs nevarētu ko tādu izdarīt?
  ;ētu ko tamlīdzīgu izdarīt

 39. “Nevis nodokļu sistēmas izmaiņas”,bet regresīvās nodokļu sistēmas nomaiņa pret visā pasaulē pastāvošo progresīvo nodokļu sistēmu!Lai atbalsts būtu nevien ģimenēm ar bērniem,bet arī pensionāriem,invalīdiem,bezdarbniekiem! Lai nepamestu Latviju ārsti,skolotāji,zinātnieki!Kāpēc Nacionālajā apvienībā kapa klusums par”Visu Latvijai” rosināto 12% PVN likmi pārtikai? Nav vairs vajadzīga? Kā saprast NA programmā progresīvo ienākuma nodokli “vidējā termiņā”? Kur tad ir šis partijas programmātiskais vērtējums visās jomās? Kādēļ ne vārda nedzirdam par obligāto veselības apdrošināšanu Latvijā,vienīgajā ES valstī bez tās? Pret iztikas minimuma atcelšanu ir iebildis pat premjers Dombrovskis! Kāpēc ne NA? Vai par Liepājas Metalurga izputināšanu un Citadeles pārdošanu Nacionālajai apvienībai nav pat sava vērtējuma? Arī par finansiālās palīdzības sniegšanu Āfrikas,Karību jūras un Klusā okeāna valstīm un padomju atjaunošanu valsts kapitālsabiedrībās? Cik pēc tā vēl atliks Latvijas aizsardzībai?

 40. Uztaisiet arī interviju ar Latgales līderi Inesi Laizāni. Savādāk Latgalē neviens viņu nezina un tur par NA nebalsos.

 41. Nav mums nacionāli noskaņotas partijas, nu Cilinskis ir salmu kūlējs labākajā gadījumā, sliktākajā ārvalsts ieliktenis. Varbūt Bordāna jaunā partija var beidzot šo nišu aizpildīt.

 42. DAUDZ KAS IR JUSU PROGRAMMA!BET PATS GALVENAIS -VESELIBA-nav!kam tad bus vajadziga jusu kultura?kam bus vajadziga izglitiba?ja no Latvijas izbrauc tukstosiem!tas bus ta Latvija iegust izglitibu un aizbrauc uz citu valsti!pa prieksu cinieties par Latvijas nacijas izdzivosanu,lai ir tada algas ar ko uzturet gimenes,lai atgriezas tie kas izbraukusi!tad NA vares ticet!paslaik jus tikai nodarbojoties ar populismu,ar savu izredzeto biedru bagatisanu!laiks dzit prom savus vecos liderus!un jaunie lai nepielauj vecas kludas!

 43. Latvijai jāgatavojas karam…piedodiet, bet man tas skan totāli absurdi. Cik cilvēku te vairs palikuši! Ja tas ārprāts būtu, tad nevis Latvija karotu, bet tas notiktu Latvijas teritorijā ar civilo iznīcināšanu. Un pietiek te politizēt jau sen zināmas lietas-visiem līdzekļiem tiek iznīcināti cilvēki un karš ir viens no tiem, pārstartējot ekonomiku un pasaules naudasmaisu banku darbību. Vietējie varturi praktiski te visu jau piebeiguši, nodrošinot viena slāņa treknu dzīvošanu un vara NEKO nav izdarījusi, lai pasargātu savu tautu. Iznīcināts viss. Ko tad mums sūtīs-aaamurikāņu ģm pārtiku, lai tie,, kas izdzīvo, ar šo indi vēl dabūtu onkoloģiju? Politika, tā ir tukša gaisa kulšana, uz kuru uzraujās tie, kas nozombēti, bet pasaule jau sen kliedz, kas notiek patiesībā!

Draugiem Facebook Twitter Google+