Latvijā
Rīga

Neviens taču nav sabraukts… 16


Rīgas domes Satiksmes departamentā atzīst, ka remontdarbi galvaspilsētas ielās iedzīvotājiem rada īslaicīgas neērtības un pauž pateicību, ka lielākoties iedzīvotāji ir izprotoši.
Rīgas domes Satiksmes departamentā atzīst, ka remontdarbi galvaspilsētas ielās iedzīvotājiem rada īslaicīgas neērtības un pauž pateicību, ka lielākoties iedzīvotāji ir izprotoši.
Foto – Karīna Miezāja

Pēc opozīcijas deputātu pieprasījuma, Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja šondēļ sanāca uz ārkārtas sēdi, lai izskatītu jautājumu par satiksmes dalībnieku drošību remontdarbu laikā, kā arī jautājumu par ielu remontdarbu plānošanu un to ietekmi uz satiksmi, satiksmes organizāciju un sastrēgumiem.

Opozīcijas pārstāvji uzskata, ka remontdarbi galvaspilsētā tiek veikti, nerēķinoties ar gājēju un citu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku drošību, bet Rīgas domes Satiksmes departaments (RDSD) ne vien nekontrolē notiekošo, bet pieļauj acīmredzamus pārkāpumus. “Būvnieki neievēro Ministru kabineta noteikumus par darba vietu aprīkošanu uz ceļiem, piemēram, gājēju tuneļi norobežoti tikai ar vadstatņiem, nevis barjerām. Turklāt Satiksmes departaments šādu atkāpšanos no MK noteikumu prasības akceptē. Tādējādi kājāmgājēji, kuriem jādodas garām remontdarbu vietām, spiesti riskēt ar savu dzīvību. Kurš uzņemsies atbildību, ja kāds, nedod Dievs, ies bojā?” retoriski jautāja “Vienotības” Rīgas domes frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis. Viņam piebalsoja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) pārstāvis Juris Jurašs ar viedokli, ka remontu dēļ galvaspilsētas ielās valda pilnīgs haoss. “Ir acīmredzami, ka RD Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins netiek galā ar saviem pienākumiem līdzīgi kā nu jau atlaistais viņa priekštecis Vitālijs Reinbahs,” teica Jurašs.

“Remontdarbu veikšana centrā ir ļoti sarežģīts process, jo apkārt ir apbūve, daudz gājēju un transportlīdzekļu plūsma. Mēs darām visu, lai iedzīvotājiem būtu pēc iespējas mazāk neērtību, bet ne vienmēr to var izdarīt. Reizēm būvniekiem gadās arī kļūdas, ko iespēju robežās cenšamies novērst,” ārkārtas sēdē teica RDSD pārstāvis Edmunds Valpēters. Viņš arī apgalvoja, ka departamenta pārstāvji rūpīgi kontrolējot situāciju remontdarbu vietās un pēdējās dienās vien Rīgas ielu remontdarbu veicējiem ir piemēroti 11 līgumsodi par darba vietas neatbilstošu aprīkošanu. Kopumā līgumsodu apmērs sasniedz teju 8000 eiro. Tāpat departaments atbildīgajiem būvdarbu veicējiem un būv­uzraugiem ir izteicis vismaz piecdesmit mutiskus brīdinājumus. Paralēli situāciju kontrolējot arī pašvaldības policija.

Jautāts par to, kādēļ remontdarbi vienlaikus tiek veikti uz tik būtiskām satiksmes artērijām kā Brīvības un Valdemāra iela, RDSD pārstāvis skaidroja, ka tas tā nebija plānots, bet sagadījies, jo iekavējušies inženierkomunikāciju uzņēmumu (piemēram, “Rīgas siltuma” un “Rīgas ūdens”) veiktie remontdarbi. Šā paša iemesla dēļ ne visi galvaspilsētā notiekošie ielu remontdarbi tiks pabeigti līdz 1. septembrim, kā plānots. Aizkavēšanās iespējama Brīvības, Stabu, Dzirnavu un Elizabetes ielās, bet vismaz mācību iestāžu tuvumā darbi tikšot pabeigti līdz mācību gada sākumam, lai neapdraudētu skolēnus. Savukārt Brīvības ielas remontdarbi posmā no Bruņinieku ielas līdz Gaisa tiltam tiks atlikti līdz nākamā gada pavasarim, jo “Rīgas siltums” nepaspēs paveikt visus nepieciešamos remontdarbus tik ātri, lai būtu iespējams šajā posmā uzklāt kvalitatīvu asfalta segumu. Valpēters atzina, ka remontdarbi rada iedzīvotājiem īslaicīgas neērtības un pauda pateicību, ka lielākoties viņi ir izprotoši. Pēc ierēdņa vārdiem, ažiotāžu par trūkumiem remontdarbu organizācijā radot “trīs līdz pieci cilvēki, kuri iesūtījuši 80 – 90 procentus no visām sūdzībām. Viņi caurām dienām staigā pa būvdarbu vietām, visu fotografē un filmē. Bet paldies arī viņiem, jo šie iesūtītie materiāli ļauj mums konstatēt un novērst nepilnības,” teica ierēdnis.

Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins uz ārkārtas sēdi nebija ieradies. Viņam gan ne par ko nebija jāuztraucas, jo viņu neatlaidīgi aizstāvēja pašvaldībā valdošo partiju deputāti. “Mēs šobrīd veicam grūtu un nepopulāru, bet vajadzīgu darbu. Protams, pastāv problēmas gan dēļ robiem normatīvajos aktos, gan cilvēciskā faktora, gan kļūdām komunikācijā, bet kopumā remondarbi tiek veikti labi, katrā ziņā labāk nekā pagājušogad. Ļausim būvniekiem strādāt,” teica Satiksmes komitejas priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”).

Toties uz sēdi bija ieradušies kustības “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvji, kuri vēlējās informēt deputātus par novērotajām nelikumībām. Opozīcijas pārstāvji lūdza dot viņiem vārdu, bet valdošo partiju pārstāvji balsojumā šo ierosinājumu noraidīja. Deputāte Regīna Ločmele-Luņova (“Saskaņa”) pat vainoja organizācijas pārstāvjus, ka viņi veidojot inscenētus video ar remontdarbu it kā radītajām neērtībām. “Tās ir pilnīgas muļķības. Varu apliecināt, ka visos mūsu foto un video attēlota reālā situācija,” man apliecināja kustības pārstāvis Kaspars Zandbergs.

Tā kā nevalstiskās organizācijas pārstāvji pie vārda netika, viņu uzfilmētos materiālus kolēģiem demonstrēja deputāts Ķirsis un aicināja komiteju uzdot RDSD novērst fiksētās nepilnības un pēc divām nedēļām par paveikto informēt pašvaldību. Tomēr viņa priekšlikums pat netika izskatīts. Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) paskaidroja, ka šāds aicinājums neatbilstot RD nolikumam.

Kā pēc sēdes atzina opozīcijas pārstāvji, šāds iznākums viņus nepārsteidz, bet viņi turpināšot pievērst uzmanību šim jautājumam. Ķirsis pieļāva iespēju, ka varētu rosināt vēl vienu Satiksmes komitejas ārkārtas sēdi, kā arī vākt parakstus par Emīla Jakrina atstādināšanu.

Galerijas nosaukums

Remontdarbi Rīgā

* Seguma atjaunošanas darbi norit: Krišjāņa Valdemāra ielā posmā no Bruņinieku ielas līdz Upes ielai; Dzirnavu ielā posmā no Gogoļa ielas līdz Marijas ielai; Elizabetes ielā posmā no Eksporta ielas līdz Brīvības bulvārim un no Brīvības bulvāra līdz Satekles ielai; Stabu ielā posmā no Valmieras ielas līdz Avotu ielai un no Brīvības ielas līdz Tērbatas ielai; Duntes ielā posmā no Upes ielas līdz Laktas ielai.

* Siltumtrases izbūves un ūdensvada remontdarbu dēļ ierobežota satiksme ir Brīvības ielā posmā no Bruņinieku ielas krustojuma līdz Pērnavas ielas krustojumam.

* Seguma atjaunošanas darbus Rīgā veic pieci uzņēmumi: “Roadex”, “ACB”, “Ceļu pārvalde”, “Igate” un “Binders”.

LA.lv