Mobilā versija
+5.0°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
11. marts, 2015
Drukāt

Nevirzīs ieceri samazināt minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagaidām tomēr nevirzīs tālākai pieņemšanai ieceri noteikt mazāku minimālo skolēnu skaitu, kas nepieciešams 10.klases atvēršanai novados, šovakar ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

IZM iecere paredzēja, ka minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai novados varētu samazināt līdz 12 skolēniem, 10.klasi novadu pilsētās nevarētu atvērt, ja skolēnu skaits būs mazāk nekā 18, savukārt republikas pilsētās – ne mazāk kā 22 skolēni. Tomēr šo grozījumu virzīšana apturēta, un IZM prioritāte būs jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešana, informēja Latvijas Televīzijas raidījums.

Lēmumu tomēr nevirzīt ieceri noteikt mazāku minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai atbalsta arī Latvijas Pašvaldību savienība, jo tās ekspertu ieskatā šādas pārmaiņas sekmētu sociālo un reģionālo atstumtību. Tāpēc ir lietderīgi nevirzīt šo ieceri un strādāt pie jaunā pedagogu atalgojuma modeļa, vērtē Pašvaldību savienībā.

Arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile raidījumam apstiprinājusi, kā šī iecere pagaidām tālāk netiks virzīta, bet no tās pilnībā ministre nav atteikusies.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (27)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (24)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+