Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
11. marts, 2015
Drukāt

Nevirzīs ieceri samazināt minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai

Foto - LETAFoto - LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pagaidām tomēr nevirzīs tālākai pieņemšanai ieceri noteikt mazāku minimālo skolēnu skaitu, kas nepieciešams 10.klases atvēršanai novados, šovakar ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”.

IZM iecere paredzēja, ka minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai novados varētu samazināt līdz 12 skolēniem, 10.klasi novadu pilsētās nevarētu atvērt, ja skolēnu skaits būs mazāk nekā 18, savukārt republikas pilsētās – ne mazāk kā 22 skolēni. Tomēr šo grozījumu virzīšana apturēta, un IZM prioritāte būs jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešana, informēja Latvijas Televīzijas raidījums.

Lēmumu tomēr nevirzīt ieceri noteikt mazāku minimālo skolēnu skaitu 10.klases atvēršanai atbalsta arī Latvijas Pašvaldību savienība, jo tās ekspertu ieskatā šādas pārmaiņas sekmētu sociālo un reģionālo atstumtību. Tāpēc ir lietderīgi nevirzīt šo ieceri un strādāt pie jaunā pedagogu atalgojuma modeļa, vērtē Pašvaldību savienībā.

Arī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile raidījumam apstiprinājusi, kā šī iecere pagaidām tālāk netiks virzīta, bet no tās pilnībā ministre nav atteikusies.

Pievienot komentāru

TV3: Juta Strīķe piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas pasākumā (16)Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniece Juta Strīķe sestdien piedalījusies Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) rīkotajā pasākumā Ķekavā, vēsta TV3 Ziņas.
Armijas hidrotērpu iegādes dīvainības (5)Kādam uzņēmumam, kas piedalījās Nacionālo bruņoto spēku (NBS) izsludinātajā sauso hidrotērpu iepirkumā, ir nācies apstrīdēt to tiesā, jo izrādījies, ka uzvarējušā pretendenta piedāvātie hidrotērpi neatbilst iepirkuma nolikuma prasībām.
Draugiem Facebook Twitter Google+