×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.7°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
9. maijs, 2017
Drukāt

Nevis gausties stūros, bet paust attieksmi: protesta akcija pret 9. maiju (144)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Šodien no plkst. 15 līdz 19 pie Strēlnieku laukuma Vecrīgā notiks protesta akcija pret 9. maija svinībām. Ekspresintervija ar akcijas organizatoru pārstāvi Gintu Vilcāni (Nacionālā apvienība) no biedrības “Latvijas Nacionālo karavīru atbalstam”.

Kāpēc rīkojat protesta akciju pret 9. maiju?

Mēs ar domubiedriem nolēmām, ka pietiek runāt un katru gadu šausmās skatīties uz notiekošo pie tā saucamā “uzvaras pieminekļa”. Ar kaut ko ir jāsāk, lai pateiktu, ka latviešiem šie svētki nav pieņemami, tādēļ rīkojam nelielu pretpasākumu. Pozitīva reakcija par mūsu iniciatīvu ir jau šobrīd no tiem, kuriem šķiet, ka šie “svētki” nav normāla parādība. 9. maijs latviešiem nav nekādi uzvaras svētki. Tas ir datums, kad sākās 50 Latvijas okupācijas gadi – šajā dienā nevajadzētu būt svinībām, bet gan izkārtiem Latvijas karogiem sēru noformējumā. Mēs ar savu akciju paužam savu attieksmi, ka tie ir Latvijas okupācijas svētki. Esam gatavi paust savu pozīciju, nevis vaimanāt stūros, nav normāli, ka ir cilvēki, kuri šajā dienā notiekošā dēļ dodas prom no pilsētas. Tie nav mūsu svētki, un man sāp sirds, ka 9. maijā, dzīvojot Latvijā, cilvēkiem jāmaina savi ikdienas paradumi – viņi iet ar līkumu “piemineklim”, lai neuzskrietu kādam no “svinētājiem”, kuri varētu uzvesties neadekvāti. Mēs priecātos, ja nākotnē mūsu pretpasākums ietu plašumā un tuvāko gadu laikā izaugtu kā miermīlīga protesta akcija un kustība.

Jūs plānojat protesta pasākumā izmantot arī informatīvos materiālus. Par ko tie vēstīs?

Uzsvērsim, ka 9. maijs nav latviešu svētki un nav saistīti ar Latvijas identitāti. Arī to, ka Uzvaras laukums nav domāts tam, kas tur notiek šobrīd 9. maijā. Pirmskara Latvijā tas tika veidots kā Dziesmu svētku laukums. Tāpat stāstīsim, ka pēc Otrā pasaules kara šajā vietā tika pakārti nacistiskās Vācijas virsnieki. Arī par to, ka tā saucamie “atbrīvotāji” atnāca un palika, un mums sākās okupācijas gadi. Būs arī informācija par Molotova–Ribentropa paktu. Pieminēsim arī vēlāk okupācijas gados sekojošās izsūtīšanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (144)

 1. Latviešu vīriešu diena – 9. maijs – svinēsim par godu tai dienai, kad utaiņu dzērājus AR DŪRĒM PA PURNU no t.s. “Uzvaras laukuma” patrieksim. Un bez ņuņņāšanas. Visi šie piketiņi un prtotesta akcijas ir vāji pirdieni pret rēcošu šakāļu baru, kur nevis saēsties zirņus, bet bisi ņemt vajag!

 2. Viss jau labi un smuki skan, bet praksē okupanti var brīvi uzvesties kā grib, var rupji un aizskaroši lamāties, var pat draudēt, bet pārlieku bailīgi un pārlieku korekti bija 9.maija ļembasta protestētāji no biedrības “Latvijas nacionālo karavīru atbalstam”, tā pazemīgi pieļaujot sevis apvainošanu paši savā Tēvzemē! Un “kārtības sargātāji” policisti stāvēja un tikai noskatījās, nevis atbilstoši aizturēja kaut likumīgi uz 3 stundām perosnības noskaidrošanai jebkuru iedzērušo krievu kolorado skandālistu! Ja vēlas kopanākt ar šiem agresīvajiem kremļa zombijiem,tad tikai visus dzērušos un skandālistus aizturot un sosot var panākt vismaz pieklājību no nekaunīgo uzbrucēju puses!

 3. tizleni…kaut kam citam rokas par isu?….Sakartojiet valsti,pabarojiet bernus un pensionarus,tad Varbut palsosu par jums……atradusi ar ko cinities.

 4. nacistu plāna pētītāja Atbildēt

  Te viens pat tik tālu aizmurgojies,ka nacistiem esot bijis plāns latviešus iznīcināt kā”zemāku rasi”.Man kā vēsturniecei zināms,ka nacisti latviešus un krievus atzina par āriešiem nevis “zemāku rasi”.Un tādēļ nevajag šausmināties par lietām,kas būtu bijušas,ja būtu notikušas,bet nav notikušas.Tiem,kam tas devītais maijs ir tik sirdij tuvs,vajag vienkārši to atzīmēt mājas kārtībā,nevis kā biedru Ušakovu mazdēlam-jampampiņam Nilam U.,kurš aktīvi piedalās svinēšanā.Tas nav nekāds paraugs,kam vajadzētu sekot.Nesaskaņu radītājs un naida cēlājs nav nekāda autoritāte,bet gan pelnījis žagarus.

 5. Господа фашисты и прочие уроды! Вам не удастся испоганить наш праздник! Лучше удавитесь сами!

  • Nu izdzēsīsim, utaini – izdzēsīsim – un ne tikai vateņu svētkus, bet pašus vateniekus arī – tevi tostarp.

 6. LIELS, LIELS PALDIES visiem latviešu patriotiem ,kas š.g. 9. maija rītā organizēja vai piedalījās PRETSITIENĀ,
  jeb PRETDEMONSTRĀCIJĀ bēdīgi slaveniem “uzvaras” svētkiem, ko otrpus Daugavas organizēja
  krievu okupantu pēcteči un viņu līdzskrējēji , kā nupat dzirdējām tur organizētus lielā mērā ar
  Krievijas jaunā “cara” Putina atsūtīto naudu.

  Ziņātniski dokumentētā sējumā “The Black Book of Communism” – Crimes, Terror, Repression.
  (“Komūnisma Melnā Grāmata” — Kriminālnoziegumi,terrors , apspiešana),kuras galvenie autori
  ir komunismā VĪLUŠIES bijušie Francijas komunisti: Stephane Courtois, Nicolas Werth, Jean-Louis
  Panne un tŗis (3) citi, vini SĪKI pierāda ka kopš komunisma dibināšanas tas ir ATBILDĪGS
  par sekojošiem NOSLEPKAVOTIEM upuriem: bijušā Padomju Savienībā, ieskaitot okupēto Latviju
  kopā didesmit-pieciem (25) miljoniem, Sarkanā Ķīnā sešdesmit -pieciem (65) miljoniem un
  pēdīgi Kambodijā 1.7 miljoniem. Tas būtu līdz 1999. gadam , kad šī grāmata tika izdota.
  (Pirmoreiz izdota franciski 1997. gadā, no franču valodas tulkota/izdota angļu valodā 1999.
  Izdevējs: Harvard University Press, Cambridge, Massachusetts & London, England, 1999.
  Sējumā 856 lapp.)

  Lai pats DIEVS pasargā latviešu tautu no krievu komunistiem un viņu pakalpiņiem!
  To prasa nevainīgo latviešu bērnu, sirmgalvju, dēlu un meitu upuri, masu deportācijās
  uz Sibīriju aizvestie , Rīgas Centrālcietumā un citur nošautie !!!

  • Антикоммунизм вещь заразная, очень портит мозги! А на своего кумира и любимчика Гитлера, вы небось до сих пор молитесь, да?!

 7. Te dažs labs plātās ar zināšanām par nacistu plāniem.Nezinu,smieties vai raudāt.Nacistu jau septiņdesmit gadu,kā nav,bet lētticīgajiem laikabiedriem zināmi viņu plāni.Nevar likties mierā.Jāmurgo un jāiztēlojas.kā būtu,ja būtu un jāmierina sevi,ka ir “atbrīvoti” no “nacistu plānu” sekām.

 8. Manuprāt, šodien 9.maijam nav sakara ar uzvaru pār nacistiem, bet mēģinājums sapulcēt agresīvus ļaudis, lai atkal kādam nodarītu pāri. Protams, lielākā daļa, kas dodas pie uzvaras pieminekļa tiešām noliek ziedus un dodas tālāk. Bet tie, kas uzvedas agresīvi un ālējas, no tādiem baidas arī tie, kas dodas pie pieminekļa nolikt ziedus. Bet ir viens fakts, kas jaaatgādina. Kara plānus pirms, kara sākuma, pie viena galda sēdēja un kala gan nacisti, gan komunisti. Kko nesadalīja un sākās asiņains karš. Polija, Katiņa. Komunistu noslepkavotie 12000 poļu virsnieki. Necieta jau tā laika komunistu tā laika valsts pārvaldē esošie tik daudz, kā krievu tauta kara laikā. Vienkāršie kareivji, kas krita nemākulīgas taktikas un stratēģijas dēļ.

  • kur tur vakar bija tie agresīvie? Atbildēt

   vienigais zināmais konflikts izcēlās ne jau svinetāju vainas dēļ, bet agresiva pret tūdaliņa dēļ.

   • regjistreets tila viens gadiijums. Atmosfeera tur ir leciiga un bravuuriiga. to nevar noliegt. Starpcitu tavaa komentaaraa arii tiek lietots vaards ar kuru apIimeeji latvieshus kas liecina par nicinaajumu tieshi pret latvieshiem.

    • А таког придурка, как ты, ценить вообще не за что! Сидишь где то в ириях и сиди, не рыпайся!

 9. racionālais partizāns Atbildēt

  9.maijs ir svinama diena – tā ir pirmā miera diena, bija beidzies tas nolādētais karš.
  PSRS uzvarēja Lielajā Tēvijas karā, bet tas beidzās 1944.gada rudenī – brīdī, kad Sarkanā armija bija atbrīvojusi visu PSRS teritoriju. Par precīzu datumu domas dalās (bija vēl palicis Kurzemes katls un vēl dažas nacistu pārvaldītas saliņas).
  Mana vēstures pasniedzēja A.Krēgere (vai tik nebija vēstures zinātņu doktore) bija izpētījusi un fiksējusi šo datumu, un man tas pat trāpījās eksāmenā, kā papildjautājums, bet kas to vairs tagad atceras.
  Bet WW2, bez šaubām, vinnēja ASV, un zaudēja tikai un vienīgi Vācija. Pārējie Hitleriskās koalīcijas dalībnieki šobrītd pamazām arī kļūst par uzvarētājiem.

 10. Krievam nav lielākas laimes kā uzaut ķirzas zābakus , uzvilkt х/б ģimnostjorku ,piekarināt ,kaut vai no rubļa izgatavotu mēdali ,ieraut 100g.piedegušas samogonkas , muļķības pietiek pašam un iet ālēties tā lai visi redz ,cik nu mēs esam ,,vareni,, . Tas ir piemērs kā ,valsts iekārta 70 gados var no kādreiz samērā gudras tautas , plānveidīgi iznīcinot labāko , gudrāko tautas daļu ,valsti var padarīt par nozombētu dzīvnieku baru , kuri svēti tic savu slepkavu ,,vadoņu,, apsurdajām dogmām pat aizbēguši no Krievijas , svešā valstī pēc kremļa ,,pahana,, rīkojuma salasās barā ,auro cenšas izraisīt nekārtības it kā svinēdami kaut kādu ,,pobedu,, . Ko atnesa jums t.s. ,,pobeda,, nabadzību , ,,sojuza,, sabrukšanu , kāpēc jūs nemīlat Krieviju dzīvojot tur ,kāpēc dzīvojat tur ,kur jūs neieredz , kur jūsu senči ir padarījuši daudz asiņainus darbus tagad brēcat pēc kaut kādas taisnības. Taisnība būs tad ,kad jūs izvāksities no Latvijas uz visiem laikiem.

  • izgāzi žulti sava intelekta līmenī un jūties labāks? tevis aprakstitais krievs ir vismaz galvastiesu virs tava attīstibas līmeņa

  • А ты латышский и урод и дурак! Доволен?! Кто тебе дал право оскорблять целый народ, ублюдок?!

   • Utainais smerdeli – 😀 😀 😀 – krievi nekad nav bijusi tauta, bet transnacionāla mutācija, kur pāri gājuši visi kam vien iegadījās tai pusē pabūt. Parodija, ne tauta. Mutējoši miglumērkaķi, kas pielūdz pat veselus divus žīdu līķus. Turī muti, utainā vateņa īpašniek, kad runā par krieviem kā “tautu”.

 11. obīģeļi maļčika ! Atbildēt

  pobežiš vēšaca ?

 12. Labāk veiktu protesakcijas par algu palielināsanu,bērnu pabalstu palielināsanu,jaunu darba vietu veidosanu….It kā tautai citu problēmu nav.Smieklīgie…..

 13. Divas ievērības cienīgas lietas – apmēram puse iemācījusies pareizi nosaukt Trešā Reiha ideoloģiju – nacisms (nevis fašisms, kā to turpina vāvuļot no Maskavas). Otra lieta arī top aizvien skaidrāka – pateicoties sociālajiem tīkliem žīdu šāvēju vienību varētu savākt pulka ātrāk, nekā to nācās darīt Viktoram Arājam.

 14. Protests pret 9.maija svinēšanu ir līdzvērtīgs protestam pret valsts varu. ja pasākumā pieedalās valsts politiķi, tātad tas ir valstiski svarīgs pasakums, ko atbalssts valsts vara. Tā kā uzmanieties! nav labi protestēt pret pastāvošo iekārtu. Tā var nokļūt cietumā!

 15. Kāpēc kozlovskis guļ un ne;ker tos dzērājus pie štika.Vai tad publiskā vietā tagad Rīgā var dzert.Kas ir šie svinētāji kādi karotāji tikai migranti kam naids pret Latviju ar mātes pienu iezīsts.

 16. Murgaina akcija! Tad jau vajag aizliegt visus mūsu mūzikas festivālus- tur arī atkritumu pa pilnam un neadekvātu, no kuriem var norauties, arī.Dodiet vēsturei lēnām nogrimt aizmirstībā, nevajag ņirgāties par tiešām daudzizcietušajiem veterāniem.Gudra bļaustīties, kad neesi tuvu bijusi gāzes kamerām vai ziemu zemnīcā ar utīm kopā pārlaidusi.Labāk iztērējiet enerģiju, lai sakārtot kādu stūrīti Latvijā ,padarboties dzīvnieku patversmē vai bērnunamā.

  • jā, uzreiz redzams, ka esi izlīdis no kameras !
   Apsolīja amnestiju par spamošanas pakalpojumu ?

  • bet NA jau ari aizliedz Atbildēt

   visu kam tiek klāt. pilnigi visam klāt gluži netiek, tāpec šis tas vel notiek, bet pa lielam na prot tikai ailiegt, slēgn, noliegt. vietā nekad neko nav piedāvājuši, visu tikai sagraut

 17. Nemaisīsim jau nu tik traki mušas ar kāpostiem, tās ir divas dažādas lietas! Uzvara pār fašistismu ir atceres un svinēšanas vērta. Latvijas inkorporēšana PSRS notika jau pirms tam un nav šīs uzvaras sekas. Padomju Armijā cīnījās un arī Berlīnei aizgāja arī latvieši.
  Ko tagad demonstrē jaunie, vēsturē nesekmīgie, man nav saprotams. Savu spēju diskreditēt Latviju un latviešus?
  Kam kalpojat, pajoļi?!

  • Tad jau arī latvieši piedalījās vācu sieviešu masveida izvarošanās, vācu civiliedzīvotāju aplaupīšanā, vai to tu gribēji pateikt?! Lēš no 30000 līdz pat miljonam!!!!! Kauns sabiedrotajiem, kas vienlīdz noskatījās klusu ciešot, protams ar izņēmumiem, noziegumos pret neaizsargātākajiem!

   • Zābaks tu esi! Un nevis godīgs gumijnieks, kas kājas no slapjuma pasargā, bet ar suņu cepumiem piebāzts, mopšiem domāts Ziemassvētku zābaks no valkāšanai nederīgas drēbes!

 18. Krieviem jāsaka liels paldies Ādolfam ,ka tas uzbruka krievijai , savādāk nebūtu ar ko lielīties un nebūtu ko svinēt izņemot ģeņ šahtjora , ģeņ parižskoi komuni un 8.martu , kuru sagrieza kājām gaisā un iznāca kaut kāda sieviešu diena , bez ,,cīņas,, . Tagad kremlī iesēdies Sātans nemaz nav labāks par Džugašvilli ,okupē kaimiņu zemes , vicina atombumbu ,un grib iekarot visu Pasauli , ka neiznāk kā lielajam krievu drugu i saratņiku Adoļfu Hitleru .

 19. Nacistiem bija plāni, krievu okupants tos īstenoja dzīvē.

  • kad tā salidzina Atbildēt

   tad vācu laiā 4 gados nomušija vairāk nekā 50 gados krievu laikā. bet NA nacisti jau kā vienmer izliekas ka to nezin

  • nacisti jau ar realizeja savus plānus. 4 gados nomušija vairāk tautas nekā krievs 50 , bet jaunie ārieši to negrib redzet un dzirdet ka viņu dievs nebija dievs

 20. >15.15, bet var mainīt domas skaidrojot. KO DARA PAREIZTICĪGO BAZNĪCA??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

 21. Nudien nesaprotu, kā var svinēt miljoniem cilvēku slepkavības!!! “Uzvara”, līdz kurai bija jānonāk ejot pāri miljoniem līķu…

 22. Daļa tā saucamo latviešu naivi domā un tā ir viņu pārliecība, ka nacistiskās Vācijas uzvara būtu nesusi viņiem brīvību- tiem pieder arī tā saucamā grupa latviešu karavīru atbalstam. Kamdēl ir šāds viedoklis- no nacistisko pakalpiņu dabas veidotiās latviešu koorporeļu un citādas soda ekspedīciju vienības dalībnieki uzskatīja, ka viņi būs tie attīrītāji un izredzētie, kuri paliks dzīvi, dzīvos labi un piedevām varēs apmierināt savas zemiskās dzimumtieksmes, laupīšanas kāri un visatļautību. Izplatot propagandu par vienas puses okupāciju , tiek glorificēti otri okupanti un glorificēti to līdzcīņnieki. Daļa no līdzcīņniekiem cīnījās pret boļševistisko režīmu PSRS , daļa- bija ne cilvēki un noziedznieki. Tajā brīdī, kad vienas un otras puses korotāji ir miruši vai beidzas karš, viņi vairs nav pretinieki. Tas tiek sagrozīts un uzpiesta etniskā naida kurināšanas propaganda par mūžīgo ienaidnieku. Vienpusēji noliedzot vienas puses uzvaru pār nacistisko Vāciju , tiek noliegta visa sabiedroto uzvara kopumā. Tātad- krievijas propagandai ir pilnīgs pamats izplatīt viedokli, ka latvijā atdzimst nacisms.

  • Kas gan tu par latvieti! Krievu pakaļu laizītājs!

  • Pilnīgs pamats ir uzskatīt, ka Krievijā atdzimst neonacisms. Maskavā 50km radiusā vairs nevar sameklēt nevienu citas ādas krāsas cilvēku, kā tikai baltos.

 23. Un tā gadu no gada latvietis pret krievu.С днём Победы!

  • Tieši tā… It kā mums te citu problēmu nav, viss ir sakārtots un tikai viens ir palicis…
   С днём Победы!

 24. tad ,kad apmirs vel tie pēdejie ,kas zin ,kas ir 9 .maijs un Padomju savieniba un laiks, kuru pārdzivoja un izdzivoja latvijas pilsoni un nepilsoni tad šis jautājums vairs nebūs aktuāls. Jo daudz vairs jau viņu nav, to kas grib svinet 9.maiju, un atceras, kas ir padomju laiki, Saglabāsim cienu pret sevi, un tam paaudzēm, ,kurus tas skāra , jauki ,ja vini vēl ir dzīvi.

 25. Katrā ziņā šos tevis pieminētos nacistu plānus piepildāmies nepieredzējām, toties padomju uzvaras mieles un paģiras jūtam vēl līdz šodienai.

  • nometnēs nobendētie un rumbulas priedēs nošautie nevaretu gluži teikt ka nacisti savus plānus nepildija. un pat ļoti pildija, tikai jaunie ārieši no NA izliekas ka nekas tāds nebija

   • Gulgagos nobendētie, lopu vagonos mirušie, trako namos iespundētie – šo upuru kopskaitlis 1 000 000 reižu pārspēj Jūsu minēto upuru skaitu!

 26. Ja mēs gribam, lai ciena mūsu vērtības, tad mums jāciena arī citu Latvijas iedzīvotāju vērtības. Un nevajag glorificēt 9 maiju, to atzīmē kā kara beigas un uzvaras dienu pār fašismu. Karš tās bija drausmas, kur tika ierauta arī Latvija un ļoti daudz kritušo, kurus mūsu valdība ignorē….., bet viņi nebija sava likteņa lēmēji, to noteica neliela politiķu grupa. Un tā tas notiek arī šodien, nav jāvēršas pret tautu, bet gan pret lēmuma pieņēmējiem.

 27. Ļoti nožēlojams un lēts populisms! Ar šādu organizētu izrādīšanos NA mēģina piesegt savu nespēju un politisko neieinteresētību reāli šīs lietas atrisināt. Varas partija, vada tieslietu, kultūras ministriju un VARAM. Politiskā līmenī 9.maija orģijas izbeigt nevar, valsts valodas apņirdzēju, latviešu pieminekļu postītāju un iespējams arī korumpantu Urlakovu, savaldīt nevar, musulmaņu imigrantu ievešanu apturēt nevar. Viņi neko nevar, vai pareizāk sakot negrib, un to visu mēģina piesegt ar neko nerisinošām izrādēm. Gluma un neuzticama partija!

 28. 16.marta pretiniekiem atļāva bļaut Bastejkalnā blakus Brīvības piemineklim, 9.maija pretiniekiem atļauj protestēt viņpus Daugavas!

 29. “Izvarētāju” svētkus Eiropā jāaizliedz.

  • Pareizi, jāizliedz ir ne tādiem, kā vairums elpot, runāt un domāt, tad jāizliedz tiem vairoties- jāsterializē. Tad jākoncentrē tie koncentrācijas nometnēs…. un mēs jau nonākam pie nacisma. Svinēt nevar aizliegt. Mīlēt nevar aizliegt. Domāt nevar aizliegt….protams, ka ir tāda sabiedrības daļa visās valstīs, kura uzskata ka citādiem tas ir jāizliedz….. Tikai tad nevajag gausties un pieminēt par upuriem, zaudējumiem, postījumiem un sagrautām valstīm un paaudzēm

 30. Nav jau nemaz tik viennozīmīgi tas viss. Šiem nacionālistiem-populistiem-naivistiem vajadzētu beidzot palasīt vēstures grāmatās par to, kādi bija nacistu tālākie plāni attiecībā uz Ostlandes iedzīvotājiem, un padomāt, kā viss izvērstos, ja padomju armijai tomēr nebūtu izdevies uzvarēt, un atklāti atbildēt, vai tas nacionāļiem tiešām patiktu. Tā kā par to, ka Sarkanā armija nacistus patrieca, tomēr jāpateicas būtu, lai arī kā to negribas atzīt. Tas, ka viņi te palika pēc tam, un kādu politiku īstenoja, tas jau ir cits jautājums, un tur nu par kaut ko pateikties nav ko. Nevajag jaukt mušas ar kotletēm un nodarboties ar demagoģiju.

  • Katrā ziņā šos tevis pieminētos nacistu plānus piepildāmies nepieredzējām, toties padomju uzvaras mieles un paģiras jūtam vēl līdz šodienai.

   • Tad tu tā kā gribētu redzēt tos nacistu plānus piepildāmies?! Nu jā, tad tev mieles nebūtu, jo tevis vienkārši nebūtu, vai arī tu tagad kaut kur vergotu kā zemākas rases pārstāvis, un par mielēm nebūt laika aizdomāties.

    • Tu taču dzīvo starp šiem fašistiem un vari riet neviens tevi nesēdina cietumā ,kā to darīja ,,atbrīvotāji,, ,latviešus izsūtīja uz nāves nometnēm , paši ievācās viņu dzīvokļos un dzīvo Rīgā un Latvijā vel šobaltdien ,bet jūs komuņakas varat kaut tūlīt vākties uz savu roģīnu un prasīt no uzvarētās Vācijas podačkas lai nenosprāgtu badā plikadīdas .

     • Ехидный такой вопросик. А списочки не вы ли помогали составлять, а? А доносики на соседей, более успешных чем вы сами, не вы ли писали?!

   • Tad tu tā kā labāk gribētu redzēt tos nacistu plānus piepildāmies?!

   • Планы нацистов потому и не выполнились, что красная армия их разбила в пух и прах! Урод!

    • Smerdeli! nacistu plāni pat par 50% nebija tik drausmīgi kā “atbrīvotāju – okupantu” realizētā īstenība!!!!

 31. Vajag stendus ar okupantu

 32. Lūk, šie ir arī NA varēšanas griesti.
  Rīkot akcijas, protestēt, iet ar lāpām, dziedāt pie dažādiem pieminekļiem. Un viss.

 33. Stulbums iet pa priekšu, ierodas un uzvar! 🙂
  sāk cīnīties – kurā dienā kaut ko svinēt vai pieminēt.

 34. Vilcanes kundze ,Jusu rikota protesta akcija ir nepieciesama Latvijas Valsts un latviesu tautas drosibas intereses pret kremla cekistu darbibu,ar merki iznicinat Latvijas Valsts Neatkaribu.Bet ,atverts joprojam ir jautajums,ko dara vai nedara pasreizeja “zala” Latvijas Valsts valdiba,un Valsts Drosibas institucijas.Vai savu pienakumu nepildisana ,kura apdraud Valsts drosibu, nav janoverte ka nozieguma un noziedzinieku atbalstisana ?

  • Докторишка херов! Сидишь у себя в Берлине и сиди не рыпайся, не надо встревать и подначивать. А то ведь опять придётся очищать землю от таких как ты.

 35. Latvieši vienmēr atradīs pret ko protestēt, lai nebūtu jārisina saimnieciskās problēmas. 8. martā pret sievietēm, 9. maijā pret krieviem. Kur tad vēl dienas, kad sadodas rociņās un dzied. Nezinu, man kaut kā vienaldzīgi , kurā kaktā kas ko svin. Un kad gāju garām sakuras skatīties vēl nodomāju. Smuks piemineklis, tas augstais stabs ar zvaigznēm taisni izskatās kā piemineklis Kosmosa iekarošanai ar Visuma zvaigznītēm. Nu labi, tie divi apakšā, bet lai tie būtu Kosmosa iekarotāji. Fantāzijas cilvēkiem par maz , visur saskata tikai negatīvo. Piemineklis kā tāds nekur nav vainīgs, kāds tēlnieks to ir taisījis. Starp citu, es par viņu vienu rubli maksāju, tā ka nedrīkst nojaukt, tāpat kā Brīvības pieminekli nenojauca tikai tāpēc , ka tauta bija maksājusi.

  • lai tak svin bijušo uzvaru, nevis mēģina vēlreiz ... Atbildēt

   Katram savi Dziesmusvētki. Dažiem tie iekrīt akurāt 9. maijā. Nu un?

  • Tev Latvijas valsts tavu rubli sen jau atdevusi, bet pieminekli vēl nav nojaukusi!

  • ASV dzimus Latviete Atbildēt

   Piemenikli ir nozimigi. Tapec padomju laika Latviesi nedrikstej iet pie Brivibas piemeniklu. Un Krievi
   noples un apbedi Lacplesu piemeniklu. Nav nekad logik teikt ka tam piemeneklim ir jastav tapec jo vins tur ir. Vienreiz vins tur nebij un Latviesi tur iecerej likt pimenikli prieks latvies legionariem. Un laj ta
   but — beidzot! Ja piemeneklim nav nozim un stav tikai tapec ka stav tad kapec cilvek tur iet uz dienu
   kas vinu prat ir nozimiga? Latviesiem bij daudz jaiztur saistit ar so — pietam neglito — piemeniklu.
   Pirmkart ka tik buvets vieta kas nozimiga Latviesiem un tad skatit 72 gadus ka cilvek iet svinet kautko kas Latviesiem ir veds post un nelaim un gandriz iznicinasana! Lai Dievs Svetij, Brivo Neatkarigo LATVIJU!!!

  • Kādreiz iznāca sarunāties ar latviešu vīru – metinātāju, kurš metināja to vara pieminekli no iekšpuses un smagi saindējās ieelpojot vara tvaikus. Varbūt ka tagad jau šis cilvēks sen jau ir miris, jo jau tad viņam bija ļoti slikti.. Atceros ka viņš sūdzējās, ka valsts negribot dot viņam invaliditāti. Kā tāda jauna meiča, kura karu nav redzējusi, var vāvuļot un dot padomus kas ir aizliedzams un kas ne. Cieni citus un tad citi cienīs tevi!

  • Ticu,ka tu par to ērmu maksāji rubli.Bet visiem pārējiem,izņemot varbūt “atbrīvotājus”,neviens neko nejautāja,vienkārši atvilka no algas.Man atvilka 3 rubļus.Neesmu sastapusi nevienu cilvēku,kurš labprātīgi būtu ziedojis šim mērķim,bet,ticu,ka tādi,kā tu arī bija.

 36. Jāatkārto – saprašanai, kuri to vēlas.
  Kas ir piemiņas diena – diena kad piemin kādus bojā gājušos, arī kara upurus, kritušos. Mums uzbruka, atsitām un sakāvām. Uzvarējām tajā karā. Tad piemiņa par to. Piemiņas diena.
  Kas ir uzvaras diena – diena kād sākām karu un uzvarējām. Tā PSRS II pasaules karu sāka 1939. gadā 17. septembrī ar iebrukumu Polijā. Sakāva poļus un ieņēma teritorijas. Pirmā II pasaules kara PSRS uzvara. Tālāk jau uzvaroši iebrukumi Somijā, Baltijā, Rumānijā ar teritoriju pievienošanu. Atkal uzvaras. Tad sabiedrotie – Vācija un PSRS kaut ko nesadalīja un sakāvās. Viens sāka, bet otrs uzvarēja un kā ”uzvara” tika visa Austrumeiropa.
  Jā tā tad patiesi var svinēt ”uzvaras” dienu, jo 1945. gadā ieguva un sev PSRS pakļāva 1/2 Eiropas līdz Elbai un Vīnei. Tikai piemiņai uzvarētāji ”aizmirsa” atgriezties mājās līdz pat 1991. gadam. Tāpēc jau bļaustās par ”nozagto” uzvaru…

  • sapinies savos prātojuma meistarstiķos. un viss tikai lai žulti izgāztu:) nebaidies ka noslīgsi savā žultī?

   • Laikam kāds aizmirsis par Sudetu vāciešiem – cik veiksmīgi sveica reihu 39. gadā, tik neveiksmīgi vajadzēja kātot uz faterlandi 1945…
    P.sk. vēstures fakti nav žults – bet traģiski notikumi. Žults var būt tikai par to neizdarīto – līdz Atlantijas okeānam…

    • :) tu jau nevis faktus pasniedz Atbildēt

     bet filozofē par vārdu salikumiem un ko tie varetu nozimet, žulto tā teikt žultošanas pēc, vai ari tev NA nacisti par to maksā?

     • Laikam esi profesionāls trollis, jo savādāk tu nebūtu tik pārliecināts, ka kāds maksā par neviltotu vēstures faktu pieminēšanu, kas tev tik ļoti nepatīk.

 37. Vispār jau II. pasaules kara beigu datumu būtu jāpiemin ar 1945.gada augustu, kad piebeidza Japānu.

  • jo reāli tas bija asv un japānas karš, jā vienlaikus ar otro pasaules, bet pirmkārt tālu, otrkārt reāli tur tik asv un japāna sitās, pārejie karoja te eiropā un ne jau tikai krievs ar vācieti, bet praktiski visa eiropa tāpec ar to sauca par pasaules karu. un te karš beidzās.
   ir vel viens aspekts krievija to sauca ari par tēvijas karu atiecigi var svinet nobeigumu tad kad tas beidzās viņai

 38. Šāda protesta akcija ir tikai atbalstāma. Okupācijas pieminekli arī novāksim. Latvieši visu dara lēnām, bet pamatīgi.

 39. Pasi atdevat Rigu kremlim . Rigas krievi var savakt ap 20% balsis velesanas . Trukstosas piebalso ap 17% latviesu kangari . Parejie saka ,ka nav par ko balsot . Luk visa aritmetika.

 40. Ja tavs dievinātais ģeneralisimuss Josifs būtu sakāvis (ar angļu un amerikāņu studebekeru un cūkgaļas konservu palīdzību) savu draugu un sabiedroto Polijas “atbrīvošanā”un Latviju pēc uzvaras atstājis,nevis nomainījis Ādolfu,tad nebūtu arī “jauno āriešu” sašutuma! Jo,ja dižā impērija,”kur cilvēks elpo tik brīvi”,nebūtu sabrukusi,tad visticamāk,Latviju piemeklētu Karēļu-somu PSR un PSRS sabiedrotās- Tuvas Tautas Republikas liktenis.Un,ļoti iespējams,pārdēvēta tiktu ne tikai Kēnigsberga,bet arī Rīga!

  • kur es josifu pieminu vai slavinu? ne mirkli. bet tev taisniba acīs cērtas un tu uzreiz pieņem ka es esmu no pretejās nometnes:) un atkal kļūdies, kā vienmer:) un spriežot pēc “kļūdu”biežuma un ievirzes esi apmaksāts trollis.

   • Atklāji, ka esi sevi pārdevis! Žēl tevis, nabadziņ! Cerams, ka tev labi samaksā, ka būs par ko laisties lapās tālēs zilajās, ja sāks palikt par karstu. Neviena vieta pasaulē un nekas nevar aizstāt mājas un tuviniekus. Padomā par to!

 41. Uzsvērsim Latvijas vēstnieka ASV teikto – Latvijas Avīzē publicēto:” Teikmanis: Latvija dzīvo pēc Eiropas laika un 9.maijā atzīmē Eiropas dienu.” ( LA, 09.05.2012.)
  Svētkiem būt! Par mieru un tautu draudzību!

 42. SVEICU KRIEVUS UZVARAS SVĒTKOS .LATVIJAS PATRIOTI NEĻAUS RIETUMU NOZOMBĒTIEM ANTIKKRISTIEM ,NACIKIEM UN LAIZĪTĀJIEM IERAUT MŪSU LATVIJU KARA LIESMĀS. LATVIJAI IR JĀCIENA CITAS VALSTIS, TAD ARĪ VIŅU CIENĪS

 43. Visbriesmīgākais pasaulē bija Staļina režīms, kas noslepkavoja vismaz 100 miljonus cilvēku, un ko Latvijai nācās piedzīvot pēc 1945. gada 9. maija.

 44. Padomju Staļina slepkavnieciskais režīms pārspēja holokaustu ar savu iedzīvotāju masveida slepkavošanu, viņi noslepkavoja vismaz 100 miljonus no savas t.s. padomju tautas.

  • pat melojot, pacenties pietureties pie statistiski ticamiem skaitļiem. krievija nav ķina, un tevis piesauktais skaitlis nav reāli iespējams pat uz kopejā visa psrs iedzivotāju skaitu

   • Varbūt tas skaitlis arī ir pavilkts aiz ausīm, lai labāk varētu dzirdēt, bet evajag aizmirst, ka Sibīrijā nokļuva ne tikai Padomju Savienībai piederīgie. Salīdzinoši holokaustam pieskaitamo upuru skaits ir krietni mazāks.

  • Врать не хорошо!

 45. 9. maijs 1945. gadā ir otrreizējās padomju baigākās un terrora pilnās okupācijas sākums Latvijā, kas bija lāsts mūsu valstij vairāk nekā 50 gadus.

  • Сказки страшилки не надо рассказывать. И не ешьте много на ночь, а то кошмары приснятся.

 46. jaunajiem āriešiem protams kremt, ka krievi sakāva viņu elku ādolfu, un viņi izsaka savu sašutumu, tikai viņi piemirst ka ja ādolfs butu vinnejis, tad labākā gadijumā šie pseidopatrioti butu piedzimuši par vergiem 3 reiham, bet visticamak ka vispār nebutu dzimuši

  • Nezinu, kur tev te rādās jaunie ārieši, bet neviens te nejūsmo nedz par ādolfu, nedz tavu elku staļinu!

  • izbeidz demagoģiju ! Atbildēt

   krievi sakāva paši sevi slepkavas Staļina vadībā !

   • vēsturi pārraksti? Atbildēt

    krievs ar krievu karoja pēc tavām domām:) ir jau nepatikami ka tavu dievu nogāza, bet nu tāpec gluži dzejot nevajag:)

    • Vēstures pārrakstīšana bija padomju savienības ikdiena. Žēl, ka arī tevi tas ir skāris un esi ļāvis sevi nozombēt!

  • Tavai zināšanai -ārietis nav lamu vārds.Latvieši ir,bija un būs ārieši,tāpat,kā krievi.Arī Hitlers to zināja un rakstīja savā grāmatā.Diez vai Latvijā jebkad ir bijis vai ir kāds cilvēks,kam Hitlerss būtu elks.Ja ir kāds bijis,tad tos droši var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem.Ja murgo,tad paturi tos murgus pie sevis,citādi rodas dīvains iespaids,lasot tavus regulāros komentārus.

 47. pret boļševismu ! . Atbildēt

  RĒJĒJI
  PRET IR
  TIKAI KREMĻA
  TROĻĻI UN
  OKUPANTU
  ATVASES.
  PAŠI OKUPANTI
  JAU,
  PALDIES DIEVAM,
  IR ELLĒ
  LĪDZĀS
  STAĻINAM !!!

 48. Pareizi. Beidzot latviešiem jāatceras par savas pašcieņas esamību.

 49. Piekrītu, ka pieminēt un atcerēties 2.pasaules kara beigas nav viens un tas pats kas pļēgurot, bļaustīties un “mērīties” ar ne pašu nopelnītu varenību, nav viens un tas pats. Piekrītu, ka nav pieņemama pļēgurošana, taču par to vajag runāt un skaidrot daudz agrāk, nevis “svētku” kulminācijas brīdī…

  Kāda jēga iekāpt skudru pūznī un kliegt – palīgā, skudras, tas nav pareizi… Kārtējo reizi kāds ar savu nacionālo ekstrēmismu ir gatavs “ieknābt sū…”, maz ar ko atšķiroties no tiem, kas “no malas” rej uz piemiņas gājiena dalībniekiem pie Brīvības pieminekļa 16.martā.

  Ceru, ka tiks atbalstīts NA izglītojošais darbs visā pārējā gada laikā, un 9.maija protesti neizaugs par kustību. NEVIS RIET PIEMIŅAS DIENĀS, bet izglītos visu gadu un 9.maijā skatīties – vai ir rezultāti…

  • Nemuldi par tērgāšanu visu gadu un 100 km no Rīgas !
   Okupanti dzers un bauros tieši te un tieši šajā dienā !
   Jāiet krāgā kremlim pakalpīgajai “valdīšanai”, lai beidzot izdara pašu deklarēto
   DEOKUPĀCIJU,
   DEKOLONIZĀCIJU
   un
   DEBOĻŠEVIZĀCIJU !!!
   Kamēr tas nav izdarīts,
   kremlis caur dzegužbankām
   sponsorēs visas Eiropas
   iekarošanu !

   • Жопа трехнет у вас от таких усилий! Хрена вам лысого!

    • Sabirs tava krievija tāpat kā sabira ,,ņerušimij sojuz,, ķīnieši jau okupējuši pus Sibīrijas , ja gavkāsi iztrieksim no Latvijas uz roģinu raksi sliekas un ķersi vardes kitajozām .

     • Креститься надо, когда кажется. А гавкать на бабу свою можешь, сколько хочешь, если она тебе позволит. А с нами такой номер не пройдёт, только рыпнись сука, нос откошу, гнида!

     • grapistam Napoleona sindroms – “es” vietā lieto “mēs”…

 50. un prieskam tas vajag? paveicas ka vairs nedzivoju Latvija.

 51. Vai pašiem nav apnikusi šī bezjēdzīgā rosība 🙁

 52. >> ha

  Nesvin viņi nekādu Sabiedroto uzvaru, bet tikai savu. Un, ja viņi to darītu civilizētāk, varbūt arī tā nekristu uz nerviem.

  • mazgadīgajiem zombijem nesaprast, ko nozīmē Uzvaras svētki. Latvijas fašistiskā valdība to neuzskata pat svētkiem.

 53. Kāda gaušanās? Kāpēc jāvaimanā? Par ko šausmas?
  Apbrīnojami!
  Cilvēki svin – lai svin! Kādam tūlīt sāk niezēt visās malās?
  Var jau interpretēt visādi – bet tā tomēr ir Sabiedroto uzvara pār nacistisko Vāciju. Un to viņi arī svin. 2. Pasaules karš bija ļoti plašs un briesmīgs, pa to laiku pasaulē notika daudz brismīgu lietu, tajā starpā arī Latvijas okupācija. Taču svinēta tiek uzvara, tikai un vienīgi uzvara – nekas cits!

  • Sabiedroto uzvaru pār nacistisko Vāciju mēs atzīmējām vakar, 8. maijā, tāpat kā to dara pārējās demokrātiskajās valstīs. 9. maijs ir Eiropas diena, bet pie Pārdaugavas monstra galvenokārt pulcējas Latvijas valstij nelojāli okupantu pēcteči, kuri sapņo šeit atjaunot Krievijas impēriju.

   • Un ka es svinēšu 9. maijā – kāda liela starpība? Starp abu aktu parakstīšanu Berlīnē 1945. gadā – cik bija stundu starpība? Šodien pat smieklīgi par to brēkāt…
    Par tiem nelojālajiem okupantu pēctečiem – tā ir tikai tava personīgā vāvuļošana. Tu tur biji, un visus aptaujāji?

  • Aizej atrodi tos Sabiedroto karogus. Tur plivinās tikai vienus karogus un skandēs tikai vienas valsts vārdu (un ne jau Latvijas).

   • Kāpēc speciāli jāmeklē karogi?
    Es varbūt svinu vispār bez kādiem karogiem!
    Un kāpēc tur obligāti būtu jābūt Sabiedroto karogiem? Ja nav – tad tūlīt jāsāk šķaidīt naida siekalas?
    Kāds stulbums!!!

 54. Fašistu pakalpiņu mazbērni rosās!

  • Jā, jā – Putins ir fašists. Vispār jau jocīgi – svin ar Hitlera pusē karojošo vlasoviešu ROA simboliem – georgija lentēm un tree color karogiem, lai gan toreiz tā nebija Krievija, bet PSRS, kurai pavisam citi simboli. Un svin karātavu laukumā, nevis karavīru brāļu kapos…
   Vai pašiem tas nešķied jocīgi?

   • man gan nešķiet jocīgi: Atbildēt

    to, kurus dzina ar vienu berdanku
    uz pieciem pret vāciešu ložmetējiem,
    pēctečiem ieiet gēnos dzert, kur
    tik tiek pie pudeles.
    Kremļa īdi viņus izmanto aizsegam
    tāpat, kā Staļins izmantoja viņu senčus…

   • Господи, экая же дура! сама ты фашистка!

  • Kā nav kauna vispār par to runāt!Protams jāatzīmē, un ļoti labi zinu ka jānoliec galva par to vien ,ka izglāba manu māti no izsūtīšanas(pareizāk sakot bija jaunas meitenes paredzēts izvest vācu zaltātiem uzdzīvei un pec tam nošaut! kā tev vispar mēle pagriežās par to runāt!

   • Pag,bet man ir pretējs viedoklis,-vācietis ienāca lauku sēta un palūdza padzerties un paēst un gāja tālāk savu ceļu,bet pēc manas mātes teiktā,kurai toreiz bija tikai 16 gadi,ienāca smirdīgie,netīrie krievi un gribēja izvarot manu Omi un manu māti,par ko te priecāties.

    • Karš vienmēr ir briesmīgs. Un beidziet kā smilšu kastē dalīt mammu atmiņas. In kara beigas visiem ir kaut kas labs. Kas tur ko uztraukties par svinēšanu? Svini arī tu.

   • Manu omi gan vācieši neaiztika. Krievs gan šāva virsū, izklaides pēc. Paldies Dievam, netrāpīja.

    • Jà,diemźèl.es tàdus gadìjumus esmu dzirdèjusi

    • Paldies Dievam,ka netrāpīja un,ka neizvaroja,kā tas notika daudzviet Latvijā,nemaz nerunājot par Vāciju.Kara dalībnieks-pēterburdzietis Nikolajs Nikuļins to apraksta savā grāmatā “Atmiņas par karu”.Vācu karavīri un virsnieki gan bija ļoti uzmanīgi un galanti pret sievietēm un bērniem.Es piedzimu tūlīt pēc kara,un gan mana māte,gan visas radinieces un ģimenes draugi un paziņas jūsmoja par vācu kultūru un attieksmi pret sievietēm.Komūnistiem gan klājās plāni,bet tādu bija ļoti maz.

   • lētticīgo iedzīvotāj, Atbildēt

    Nekad netici jūdu murgiem!Nekad!To Neviens nezin,kas bija paredzēts.

  • Kas TEV,SARKANAIS,FAŠISTS traucē vākties dzīvot tur kur mūsu nav.Tinies uz savu roģinu maķ.Bet tur tevi neviens nevēlas,pašiem tādu pietiek.

 55. īpaši gudri jau tas nav

Draugiem Facebook Twitter Google+