Lasītāju viedokļi

“LA” lasītāji: Uzturēšanās atļauju izsniegšana nevis jāierobežo, bet jāpārtrauc 11

Foto – Valdis Semjonovs

Vai jāierobežo termiņuzturēšanās atļauju (TUA) izsniegšana konkrētu valstu, tostarp Krievijas, pilsoņiem? To jautāju mūsu lasītājiem, kas “LA” abonē kopš pirmā numura.

Ignāts Trepšs Valkā: “Nevis jāierobežo, bet kategoriski jāaizliedz izsniegt šīs atļaujas citu valstu, bet jo īpaši Krievijas pilsoņiem! Ja tā ir ES un Latvijai naidīga valsts, kāpēc jāpakalpo tās iedzīvotājiem? 1940. gadā viņi Latvijā ienāca ar tankiem un armiju, bet tagad – ar investīcijām, iepirkumiem un termiņuzturēšanās atļaujām. Es gribu būt latvietis, gribu, lai arī mani bērni un mazbērni būtu latvieši. Mūsu valsts tiek iztirgota. TUA drīkst izsniegt tikai mums draudzīgu valstu pilsoņiem, kas nāk ar patiesiem, godīgiem nolūkiem.”

Kornēlija Brūniņa Krustpils novadā: “Tas ir sarežģīts jautājums. Domāju, ka minimālo nekustamā īpašuma iegādes sliek­sni nevajadzētu pazemināt, lai paliek līdzšinējais – 250 tūkstoši eiro. Tomēr gribētu cerēt, ka arī mūsu pašu uzņēmēji, zemnieki, iedzīvotāji kādreiz varēs iegādāties kaut ko no šiem īpašumiem. Laukos cilvēki saka tā – par darba algu tu vari tikai paēst. Ja gribi ko vairāk, jādara kas cits.”

Jānis: “Noteiktas ekonomiskās un finanšu grupas tādā veidā bīda savas intereses. Tas ļoti kaitē valstij. Latvijas drošības intereses prasa ierobežot uzturēšanās atļauju izsniegšanu, bet konkrētā interešu grupa cenšas panākt pilnīgi pretējo – pazemināt iemaksu slieksni. Vai tas saskan ar visas sabiedrības un valsts interesēm?”

Valdis Balts Rīgā: “Krievija visai pasaulei parādījusi, ka ir agresorvalsts, kas apdraud kaimiņvalstis un mieru visā pasaulē. Lobēt naidīgas agresorvalsts pilsoņu iefiltrēšanos Latvijā ar TUA ir zemiska un merkantila rīcība. Pieļauju, ka tas ir nodevīgs un nepārprotami ārvalstu speciālo dienestu organizēts akts. Drošības iestādēm tas būtu rūpīgi jāizmeklē un attiecīgi jārīkojas.”

Gunta Eglīte Rubenē: “Kur nu prāts! Jādara tā, lai tiem īpašumu pircējiem tā pirkšanas apetīte tiktu samazināta. Kāpēc mums obligāti vajadzīgi šie krievu miljonāri? Cik godīgi nopelnīta viņu milzīgā nauda?”

Albīns Briedis Strenču novadā: “Vai tad Šīna kungs nav jau pietiekami sapelnījis, ka vēl joprojām jāiztirgo Latvijas manta? Tas taču ir bīstami valsts pastāvēšanai! Vai tiešām alkatība neapstāsies? Drošības policija stāsta, ka tai nav tādu resursu, lai visus īpašumu pircējus pārbaudītu, cik tie uzticami. Mana pārliecība – TUA izsniegšana Krievijas pilsoņiem vispār jāpārtrauc. Var diskutēt par tiem, kas nāk no rietumvalstīm.”

aptauja

LA.lv