×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Kā aizvadīta Lielā talka novados?

Foto - LETAFoto - LETA

Vija Vika, Lielās talkas koordinatore Dobeles novadā: 
”Šogad darbos ļoti aktīvi iesaistījās bērni un jaunieši. Dobelē centrālā sakopšanas vieta bija gar Bērzes upes taku. Upē ietek daudz avotiņu, tāpēc ierakām vairākas caurtekas, lai atvieglotu cilvēku pārvietošanos. Vairākās vietās stāvajā krastā bija noārdījušies zemē veidotie pakāpieni. Tos vietējie vīri atjaunoja, savezdami vairākas kravas grants. Jaunieši saveda kārtībā volejbola laukumu un pēc darba vienojās kopīgā volejbola mačā. Arī atkritumus savācām ne mazums. Vislielāko neražu gan nodarījis vējš, no netālu esošajiem konteineriem atkritumus sapūtis gar upes krastu. Turpat izzāģējām arī aso akāciju biezokni. Cītīgi savu parku kopa Vācu biedrības pārstāvji, arī sociālās grupu mājas iemītnieki. Netālu no Dobeles pilsētas nu iztīrīta brāļu kapiem piegulošā teritorija, un tagad paveras skaists skats uz upi. Daudz atkritumu savākts gar ceļmalām. Bikstu pagastā izdevās iztīrīt visu veco pilskalnu, garo ceļu līdz Zebrus ezeram. Bērni aktīvi iesaistījās Bikstu parka uzpošanā. Auru pagastā kopa lielas teritorijas gar dārziņiem. Kopumā novadā savākti ap tūkstoš maisiem atkritumu un talkā darbojās vairāk nekā 800 talcinieku. Šur tur tika dēstīti dažādi kultūraugi. Pēc talkas visi talcinieki ugunskurā cepa desas, vārīja zupu, ēda kliņģeri utt. Novēroju, ka ļoti daudzi cilvēki uzposa arī savas piemājas teritorijas.”

Dairis Lācis, Lielās talkas koordinators Rūjienas novadā: 
”Pagastos novērojām neticami lielu cilvēku atsaucību. Nevienā pagastā nebija mazāk par 30 talciniekiem. Pilsētā rekonstruējām skvēru, izzāģējām vecos kokus, sastādījām jaunus. Arī pagastos ierīkojām jaunus apstādījumus. Tīrījām parkus. Lodē sociālā aprūpes centra iemītnieki savām vajadzībām ierīkoja augļu koku dārzu. Vietējie sanesa stādus, bet ainavu arhitekti palīdzēja ar padomu, kā tos labāk iedēstīt. Patiesībā nekoncentrējāmies uz atkritumu vākšanu, bet apkārtnes labiekārtošanu, tomēr jau piektdien daudzi aktīvisti vāca atkritumus gar ceļmalām un kopumā ar tiem piepildīja ap 500 maisu. Arī pēc talkas visi neizklīda. Notika pikniki, bet bērni tika vadāti zirga pajūgā.”

Karīna Jefimova, Lielās talkas koordinatore Brocēnu novadā: 
”Šogad talkošana izdevusies. Tas attiecas gan uz laikapstākļiem, gan iedzīvotāju aktivitāti. Talka pie mums notiek jau no ceturtdienas, kad aktīvi strādāja skolēni un bērnudārza audzēkņi. Sestdien kopumā talkoja vairāk nekā divsimt aktīvistu vecumā no trim līdz pat 93 gadiem. Darbi notika vismaz 18 vietās, gan tīrot, gan labiekārtojot. Novadā tagad ierīkoti jauni soliņi bērnu laukumā un pagalmos, iztīrītas sen aizaugušas teritorijas, savākts pulka atkritumu. Darbi turpināsies arī šonedēļ, kad jaunās māmiņas sakops bērnu rotaļu laukumu. Milzīgs prieks bija novērot, ka cilvēki rosījās ne vien oficiāli piereģistrētajās talkas vietās, bet arī savās sētās un daudzdzīvokļu māju pagalmos, balkonos utt. Tas patiesi radīja Lielās talkas sajūtu.”

Inga Kavinska, Lielās talkas koordinatore Krāslavas novadā: 
”Novadā divas dienas 22 pieteiktās talkošanas vietas kopa ap 1150 cilvēku. Atsaucība tiešām liela. Iesaistījās teju visas sabiedriskās organizācijas. Daudzviet tika stādīti koki un košumkrūmi, līdzināti dzīvžogi un ravētas puķudobes, balsināti ābeļu stumbri utt. Strādājām, pielāgojot šī gada Lielās talkas saukli savam novadam – “Tīra Baltijas jūra sākas ar tīru Daugavu un tās krastiem”. Ar savāktajiem atkritumiem tika piepildīti teju 2000 maisi.”

Laura Liepiņa, Lielās talkas koordinatore Viesītes novadā: 
”Kopumā novadā talkā iesaistījās ap divsimt cilvēku. Lielākā rosība notika pilsētā, kur pulcējās ap 80 aktīvistu. Darbojāmies takā, kas savieno Mīlestības saliņu ar pilsētu. Atjaunojām estrādes soliņus, izgrābām teju visu estrādes teritoriju. Nogāzām vecos kokus, kuru vietā tiks stādīti jauni. Pēc darbiem tika organizētas sportiskas aktivitātes, ieturēta kopīga maltīte. Lonē tika sakopts bērnu rotaļu laukums, Saukas pagastā ļoti kopa māju iekšpagalmus. Atkritumu maisi ir pilni. Patiesībā šī diena bija nevis tikai darbs, bet gan lieliski pavadīts laiks, kas saliedē novada iedzīvotājus. Lielā talka tīrības vārdā Latvijā nes lielisku kopā sanākšanas pasākumu.”

Uzziņa


Sestdien Lielajā talkā piedalījušies vairāk nekā 160 000 cilvēku.

Visaktīvāk talkā iesaistījušies Latgales puses un Rīgas apkārtnes iedzīvotāji, savukārt nedaudz mazāka atsaucība bijusi Kurzemē.

Avots: Lielās talkas organizētāji

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+