×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

“New Rosme” nopirkusi igauņu veļas ražotāju “Linette”

Foto - LETAFoto - LETA

Korsešu, nakts veļas un peldkostīmu izstrādājumu ražotājs SIA “New Rosme” iegādājies igauņu veļas ražotāju “Linette”, kuram pieder astoņu veikalu tīkls Igaunijā. Pēc darījuma “New Rosme” plāno apgrozījuma pieaugumu par 25,4%, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “New Rosme” valdes priekšsēdētājs Edgars Štelmahers.

“Šā uzņēmuma iegāde nodrošinās iespēju būtiski paplašināt produkcijas tirdzniecības iespējas, kļūstot par līderiem Baltijas reģionā. “Jauna “Linette” veikala atvēršana, esošo veikalu renovācija un “Rosmes” izstrādājumu kolekciju piedāvājums tajos ļauj mums plānot “Linette” apgrozījuma palielinājumu par 20% jau šogad. Pērn “Linette” apgrozījums bija 865 000 eiro jeb 607 922 latu,” sacīja Štelmahers.

Viņš gan atturējās norādīt darījuma summu, bet atzina, ka pēc paplašināšanās tiek plānots apgrozījuma pieaugums par 25,4%.

“”Linette” zīmols Igaunijā pagaidām tiks saglabāts. Lai arī plānojam resursu konsolidācijas pasākumus, lai abu uzņēmumu funkcijas nepārklātos, lielākā daļa uzņēmuma darbinieku turpinās strādāt,” norādīja uzņēmējs.

“Linette” dibināts 1940. gadā. Privatizācijas procesi 1991 gadā noveda pie sadarbības ar zviedru dāmu veļas zīmolu “Miss Mary of Sweden”. Patlaban “Linette” izstrādājumus eksportē uz Latviju, Krieviju, ASV, Franciju, Skandināvijas valstīm un Angliju.

Kā norādīja uzņēmuma pārdošanas un mārketinga departamenta direktors Kaspars Spriņķis, “New Rosme” patlaban kopumā pieder 12 veikali. Igaunijā ir divi veikali, kuri atvērti uz franšīzes līguma pamata, Lietuvā ir savs veikals Klaipēdā, drīz tiks atvērts veikals Viļņā. Mēneša laikā plānots atvērt vēl veikalus Itālijā un Izraēlā.

“New Rosme” ārpus ES eksportē 75% no saražotās produkcijas, bet kopējais eksporta apjoms, iekļaujot ES valstis, ir 95% no produkcijas.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju, pagājušajā gadā “New Rosme” apgrozījums bija 6,614 miljoni latu salīdzinājumā ar 6,020 miljoniem latu 2011.gadā. Uzņēmuma palielinājusies no 291 959 latiem 2011.gadā līdz 70 370 latiem pērn.

“New Rosme” nodarbina 370 cilvēku, kuri strādā uzņēmuma ražotnēs Rīgā, Daugavpilī un Baltkrievjā.

Uzņēmums darbību sāka 1952.gadā, kad tiek uzsākta korsešu izstrādājumu ražošana Rīgā. 1963.gadā uzņēmums kļuva par apvienības “Rīgas apģērbs” sastāvdaļu.

1991.gadā “New Rosme” sāka sadarbību ar zviedru kompāniju “Swegmark of Sweden”, savukārt 1993.gadā uzņēmums kļuva par holdingkompānijas “Swegmark Invest AB” sastāvdaļu, kas ir vienīgā “New Rosme” īpašniece.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+