Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
31. decembris, 2013
Drukāt

“New York Times”: interneta ātruma ziņā ASV septītā lielākā pilsēta atpaliek no Rīgas

Foto: © Dreaming Andy - Fotolia.comFoto: © Dreaming Andy - Fotolia.com

Lai gan Sanantonio ir septītā lielākā ASV pilsēta ar plaukstošu ekonomiku un veiksmīgu attīstību, interneta ātruma ziņā tā krietni vien atpaliek no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, secina laikraksts “The New York Times”.

Kā, atsaucoties uz pētījumu uzņēmuma “Ookla” datiem, norāda izdevums, vidējais interneta ātrums Rīgā, kurā ir uz pusi mazāk iedzīvotāju nekā Sanantonio, vismaz divarpus reizes pārsniedz ASV septītās lielākās pilsētas rādītājus.

Tas nozīmē, ka divu stundu garas augstas izšķirtspējas filmas lejupielādei Rīgā vidēji nepieciešamas 13 minūtes, taču Sanantonio tas prasītu 35 minūtes laika, raksta avīze, piebilstot, ka Sanantonio par internetu nākas maksāt aptuveni četras reizes vairāk nekā Rīgā.

Kā teikts “The New York Times” rakstā, Savienotās Valstis, kurās internets tika radīts, šobrīd nespēj piedāvāt ātru un izdevīgu platjoslas internetu, kā to apliecina arī virkne ekspertu un pētījumu.

Par ātru platjoslas internetu tiek uzskatīti tādi interneta sakari, kas nodrošina lielāku ātrumu par desmit megabitiem sekundē. “The New York Times” atzīmē, ka Rīgā šis rādītājs ir vidēji 42 megabiti sekundē, taču daudziem lietotājiem decembra vidū tas jau sasniedza 100 līdz pat 500 megabitus sekundē. Salīdzinājumam – Sanantonio šis rādītājs ir vidēji 16 megabiti sekundē.

Lai gan kabeļtelevīzijas uzņēmumi un telefonkompānijas nodrošina lielāku interneta ātrumu, daudzām Sanantonio mājsaimniecībām šāds pakalpojums nav pa kabatai.

Rīgas mērs Nils Ušakovs izdevumam skaidrojis – kad privātie investori sākuši Rīgā veidot interneta infrastruktūru, viss bija jāsāk no nulles, tādēļ bijis iespējams izmantot jaunākās un ātrākās komunikāciju tehnoloģijas.

Pievienot komentāru

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+