Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
7. marts, 2014
Drukāt

“Newsec” šogad Baltijā prognozē rekordlielas investīcijas nekustamajā īpašumā

Foto - LETAFoto - LETA

Nekustamā īpašuma investīciju darījumu apmērs Baltijas valstīs pērn sasniedza pirmskrīzes līmeni, un šim gadam tiek prognozēti rekordlieli investīciju apmēri, liecina nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma “Newsec” jaunākais Baltijas nekustamā īpašuma tirgus pārskats.

Tajā teikts, ka Baltijas tirgus 2013.gadā turpināja aktīvi attīstīties, uzlabojot nozares rādītājus visos nekustamā īpašuma segmentos, turklāt visas Baltijas valstis tuvākajos gados ierindosies starp straujāk augošajām ekonomikām Eiropā.

“2013.gadā Baltijas valstīm bija vieni no labākajiem izaugsmes rādītājiem Eiropas Savienībā, pateicoties nepārtraukti pieaugošajam privātajam patēriņam un apgrozījuma kāpumam mazumtirdzniecībā. Ekonomikas izaugsmi Baltijas valstīs ir veicinājis eksporta un iekšzemes pieprasījuma pieaugums. Tāpat jāņem vērā ka uzņēmumiem un investoriem vairs nav jārēķinās ar valūtas risku – Latvija un Igaunija jau ir eirozonā, Lietuva plāno tai pievienoties 2015.gadā,” sacīts pārskatā.

Tāpat “Newsec” speciālisti norāda, ka apgrozījumi veiksmīgākajos tirdzniecības centros auguši par 8-15% gadā un pašreiz ir noslogoti 97-99 % tirdzniecības centru nomas platību. “Tādu mazumtirdzniecības ķēžu kā “H&M”, “IKEA”, “Debenhams” ienākšana tirgū, liecina par uzticību Baltijas tirgum un veicina interesi no citu starptautisko spēlētāju puses,” sacīts pārskatā.

Tajā arī minēts, ka kopš 2009.gada ir strauji sarucis biroju nomas piedāvājums, tādējādi veicinot jaunu biroju ēku attīstību. Vēl neiznomāto A klases biroju vidējais īpatsvars samazinājies no 5% līdz 2%, un pašreiz atrodas kritiski zemā līmenī. Līdzīga tendence novērojama ražotņu un noliktavu segmentā – investori interesējas par kvalitatīvām platībām loģistikas vajadzībām – 2013.gadā 25% no nekustamā īpašuma investīciju darījumiem ir noslēgti tieši loģistikas segmentā.

“Newsec” ir pilna servisa nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmums Ziemeļeiropā, kas piedāvā dažādas nekustamo īpašumu konsultācijas, novērtēšanu un transakciju darījumus īpašniekiem, investoriem un īrniekiem. Uzņēmums dibināts 1994.gadā Zviedrijā. “Newsec” darbojas sešās valstīs un pārvalda vairāk nekā 1000 īpašumu.

Pievienot komentāru

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+