×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2012
Drukāt

Nezāles ap upeņu krūmu. Kā ar tām cīnīties?

upenes

“Kā cīnīties ar nezālēm (gārsu, vārpatu), kas mūsu dārzā nāk no kaimiņiem un aug starp avenājiem un upenājiem?” Aina Kalēja Saulkrastos

 

VAAD Augu aizsardzības departamenta Integrētās augu aizsardzības daļas vecākā referente Inta Jakobija iesaka vārpatas ierobežošanai aveņu un upeņu stādījumos divreiz sezonā izmantot preparātu ažils 100. Jāņem vērā, ka ogu ražu drīkst novākt un lietot uzturā tikai 30 dienas pēc šī līdzekļa lietošanas. Apstrādes deva ir 1 – 1,5 litri uz hektāra – tas nozīmē, ka 10 litros ūdens ir jāizšķīdina 40 – 60 ml preparāta un ar šo darba šķidrumu jāapstrādā ne mazāk par 400 m2. Smidzina, tiklīdz vārpata sasniegusi 15 – 20 cm. Uz divdīgļlapjiem ažils 100 neiedarbojas, tālab gārsa diemžēl turpinās augt.

Latvijā nav herbicīdu gārsas apkarošanai aveņu un upeņu stādījumos. Tādēļ vienīgā iespēja ir cīnīties mehāniski. Visefektīvākā metode: regulāri rušina un izvāc no augsnes nezāles sakneņus. Lai neielaistu gārsu no kaimiņu dārza savējā un, ja tas ir iespējams, uz robežas apmēram 30 – 50 cm dziļumā vertikāli jāierok šīferis, dēlis vai cits materiāls, kas neļaus saknēm izplatīties jūsu teritorijā. Cits variants – pierunāt kaimiņu cīnīties ar šo nezāli kopīgiem spēkiem!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+