Latvijā
Sabiedrība

Nežēlīgais mājdzīvnieku bizness! Pēc iegādes kaķēni nomirst mokošā nāvē1

Foto – Shutterstock

Atsaucoties uz sludinājumu internetā, vīrietis iegādājies divus dārgus kaķēnus, kuri nedēļas laikā nomiruši. Izrādās, ka dzīvniekus pirms pārdošanas iepriekšējais saimnieks nav vakcinējis. Tāpat pēkšņais kaķēnu nāves cēlonis, kā norāda eksperti, ir iespējama ķepaiņu mātes tuvradniecīga sapārošana, kas arī ir aizliegta, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Aldis ir kaķu mīlis un audzētājs, dibinājis dzīvnieku mīļu klubu ”Kaķīša dzirnaviņas”. Vīrieša dzīvoklī Rīgā mitinās daudzi vienas krievu zilās šķirnes kaķi, kurus pavairo un pelna naudu. To, ka viņa bizness ir ”tīrs”, apliecina ar kaķu ciltsrakstiem.

Kaķēni nomirst mokošā nāvē

Pirms neilga laika viņš noskatīja divus citas šķirnes kaķēnus sludinājumu vietnē internetā. Tos vēlējies savam un tuvinieku priekam, nevis pavairošanai, tāpēc iegādājies bez ciltsrakstiem, arī cena bijusi zem tirgū noteiktās: par abiem kaķēniem samaksāja 300 eiro.

Atvedot mājās, Aldis novērojis, ka viens no ķepaiņiem bijis savārdzis. Tikko iegādāto dzīvnieciņu nogādājis pie veterinārārsta, samaksājis milzu naudu par izmeklējumiem un ārstēšanu, tomēr velti.

”Viņam sākās nesaturēšana, visas fekālijas krita ārā, viss šķidrums lija ārā. Kauli un āda, pilnīgi skeletu varēja sataustīt! Neviens ārsts neko nevarēja izdarīt! Tā kaķēns nomira. Es darīju visu, ko varēju!” asarām acīs atminas Aldis.

Vēlāk pēkšņi pasliktinājusies otra kaķēna veselība, pēc dažām dienām pēc pirmā kaķēna nāves nomira arī šis.

”Arī viņš izdēdēja, pārtiku un dzeramo neuzņēma. Viņš bija tik gudrs, redzēju, ka viņš visu saprot, skatās man acīs un stāsta, ka ir slikti, bet es teicu pretī: ”Mīļo kaķīti, es nekādi nevaru palīdzēt, tas nav manos spēkos. Tā viņi viens pēc otra arī nomira. Es domāju, ka ar laiku pāries sāpes, bet aizvien kamols kaklā. Sieva vispār katru dienu noraudājusies iet uz darbu,” turpina Aldis.

Abi minči nomira nedēļas laikā kopš iegādes. Aldis vēlas saņemt no tirgotājas 600 eiro (300 eiro, ko iztērēja par kaķēnu iegādi, un vēl 300 eiro, ko samaksāja par veterinārārstu pakalpojumiem). Kaķu ārstēšanas izdevumus var pierādīt ar čekiem, tomēr, sazinoties ar tirgotāju, Aldis saņēmis atraidījumu.

Kā raidījumam stāsta Aldis, vairāki veterinārārsti konsultācijās stāstījuši, ka kaķēnu iespējamais nāves iemesls ir novājināta imunitāte, kas par sevi likusi manīt, kad kaķēni pārvietoti citviet. Īpaši izteiktas imunitātes problēmas esot kaķēniem, kuri pasaulē nākuši pēc mammas tuvradniecīgas krustošanas, kas ir aizliegta.

”Viens nopērk kaķeni, otrs – kaķi, tad taisa biznesu. Tiem mazajiem kaķīšiem praktiski nav nekādas imunitātes, agri vai vēlu viņi mirst. Cilvēki, kas tā dara [pāro dzīvniekus ar viņu radiniekiem] nedomā par dzīvniekiem, kā viņiem tālāk dzīvot, arī par jaunajiem saimniekiem. Tas ir negodīgs biznesa modelis. Skaidrs, ka šādi, bez ciltsrakstiem, kāds nopirks, jo tā ir lētāk, pēc tuvradnieciskas krustošanas arī neviens neuztaisīs legālus ciltsrakstus. Cilvēki pērk bez papīriem, jo ir lētāk, bet iznākums ir šāds. Es jau to visu zinu, bet nedomāju, ka es būšu tieši tas, ar kuru notiks šādi,” ar nožēlu teic Aldis.

Plašāk pievienotajā video:

LA.lv