×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. augusts, 2015
Drukāt

Nežēlīgi nogalināja klostermāsu Ķīpsalā — pie kriminālatbildības sauc 18 gadus vecu jaunieti (1)

Foto-  manapasaule.lvFoto- manapasaule.lv

Nogalinātā Ķīpsalas "Kalpoņu" māsa Leokardija Tatarčuka

Prokuratūra saukusi pie kriminālatbildības 18 gadu vecu jaunieti, kurš pērnā gada 6.decembrī un 18.decembrī paveica divas slepkavības Ķīpsalā, nogalinot divas sievietes, ziņo aģentūra BNS.

Viena no nogalinātajām sievietēm bija 1935.gadā dzimusī māsa Leokardija Tatarčuka, kura pēc dievkalpojuma tovakar devās uz uz savu dzīvesvietu- klosteri Ķīpsalā.

“Viņa arvien kapellā bija pirmā, nekad nekavēja ne garīgo lasīšanu, ne citus garīgos vingrinājumus. Pēc Svētās komūnijas (Red. – Svētā Vakarēdiena, kad simboliski pieņem maizi un vīnu kā Jēzus miesu un asinis) no baznīcas gribēja nākt viena, lai klusumā un lūgšanās apcerētu Dieva klātbūtni. Rekreācijas (Red.- garīgo spēju atjaunošanās) laikā vienmēr bija jautra, priecīga un pateicīga Dievam par visu, arī slimībām. Nezinām vēl nāves cēloņus, bet mocekle viņa bija, jo slimās sirds dēļ kalpoja, vārot zupiņu Ķīpsalas nabadzīgajiem, pēdējiem spēkiem,” tā Leokardiju portālā “manapasaule.lv” pērn pēc notikušā raksturoja māsa Inese.

Leokardijas mirstīgās atliekas ar vardarbīgas nāves pazīmēm, paslēptas zem sazāģētu koku un zaru kaudzes, atrada pēc nedēļas kāda kaimiņiene netālu no dzīvesvietas. Bija redzama sista brūce galvā. Izmeklētāji secinājuši, ka pēc nodarītā vīrietis pārmeklējis viņas mantas, taču neko tādu, ko laupīt, neatrada.

Savukārt 18.decembrī jaunais vīrietis Ķīpsalā līdzīgā veidā noslepkavojis citu sievieti, kurai no somas nolaupīts mobilais telefons, pieci eiro un personu apliecinošs dokuments.
Ziņu aģentūra BNS prokuratūrā uzzinājusi, ka apsūdzētais vīrietis abām cietušajām uzbrucis, viņas žņaudzot un vairākkārt sitot ar koka nūju pa dzīvībai svarīgām ķermeņa daļā, kā arī ņirgājies par saviem upuriem slepkavību izdarīšanas laikā.

Jaunietim piemērots Krimināllikuma pants par slepkavību, ja tā izdarīta ar sevišķu cietsirdību, kā arī par slepkavību, ja tā saistīta ar laupīšanu.

Par šo noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzētais soda mērs – mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no desmit līdz divdesmit gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Tāpat vīrietis apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga nolaupīšanu, noslēpšanu, tīšu iznīcināšanu vai bojāšanu, kā arī par nolaupītā dokumenta, zīmoga vai spiedoga izmantošanu vai realizēšanu. Par šo noziedzīgo nodarījumu saskaņā ar Krimināllikumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Krimināllieta tiesai gan vēl nav nodota, atzīmēja prokuratūra.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Bez šaubām, krievu kultūras izpaudums.

Draugiem Facebook Twitter Google+