×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. marts, 2015
Drukāt

Neziņa Ukrainas frontē (4)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

NATO spēku virspavēlnieks Eiropā, ASV ģenerālis Filips Brīdlovs

“Mēs esam novērojuši smago ieroču un karaspēka kustību pie kontaktlīnijas, tomēr mēs patlaban nevaram saprast, kur tie dodas – atpakaļ un šķērso Krievijas robežu vai pārvietojas citur,” tā sabiedroto spēku Eiropas virspavēlniecības štābā Monsā sacīja NATO spēku virspavēlnieks Eiropā, ASV ģenerālis Filips Brīdlovs.

Ģenerālis uzsvēra, ka patlaban ir grūti pārbaudīt smagās artilērijas aizvešanu, jo novērotājiem nav iespējams par to pārliecināties. Viņaprāt, tieši robežu kontrole un uzraudzība šajā brīdī būtu izšķiroši svarīga. “Pamiera nākotne būs atkarīga no tā, cik caurspīdīgas būs visas puses,” norādīja F. Brīdlovs. To, ka neziņa ir nopietns šķērslis situācijas novērtēšanai, atzina arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, nenoliedzot, ka viņam joprojām ir bažas, ka smago ieroču atvilkšanas vietā no frontes Austrumukrainā notiek pārgrupēšanās jaunām kaujām.

Pēdējās dienās Vācijas politiķi kritizējuši NATO ģenerāli F. Brīdlovu par to, ka viņš pārspīlējot Krievijas karaspēka klātbūtni Ukrainā, taču ģenerālis, kurš līdz šim kritiski un atklāti izteicies par Krievijas karaspēka jaudu uz Ukrainas zemes, sacīja, ka respektē visus viedokļus un turpinās īstenot atklātas diskusijas par šo jautājumu. “NATO ir 28 dalībvalstis un vairāki partneri, 33 valstis piedalās izlūkdarbībā, un, protams, ne vienmēr domas sakrīt,” skaidroja F. Brīdlovs.

NATO līderi arī informēja par turpmākajām mācībām, kas sagaidāmas dalībvalstīs un arī Baltijā, un salīdzinājumā ar visiem iepriekšējiem šis būšot visaktīvākais gads. Jau tuvākajā laikā vērienīgos manevros Baltijā piedalīsies 3000 ASV karavīru. Operācija “Atlantic Resolve” iecerēta kā alianses atbalsta demonstrēšana Lietuvai, Latvijai un Igaunijai.

Uz to jau negatīvi reaģējusi Krievijas Ārlietu ministrija, norādot, ka NATO spēku izvietošanai līdzās Krievijas robežai būs sekas. NATO pārstāvji apliecināja, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados visas mācības notiks maksimāli caurspīdīgi un uz lielākajām aicinās arī novērotājus no Krievijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ASV, Eiropai un Latvijai nav par ko melot, ko tad darīs mūsu Rinkevici, vejoni un tamlīdzigie.

  2. Kremla trolli- tavs “krievus neviens neuzveiks” ir pareizs! Vinus neviens netaisas uzveikt! Ta ir slima naacija ar slimu vatniku kremlii prieksgala.Pasi izdoma ienaidnieku,pasi lien svesaa valstii karot! Ko tu gvelz..?

  3. ATGADINA SLIMA CILVEKA IESPAIDU . VAI TAD TIEM VISPAR NAV SATELITU FOTO KUR PAT ODS IR REDZAMS.JA JAU UKRAINA SAKA KA NAV TO KRIEVU VIRU TAD KO VAR ZELET TO VIENU UN TO PASU. NU JA GRIBI KAROT TAD SAC ,JO TAPATAS DABUS PA RIEKSTIEM. KRIEVUS NEVIENS NEUZVEIKS ESIT REALISTI

  4. Iespaids no Usa izdaribam visa pasaule ir gruti saprast-speks ir -prata nevajaga.

Draugiem Facebook Twitter Google+