×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

«Nezināmie meistardarbi» Tallinā


Igaunijas mākslas muzejā KUMU un Kadriorgas Mākslas muzejā atklāta izstāde “Nezināmie meistardarbi. Krievu māksla no Baltijas valstu kolekcijām”, kurā eksponēti astoņdesmit darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma.

 

Izstāde tapusi kā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas muzeju sadarbības projekts pēc Igaunijas mākslas muzeja iniciatīvas. Pirmo reizi Igaunijas skatītājiem tiek piedāvāta tik plaša krievu mākslas panorāma, kas aptver spilgtus glezniecības, grafikas un tēlniecības darbus no 19. gadsimta vidus līdz 20. gadsimta sākumam. Abu muzeju ekspozīcijās iekļauti aptuveni 150 mākslas darbi no Rīgas, Tallinas, Narvas, Viļņas un Kauņas muzeju kolekcijām. KUMU mākslas muzejā būs skatāmi nozīmīgi 19. gadsimta otrās puses reālisma un akadēmisma paraugi, savukārt Kadriorgas muzejā – labākie dažādo 20. gadsimta sākuma mākslas virzienu pārstāvju darbi.

Izstādes kodolu veido 70 glezniecības un tēlniecības darbi, kā arī desmit aģitācijas porcelāna priekšmeti no LNMM – lielākās krievu mākslas krātuves Baltijā – kolekcijas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+