×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
4. aprīlis, 2013
Drukāt

Nezūd skats, nezūd smaids…


ReklāmfotoReklāmfoto

Aizvadītā gada nogalē 70 gadu jubileju svinēja tautā iemīļotais estrādes dziedātājs Ojārs Grinbergs. Atzīmējot apaļo gadskārtu, gaviļnieks atkal kāps uz lielās skatuves, lai jubilejas koncerttūrē “Kad gadiem es pāri skatos…” izdziedātu paša un klausītāju gadu gaitā iemīļotās dziesmas. 


 

Pats notikumu vaininieks stāsta, ka apaļo jubileju nosvinējis jau aizvadītā gada novembrī tuvāko draugu, ģimenes un nelielā klausītāju lokā Rīgas klubiņā “Četri balti krekli”, taču tagad piekritis arī piedāvājumam no jauna kāpt uz lielās skatuvēs – jubilejas koncerti notiks piecās Latvijas pilsētās – Madonā, Ventspilī, Liepājā, Preiļos un Rīgā.

“Atzīšos, sākumā negribēju,” pasmaida Ojārs, piebilstot – tomēr nācies piekrist producenta aicinājumam, jo pārliecība, ka savos gados joprojām varot kāpt uz skatuves un iepriecināt savus klausītājus, ir spēcīga. Jubilejas koncerti iecerēti kā muzikāla retrospekcija, ļaujot atkal noklausīties populārākās Raimonda Paula, Ivara Vīgnera, Ulda Stabulnieka un citu komponistu īpaši Ojāram Grinbergam rakstītās dziesmas.

“Zinu, ka cilvēki joprojām vēlas dzirdēt šīs dziesmas, un ir aplam domāt, ka tās zina tikai vecākā paaudze,” uzsver dziedātājs. “Jaunatne ir atkarīga no vecākiem, taču viņi ir izauguši ar manām dziesmām, līdz ar to katrs normāls, muzikāls jaunietis tās zina, viņam šīs melodijas ir mīļas. Teikšu atklāti, labākas par šīm dziesmām šobrīd neviens nav uzrakstījis!”

Estrādes leģenda atzīst, savulaik piedzīvotā estrādes dziedāšanas skola kopā ar dueta partneri Margaritu Vilcāni, maestro Raimondu Paulu un citiem savulaik izciliem latviešu mūziķiem neļaujot zaudēt formu arī tagad – īpaši balss treniņi nav nepieciešami. “Tie arī nav iespējami, manā Purvciema dzīvoklī pret to iebilstu kaimiņi,” smejas Ojārs. “Savas labākās dziesmas – “Somu pirti”, “Mežābeli”, “Mežrozīti” un citas – varu nodziedāt jebkurā laikā, pat piecēlies nakts vidū. Protams, gadiem ejot, balss ir mainījusies, toties klāt nācis kas cits – atdeve, profesionālisms. Varu atļauties “neklaigāt”, pasniegt dziesmas citādi – maigāk, ar sirdi un dvēseli.”

Dziedātājs atklāj, Raimonda Paula sacerētā “Sens ir tas stāsts”, kuras rinda “Kad gadiem es pāri skatos” likta arī gaidāmās koncerttūres nosaukumā, šodienas redakcijā piedzīvojusi nelielas pārmaiņas. “Vairs nedziedu “zuda skats, zuda smaids” – tādā pesimismā cenšos neielaisties. Tagad dziedu “nezūd skats, nezūd smaids” – tas vairāk atbilst manam raksturam, kādu Dieviņš man to devis,” smaida Ojārs. Savulaik, ieskaņota 70. gadu sākumā, dziedātāja jaunības gados, dziesma, kā teic Ojārs, beidzot sagaidījusi savu laiku. “Toreiz biju jauns puisis, tas teksts par salnu matos, protams, īsti nepiestāvēja. Tagad gan tam ir īstais brīdis, trāpīts desmitniekā!”

Kopā ar Ojāru Grinbergu jubilejas koncertos uz skatuves kāps Kristapa Krievkalna mūziķu grupa un jaunās paaudzes solisti – Dons, Juris Vizbulis, Ginta Krievkalna un Samanta Tīna.

“Viņi ir ļoti atsaucīgi jaunieši, kas jau izcīnījuši savu vietu uz skatuves. Es neaizrādu, nepamācu, ļauju, lai viņi manas dziesmas dzied pēc savas izjūtas. Gatavojamies cītīgi – nav sajūtas, ka es būtu paaudzi vecāks, tādēļ domāju, ka mēs labi sapratīsimies,” stāsta dziedātājs.

Viņš atzīst, gadiem ejot, lampu drudzis pirms koncertiem nemazinoties. “Tā tam ir jābūt. Uztraukums zūd mirklī, kad izej uz skatuves un jūti pirmo saikni ar klausītāju. Tieši viņš ir galvenais, citādi nemaz nevar būt.”

Ojāra Grinberga skatuves karjeras laikā – gan duetos, gan dziedot solo un teātra izrādēs – nodziedāts ap 300 dziesmu. Visas vienā koncertā nenodziedāsi, smaida dziedātājs. “Izvēlēties nav grūti – dziedāšu tās, ko cilvēki gaida visvairāk.”

 

VARBŪT NODER

7. IV 18.00 Madonas kultūras centrā;

10. IV 19.00 Ventspils kultūras centrā;

11. IV 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā;

12. IV 19.00 Preiļu kultūras centrā;

13. IV 19.00 Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”.

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+