×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

NHL spēlētāji sāk balsojumu par arodbiedrības atlaišanu

Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāji svētdien sāka balsot par pilnvarojumu NHL spēlētāju asociācijas (NHLPA) vadībai atlaist arodbiedrību, kas savukārt ļautu hokejistiem individuāli vērsties tiesā pret NHL.

Balsojums internetā turpināsies līdz ceturtdienai, un tajā nepieciešams divu trešdaļu atbalsts, lai NHLPA padome spēlētāju arodbiedrību varētu atlaist.

Abu pušu rīcība Ziemeļamerikā stiprina pārliecību, ka NHL un NHLPA ir atlicis mazāk nekā mēnesis kolektīvā darba līguma noslēgšanai, vai 2012./2013.gada sezona tiks atcelta. Iepriekšējā sezonā pēc līdzīgas rīcības Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) lokautā klubu īpašnieki un spēlētāji panāca vienošanos.

NHLPA balsojums un NHL vēršanās tiesā neizslēdz iespēju pusēm turpināt sarunas, taču svētdien vienošanās par to atsākšanu nebija panākta.

Jau ziņots, ka NHL piektdien iesniedza prasību tiesā pret NHLPA, cenšoties rast juridiski stabilāku pozīciju diskusijās par kolektīvo darba līgumu. ASV likumi aizliedz piemērot lokautu darbiniekiem, kuri nav arodbiedrību biedri. Ja hokejisti izvēlēsies atteikties no NHLPA, viņiem pavērsies iespēja sūdzēt NHL tiesā par nelikumīgu rīcību un prasīt kompensāciju. Savukārt klubu īpašnieki prasībā tiesā vēlas panākt, lai viņu rīcība tiktu atzīta par likumīgu.

Ieilgušā lokauta dēļ regulārās sezonas spēles NHL ir atceltas līdz 30.decembrim. NHL un NHLPA nevar vienoties par hokeja ienākumu sadali 3,3 miljardu dolāru apmērā. NHL vēlas kolektīvo līgumu noslēgt uz 10 gadiem ar iespēju pēc astoņiem gadiem vienošanos pārtraukt, savukārt NHLPA piedāvā vienošanos uz astoņiem gadiem ar pārtraukšanas iespēju pēc sešiem gadiem. NHL vēlas ierobežot arī spēlētāju līgumu ilgumu līdz pieciem gadiem vai arī septiņiem gadiem, ja līgums tiek pagarināts.

NHL regulāro sezonu bija paredzēts sākt 11.oktobrī. Pēdējos 20 gados NHL darbība darba strīda dēļ ir traucēta jau piekto reizi. Lokauta dēļ NHL nenotika spēles 2004./2005.gada sezonā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+