Mobilā versija
+2.9°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
22. februāris, 2016
Drukāt

“Nīcā un Bārtā brunči sarkani plīv” – atklās tautastērpa brunčiem veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā 24. februārī plkst. 16 notiks saruna “Kurzemnieku brunči” un tiks atklāta ekspresizstāde “Brunči – tautastērpa vizītkarte”, kas ļaus izvērtēt brunču aušanas prasmes dažādos laikos, LA.lv uzzināja muzejā.

Muzejpedagoģe Astra Dzērve stāsa, ka izstādi veidos divas daļas – senie tautastērpu brunči no Liepājas muzeja krājuma un mūsdienu aušanas meistaru darinātie brunču audumi, kopā radot stāstu par spēju saglabāt Kurzemes tautastērpu etnogrāfiskās vērtības un tradīcijas.

Liepājas tautas lietišķās mākslas studiju “Liepava”, “Kursa” un Amatu mājas aušanas meistares (Anda Šmiukše, Ilze Škuberte, Ilga Tīruma, Dace Prokofjeva, Mudīte Jonase, Anna Saukante u.c.) ar saviem austajiem brunču audumiem atgādinās par kurzemnieku krāsu redzējumu un prasmi izmantot senās liecības šodien.

Izstādē būs apskatāmi Pērkones, Tadaiķu, Nīcas, Sakas un dažādi Ziemeļkurzemes brunču audumi, kā arī Kurzemes brunči no Liepājas muzeja krājuma.

Ekspresizstāde apskatāma līdz 3. aprīlim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā, ieeja bez maksas.

24. februārī plkst. 16 sarunā “Kurzemnieku brunči” varēs gūt atskatu brunču vēsturē, daudzveidīgo risinājumu skaidrojumu un pašreizējo tendenču raksturojumu ar tautastērpu darināšanu saistītās aktivitātēs.

Savā pieredzē un vērojumos vairāku Dziesmusvētku tautastērpu konkursos dalīsies Lia Ģibiete. Saruna iecerēta arī kā ievirze diskusijām par tradicionālā tautastērpa pielietojuma iespējām šodien. Turpmākajos šīs tēmas pasākumos paredzētas radošās darbnīcas par brunču šūšanu un apdari un saruna par tautastērpiem kaimiņzemēs.

Dalības maksa sarunā ir 2 eiro.

Pievienot komentāru

Oņegins ar dzīves pieredzes čemodānu. Saruna ar Aināru Rubiķi un Rēziju KalniņuCeturtdien, 8. decembrī Latvijas Nacionālajā operā pirmizrādi piedzīvos P. Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins". Pie pults stāsies diriģents Ainārs Rubiķis, režisore ir Rēzija Kalniņa, kurai šī būs debija mūsu operā un kura šajā uzvedumā aicina skatītāju "uz romantiku, ilūzijas un realitātes cīņu".
Draugiem Facebook Twitter Google+