Mobilā versija
+7.7°C
Eiženija, Ženija
Svētdiena, 26. marts, 2017
14. jūlijs, 2014
Drukāt

Nīcas konservu ražotāja SIA “Piejūra” modernizācijā investē 5,2 miljonus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viena no modernākajām zivju pārstrādes rūpnīcām Baltijā – SIA “Piejūra”, kas atrodas Liepājas novada Nīcas pagastā, 2013./2014. gadā ražotnes modernizēšanā un paplašināšanā ir ieguldījusi 5,2 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāvis Māris Daude.

“Pateicoties ražotnes modernizācijai, kas tiks pabeigta 2014. gada vasarā, jau šobrīd spējam saražot divas ar pusi reizes vairāk produkcijas nekā līdz šim. Tāpēc aktīvi strādājam un meklējam jaunus sadarbības partnerus un noieta tirgus gan NVS valstīs, gan Eiropā. Šobrīd neredzam pamatu bažām, ka Ukrainas krīze varētu būtiski ietekmēt mūsu uzņēmuma pārdošanas apjomus. Mūsu eksports uz Krieviju šogad nav būtiski samazinājies,” informē Daude.

Eksports uz Krieviju uzņēmumā šobrīd veido aptuveni 60% no uzņēmuma saražotās produkcijas, atlikušie 40% tiek eksportēti uz jaunajām sadarbības valstīm. Pieaugot ražošanas jaudām, uzņēmums šī gada laikā ir uzsācis produkcijas eksportu uz 15 jaunām valstīm – Lietuvu, Igauniju, Poliju, Vāciju, Angliju, Slovākiju, Čehiju, Itāliju, Grieķiju, Azerbaidžānu, ASV, Kanādu, Bulgāriju, Moldovu un Ukrainu.

2013. gadā uzņēmums ir izstrādājis jaunu zīmolu Eiropas tirgum – “Amberfish”, un plāno palielināt piedāvāto produktu klāstu ar vairāk nekā 60 dažādiem zivju pārstrādes produktiem. Rūpnīcas modernizācijas rezultātā uzņēmums varēs piedāvāt ne tikai zivju konservus, bet arī auksti kūpinātas un saldētas zivis, un to pārstrādes produktus.

Jauno produktu izstrādē uzņēmums šogad plāno investēt aptuveni 100 000 eiro. Tāpat SIA “Piejūra” šī gada laikā plāno uzsākt gan BRC gan IFS sertifikācijas procesus, lai varētu uzsākt sadarbību ar Eiropas lielākajiem lielveikalu tīkliem.

Rūpnīca modernizēta ar Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta (LAD), kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalstu. Projekta kopējās investīcijas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir vairāk nekā 5,2 miljoni eiro. Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsts veido 1,71 miljonu eiro.

Uzņēmums “Piejūra” dibināts 1995. gadā Liepājas novada Nīcas pagastā un nodarbojas ar augstākās kvalitātes zivju pārstrādes produktu ražošanu. Uzņēmuma galvenie produkti ir šprotes eļļā un mencu aknu konservi. Uzņēmuma eksports veido 97% no saražotās produkcijas. Pēdējo 2,5 gadu laikā SIA “Piejūra” nodokļu veidā valsts budžetā ir ieskaitījusi vairāk nekā 1,2 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (7)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+