Pasaulē
Eiropa

Nicas slepkava nebija musulmanis – “dzēra, pīpēja zāli un ēda cūkgaļu,” liecina radinieki 16

Foto – AFP/Scanpix/LETA

Asiņainā Nicas terorakta īstenotāja radinieki un kaimiņi viņu raksturo kā “dzērāju un narkomānu, kas neapmeklēja mošeju, sita sievu un neievēroja nevienu islāma likumu,” vēsta resurss “dailymail.co.uk”.

Jau vēstīts, ka atbildību par teroraktu Nicā, kura laikā, ar kravas auto ietriecoties pūlī, gāja bojā 84 cilvēki, uzņēmies islāmistu teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Grupējuma medijs “Amaq” citē kādu grupējuma kaujinieku avotu, kurš apgalvojis, ka masu slepkavību Francijā pastrādājis “Islāma valsts kareivis”, tādējādi “atsaucoties uz aicinājumu uzbrukt koalīcijas valstu tautām, kas cīnās pret” islāma ekstrēmistiem Sīrijā un Irākā.

Uzbrucējs, Tunisijā dzimušais Nicas iedzīvotājs Muhameds Lauežs Bulels bija “pilnībā nezināms izlūkdienestiem (..) un nekad netika atzīmēts par radikalizēšanās pazīmēm”, atzinuši izmeklētāji, tomēr viņš bija zināms vietējām tiesībsargājošām iestādēm par noziedzīgām darbībām.

“Viņš dzēra alkoholu, ēda cūkgaļu un lietoja narkotikas. Viņš NEBIJA musulmanis – viņš bija s***,” plašsaziņas līdzekļiem atklājis vīrieša brālēns.

31 gadu vecais trīs bērnu tēvs raksturots kā “apšaubāms džihādists”, kurš pārkāpis ikvienu islāma likumu.

Slepkava Bulels iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par vardarbīgiem uzbrukumiem, zādzībām un “ieroču pielietošanu”, bet nekas neliecināja, ka viņš būtu spējīgs aukstasinīgi un pārdomāto vajājot, ar auto nāvējoši sabraukt teju simt cilvēku.

Bulela pēdējie likumpārkāpumi bija šā gada 27. janvārī, kad viņu arestēja par krogā sarīkotu kautiņu, kā arī uzbrukuma draudi, kas izteikti martā.

Vīrietis, kas strādāja par auto kurjeru, arī izcieta pārbaudes laiku, jo bija aizmidzis pie stūres un uz šosejas izraisījis sadursmi ar četrām citām automašīnām, vēsta Spānijas laikraksts “El Mundo”.

Tomēr pirms Bastīlijas dienas asinspirts viņa vārds nav ticis saistīts ar terorismu, kas liek uzdot jautājumu, vai tiešām “Islāma valsts” izmantojusi acīmredzami pagrimuša “kaujinieka” pakalpojumus.

Saistītie raksti
Galerijas nosaukums

Policija turpina pratināt Bulela radiniekus, paziņas un kaimiņus, reidos aizturēti vēl trīs cilvēki.
Kaimiņi Bulelu raksturo kā nedraudzīgu vīrieti, ar kuru nav kontaktējušies.

Tai pat laikā izmeklētāji izmanto Nicas 1200 novērošanas kameru ierakstus, lai noteikti kravas automašīnas maršrutu pirms uzbrukuma.

Secināts, ka Bulels noīrējis automašīnu jau trešdien no specializētas nomas netālu no Nicas lidostas – atrasts video kameras ieraksts, kurā redzams, kā viņš tajā iekāpj.

Tiek arī apgalvots, ka viņš apstājies pie Angļu promenādes deviņas stundas pirms uzbrukuma, bet policija nav liegusi stāvēšanu, noticot paskaidrojumam, ka viņš piegādā saldējumu.

Informāciju par ieroču arsenālu, kas it kā atradies kravas automašīnā, oficiāli avoti pagaidām neapstiprina.

Lorem ipsum
FOTO: Leta
LA.lv