×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Nīderlande brīdinājusi Beļģiju par teroristiem pašnāvniekiem (2)

Ekrānšāviņš no CCTV ieraksta.Ekrānšāviņš no CCTV ieraksta.

Nīderlande pirms Briseles teroraktiem brīdinājusi Beļģiju par brāļiem Bakrauī, kas 22.martā uzspridzinājās Briselē, otrdien Nīderlandes parlamenta sēdē paziņoja drošības un tieslietu ministrs Ards van der Stērs.

Informāciju par teroristiem pašnāvniekiem Nīderlande saņēmusi no Ņujorkas Policijas pārvaldes Izlūkošanas nodaļas, trešdien sacīja ministrs, labojot iepriekš paša teikto, ka brīdinājums saņemts no ASV Federālā izmeklēšanas biroja.

Nīderlandes policija saņēmusi ASV drošības struktūru 16.martā izsūtīto ziņojumu, “kurā bija informācija par Ibrahima Bakrauī un viņa brāļa Halida kriminālo pagātni, kā arī informācija par Halida teroristisko pagātni”, otrdien parlamentā sacīja ministrs.

Nākamajā dienā “jautājums tika izvirzīts Nīderlandes un Beļģijas policijas divpusējos kontaktos”, norādīja an der Stērs. “Tika spriests par abu brāļu radikālo pagātni.”

Tiesa gan, Beļģijas varasiestādes taisnojas, ka nekādas ziņas par teroristiem pašnāvniekiem no Nīderlandes neesot saņēmušas.

Iepriekš Turcija pārmeta Beļģijas specdienestiem, ka tie ignorējuši brīdinājumus par Ibrahima brāli Halidu, kurš jūnijā tika aizturēts Turcijā netālu no robežas ar Sīriju.

Halidu el Bakrauī Turcijas varasiestādes nosūtījušas atpakaļ uz Amsterdamu, jo no turienes viņš bija ieradies Turcijā. Šo informāciju Ankara nodevusi arī Beļģijas policijai, jo Halids bija Beļģijas pilsonis.

Ibrahims un Halids el Bakrauī, kā arī viņu līdzzinātājs Nadžims Lašrauī 22.martā uzspridzinājās Briseles lidostā un metro, nogalinot 35 cilvēkus un 340 ievainojot.

Atbildību ar teroraktiem uzņēmies grupējums “Islāma valsts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

    Katrs deputāts/partija kas balsoja par migrantu uzņemšanu ir uzskatāms par valsts nodevēju tāpat kā katra privātpersona kas aģitēja par migrantu uzņemšanu. Ir jāveido ar steigu šo valsts nodevēju saraksti lai pilsoņi zin kuri ir valsts nodevēji par kuriem nebalsot vēlēšanās un liegt ieņemt amatus valsts pārvaldē un profesijās kas tiek apmaksātas par nodokļu maksātāju naudu. Arī privātajā saskarsmē ir pilnā apmērā jāboikotē šie welcomisti un viņu ģimenes locekļi tā izdarot spiedienu pret šiem Latvijas valsts iznīcinātājiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+