×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
20. oktobris, 2014
Drukāt

Nīderlande noraida savu saistību ar pazudušo zemūdeni pie Zviedrijas (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Swedish minesweeper HMS Kullen searching for what the military says is a foreign threat in the waters in the Stockholm Archipelago, Sweden, on October 19 2014. The Swedish armed forces stepped up a military operation off the coast of Stockholm on Saturday where they were investigating a report of "foreign underwater activity". AFP PHOTO / TT NEWS AGENCY / MARKO SAAVALA /SWEDEN OUT

Nīderlande pirmdien noliedza no Krievijas izskanējušos apvainojumus, ka nezināmā zemūdene, kuru meklē Zviedrijas armija, varētu piederēt Nīderlandei.

Zviedrijas armija piektdienas vakarā uzsāka vērienīgu meklēšanas operāciju, saņemot ziņas par neidentificēta kuģa atrašanos pie Zviedrijas krastiem.

“Lai izbeigtu spriedzi Baltijas jūrā un ietaupītu Zviedrijas nodokļu maksātāju naudu, mēs iesakām (Zviedrijai) griezties pie Nīderlandes jūras spēkiem pēc paskaidrojumiem,” Krievijas ziņu aģentūras citē kādu vārdā nenosauktu amatpersonu.

Tomēr Nīderlandes Aizsardzības ministrija norādīja, ka tās kuģis jau kādu laiku neatrodas teritorijā, kur tika manīta nezināmā zemūdene.

“Mēs kopā ar Zviedriju piedalījāmies mācībās ar vairākiem kuģiem, bet tās noslēdzās pagājušajā ceturtdienā,” paziņoja Nīderlandes Aizsardzības ministrijas pārstāve Marlūsa Visera. “Zemūdene “Bruinvis” pēc mācībām devās uz Igauniju, kur palika visu nedēļas nogali.” Visera piebilda, ka pašlaik kuģis atrodas ceļā uz Nīderlandi.

“Nīderlandiešu zemūdene nav iesaistīta, un mēs arī neiesaistīsimies nekādos meklēšanas pasākumos,” apstiprināja Visera.

Zviedrijas armijas admirālis Anderss Grenstads svētdien paziņoja, ka bruņotie spēki veic izlūkošanu, lai noteiktu, vai tās ūdeņos atrodas ārvalstu zemūdene.

Zviedru mediji ziņo, ka no zemūdenes pārtverta ārkārtas pārraide krievu valodā, kas norāda, ka tai ir radušās problēmas. Tomēr Grenstads šādu apgalvojumu noliedza.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Hey-hey, what’s this? Another soviet nazi fairy tale” Or just a tail?
  For what reason Dutch would spy over Sweden? Give me just one reason, pal.
  Bacause there are none. Why Putin fascistes got down that Malasian plane over Ukraine?
  Just another fairy tale, by Adolphie SHITLER. eh?
  Moskovskoe govno.

 2. Ko tad tie Maskavas teļi domā, ka pasaule ir muļķi?
  Gatavie lopi. Diez kā izskatīsies, kad zviedri izcels ārā
  padomju fašistus ar visiem viņu ventiļiem un gluži stīvus?
  Vai vainos zviedrus, ka padomju lopi beigti, vai?
  Mēsli, no vēstures mēslaines.

Draugiem Facebook Twitter Google+