Pasaulē
Eiropa

Nīderlandē novērsti četri terorakti 0

Foto AFP/Scanpix/LETA

Nīderlandes drošības dienesti kopš 2011.gada novērsuši četrus teroraktus, ceturtdien paziņoja valsts drošības aģentūra.

Nīderlandes izlūkošanas un drošības dienesta (AIVD) vadītājs Robs Bertolē raidorganizācijai NOS atklāja, ka viņa vadītais dienests pēdējā laikā novērsis “divus līdz trīs” teroraktus, bet kopumā kopš viņa kļūšanas par aģentūras vadītāju 2011.gadā novērsti trīs līdz četri terorakti.

AIVD pārstāvis Hilberts Bredemeiers pavēstīja aģentūrai AFP, ka pēdējos pāris gados atklāti četri mēģinājumi sarīkot teroraktu.

“Protams, tas ir definīcijas jautājums,” viņš piebilda.

Var “uzdrošināties teikt, ka mēs esam novērsuši uzbrukumu”, sacīja Bertolē, vēršot uzmanību uz kādu Nīderlandes pilsoni, kuram novembrī tika piespriests četru gadu cietumsods par terorakta gatavošanu.

Vīrietis tika aizturēts 2016.gadā, kad policija viņa dzīvoklī Roterdamā atrada triecienšauteni un lielu daudzumu pirotehnikas.

Bertolē atklāja, ka pēdējā laikā novērsti divi vai trīs terorakti, plašākas ziņas par tiem izmeklēšanas interesēs nesniedzot.

Dažreiz tikai atskatoties pagātnē var pateikt, vai kāda aizturēšana bijusi saistīta ar terorismu, skaidroja dienesta vadītājs.

Nīderlandē līdz šim nav notikuši islāmistu sarīkoti terorakti, kuros pēdējos gados cietušas tās kaimiņvalstis.

Tomēr Nīderlandes drošības dienesti saglabā augstu modrību, reaģējot uz mediju ziņoto, ka valsts teritorijā varētu būt iebraukuši ar citviet sarīkotiem teroraktiem saistīti cilvēki.

Ziemassvētku vakarā Nīderlandes policija aizdomās par saistību ar terorismu aizturēja četrus vīriešus, tostarp vienu Zviedrijas pilsoni.

Nīderlandes militārā policija Amsterdamas lidostā decembrī sašāva kādu ar nazi bruņotu vīrieti, kurš bija izraisījis paniku ceļotājos. Varasiestādes gan paziņoja, ka vīrietis esot bijis “apjucis”, un notikušais neesot saistīts ar terorismu.

LA.lv