×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2013
Drukāt

Nīderlandē svin karaļa kronēšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā šodien noris lielas svinības – no troņa atkāpjas karaliene Beatrikse, kura tādējādi valsts vadīšanu uztic savam 45 gadus vecajam dēlam Vilemam Aleksandram.

Vilems, kurš tiks kronēts kā karalis Vilems IV, kļūs par pirmo Nīderlandes karali kopš 1890. gada, kad mūžībā aizgāja Vilems III. Kopš tā brīža valstī valdījušas trīs karalienes.

Šodien Nīderlandē notiek virkne publisku pasākumu – gadatirgi, koncerti, balles. Tiek rēķināts, ka šodien Amsterdamā ieradīsies vairāk nekā miljons pilsētas viesu. Daudziem nīderlandiešiem šodiena ir brīvdiena. “Amsterdamas vēsturiskais centrs iekrāsojas oranžā krāsā, ielu tirgoņiem lielā vairumā pārdodot oranžas cepures un kreklus, pilsētas kanālos peldot oranžām laivām,” informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

Tiesa, plaši apmeklētie pasākumi īpašu modrību prasa no vietējiem drošības dienestiem. Sprādzieni Bostonas maratona laikā, kā arī nīderlandiešu pilsoņu pievienošanās džihādistiem rada papildus bažas par drošības situāciju, raksta Nīderlandes mediji. Valsts premjerministrs Marks Rute paziņojis, ka šīs nedēļas pasākumu rīkošana prasījusi “vēl nepieredzēta vēriena loģistikas un drošības operācijas”.

Šovakar 33 gadus valdījusī Beatrikse teiks savu pēdējo uzrunu valsts iedzīvotājiem, un pēc tam dosies uz galveno svētku pasākumu, kas notiks nesen atjaunotajā Nīderlandes nacionālajā muzejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+