Nīderlande uzvar arī Čīli un triumfē B grupā 0

Pasaules kausa izcīņā futbolā pirmdien B apakšgrupas trešās kārtas cīņā Nīderlande ar rezultātu 2:0 (0:0) pārspēja Čīli, nodrošinot pirmo vietu grupā.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33

Jau pēc otrā kārtas cerības uz izkļūšanu no B grupas zaudēja abas pārējās izlases – Spānija un Austrālija. Tādējādi trešajā kārtā tika lemts, kura no grupas līderēm triumfēs apakšgrupā, iegūstot nomināli vājāku astotdaļfināla pretinieku no A grupas, un tas izdevās Nīderlandei.

Nīderlandes izlases rindās vārtus guva Memfiss Depajs un Lerojs Fers.

Tikmēr otrā apakšgrupas spēlē Spānija ar rezultātu 3:0 (1:0) uzvarēja Austrāliju, vārtus gūstot Davidam Viljam, Fernando Torresam un Huanam Matam.

Nīderlandei sastāvā diskvalifikācijas dēļ laukumā neizgāja uzbrukuma līderis Robins van Pērsijs, bet Čīles valstsvienības rindās savainojuma dēļ spēli neuzsāka viens no pazīstamākajiem komandas spēlētājiem – Arturo Vidals. Cīņas pirmās desmit minūtes aizritēja ļoti uzmanīgi un piesardzīgi abu komandu izpildījumā. Pirmais sitiens mačā sekoja vien 13.minūtē, kad Eduardo Varhass nespēja pārspēt nīderlandiešu vārtsargu Jasperu Sīlesenu, izpildot neprecīzu sitienu ar galvu. Kopumā spēles pirmajā ceturtdaļā daudz pārliecinošāk laukumā izskatījās Čīle, aktīvi presingojot pretiniekus.

Mača 22.minūtē Čīle asprātīgi izspēlēja stūra sitienu, centrējuma vietā bumbu raidot uz soda laukuma robežas, kur bīstamu, taču neprecīzu sitienu izpildīja Felipe Gutjerress. Pirmo dzelteno kartiņu spēlē par rupju izklupienu saņēma čīlietis Fransisko Silva. Tikmēr 35.minūtē pirmo reālo vārtu gūšanas iespēju Nīderlandei neizmantoja raženais aizsargs Stefans de Vrijs, kurš pēc standartsituācijas nespēja bumbu ar galvu pārvirzīt vārtu tīklā. Cīņas 40.minūtē teicamu reidu caur laukuma centru veica Arjēns Robens, tiekot līdz pat Čīlves vārtu priekša, taču uzbrūkošā pussarga sitiens lidoja gar pašu vārtu stabu. Savukārt puslaika pēdējā minūtē neviena nepiesegts Gutjerress no aptuveni pieciem metriem nespēja trāpīt Nīderlandes vārtos.

Otro puslaiku daudz aktīvāk uzsāka Nīderlande, kas ilgāk un pacietīgāk pieturēja bumbu laukuma vidusdaļā, mēģinot atgūt teritoriālo pārsvaru duelī. 62.minūtē dzelteno kartiņu Nīderlandes rindās saņēma aizsargs Deilijs Blinds, pārkāpjot noteikumus pret Aleksi Sančesu. Savukārt divas minūtes vēlāk Robens izpildīja negaidītu sitienu, bet bumbu tvēra Bravo. 75.minūtē skatāmu tehniku nodemonstrēja uz maiņu nākušais Memfiss Depajs, izpildot spēcīgu tālsitienu, ko ar pūlēm glāba čīliešu vārtsargs. Tikmēr jau sekojošajā stūra sitienā Nīderlande atklāja cīņas rezultātu. Precīzi ar galvu spēlēja nesen laukumā uznākušais pussargs Lerojs Fers. Atlikušajā laikā Čīles futbolisti haotiski devās uzburkumos, lai panāktu sev labvēlīgu rezultātu, taču nesekmīgi. Kompensācijas laika izskaņā Robens veica lielisku reidu uz pretinieku vārtu pusi, kur ar teicamu piespēli atrada Feru, pussargam gūstot otros vārtus spēlē un pieliekot punktu Čīles cerībām uz pirmo vietu grupā.

Tādējādi Nīderlande B apakšgrupā ar deviņiem punktiem ir pirmā, otrā ar sešiem punktiem ir Čīle, kas par trīs punktiem apsteidz Spāniju. Savukārt Austrālija visās trijās grupas cīņās piedzīvoja neveiksmes, neizcīnot nevienu punktu.

Līdz ar to astotdaļfinālā Nīderlande 29.jūnijā cīnīsies ar A apakšgrupas otrās vietas īpašnieci Meksiku, bet Čīle 28.jūnija spēlēs ar A grupas pirmo vietu Brazīliju.