×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Nīderlandes foto un video mākslinieki dokumentēs Rīgu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 10. aprīlī pulksten 19 Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē atklās Hāgas Karaliskās Mākslas akadēmijas studentu foto un video darbu skati, kas radīti nedēļas projekta “Ārpus” / “Outside” / ietvaros Rīgā, vēsta Una Meiberga.

Skates ietvaros projekta dalībnieki dalīsies savā pieredzē un idejās ar rīdzinieku auditoriju, aicinot uz sarunu jomas profesionāļus, interesentus fotogrāfijā, video mākslā, žurnālistikā un jebkurā citā saistītā jomā.

Sonedēļ Rīgā uzturas divpadsmit Hāgas Karaliskās Mākslas akadēmijas fotogrāfijas, žurnālistikas un kino studenti un divi pasniedzēji no Nīderlandes, kuriem pievienosies arī profesionālas fotogrāfes no Maskavas – Nataša Jerjomina un Jana Voloviča, kā arī Inga Erdmane no Rīgas. Nedēļas laikā projektā iesaistītie dalībnieki atklās Rīgu visdažādākajos veidos un formās, izveidojot foto sērijas un video materiālus saskaņā ar projekta tēmu “Ārpus”. Katrs dalībnieks Rīgu iepazīs un dokumentēs caur savu individuālo perspektīvu – aptverot mums ierastus, bet holandieša acīm pavisam savdabīgus Rīgas “paradumus”. Viss nedēļas laikā iegūtais materiāls tiks vienlaicīgi arī apstrādāts un prezentēts projekta noslēguma dienā Kalnciema kvartālā.

Hāgas Karaliskās Mākslas akadēmijas www.kabk.nl Fotogrāfijas departaments ir lielākais Nīderlandē, un tā piedāvātā bakalaura studiju programma ir viena no izcilākajām Eiropā. Tajā pašlaik mācās 220 studenti un lekcijas pasniedz 30 nepilna laika lektori, kuri jomā darbojas arī kā profesionāļi. Rīgā viesosies bakalaura pretendentu grupa, kuri studē nepilna laika programmā, studijas apvienojot ar savu profesionālo darbu citās jomās, tādējādi spējot piedāvāt pavisam citas kvalitātes pieeju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+