Kultūra
Kultūrpolitika

Nīderlandes karalis apmeklēja izstādi “Latvijas gadsimts”0

Foto: Valters Lācis/ izstāde “Latvijas gadsimts”.

12. jūnijā muzeju kopizstādi “Latvijas gadsimts” savas Latvijas vizītes laikā apmeklēja Viņa Majestāte Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs, informēja Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Burbicka.

Ekselenci Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā (LNVM) sagaidīja kultūras ministre Dace Melbārde un LNVM direktors Arnis Radiņš. Ekskursiju izstādē “Latvijas gadsimts” Nīderlandes karalim un viņa pavadoņiem, tostarp grupai Nīderlandes žurnālistu, vadīja izstādes koncepcijas autors Toms Ķikuts.

Apmeklējuma laikā īpaša uzmanība tika pievērsta izšķirošajiem Latvijas 20. gadsimta vēstures brīžiem – valsts dibināšanai, bojāejai Otrā pasaules kara laikā, dzīvei padomju okupācijas apstākļos un neatkarības atjaunošanai. Latvijas un Nīderlandes attiecību kontekstu iezīmēja izstādes apskates gaitā skartā tēma par Latvijas vietu Eiropā gan starpkaru periodā, gan arī laika posmā pēc neatkarības atjaunošanas. Savukārt kultūras ministre Dace Melbārde iepazīstināja augsto viesi ar Dziesmu svētku tradīciju un pastāstīja par šajā gadā gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem.

Nīderlandes karalis Vilems Aleksandrs studējis vēsturi Leidenes Universitātē, turklāt kā students 20. gadsimta 80. gados bijis Maskavā, tādēļ pārzina Latvijas un arī reģiona vēsturi un uzdeva specifiskus jautājumus par Latvijas vēstures 20. gadsimta līkločiem.

Noslēgumā Nīderlandes karalis parakstījās izstādes “Latvijas gadsimts” viesu grāmatā, un muzeja direktors uzdāvināja augstajam viesim izstādes “Latvijas gadsimts” katalogu angļu valodā, kā arī pateicās par vizīti un izrādīto interesi par Latvijas valsts vēsturi.

LA.lv