Pasaulē
Eiropa

Nīderlandes ministrs atzīstas melos0


Nīderlandes ārlietu ministrs Halbe Zeilstra
Nīderlandes ārlietu ministrs Halbe Zeilstra
Foto – AFP/LETA

Nīderlandes ārlietu ministrs Halbe Zeilstra atzinis, ka pretēji agrāk teiktajam nav piedalījies 2006. gada sanāksmē, kurā Krievijas prezidents Vladimirs Putins esot izklāstījis savu redzējumu par Lielkrieviju.

Kā skaidroja ministrs, viņš savulaik apgalvojis, ka pats bijis klāt sanāksmē, lai aizsargātu avota identitāti. Zeilstra iepriekš tika teicis, ka viņš 2006. gadā Putina villā uzņēmēju sanāksmē dzirdējis, kā Krievijas līderis izklāsta savas ekspansijas ambīcijas. Tolaik Zeilstra strādāja uzņēmumā “Shell”.

Intervijā izdevumā “Volkskrant” nedēļas nogalē ministrs atzina, ka pats nav bijis šajā sanāksmē, bet “aizņēmies” šo stāstu no kāda cilvēka, kura identitāti viņš gribējis aizsargāt.

Izklāsta sākotnējā versijā, ko Zeilstra stāstīja Tautas partijas brīvībai un demokrātijai (VVD) 2014. gada konferencē, viņš teica, ka bijis vienā no rezidences telpām, kad dzirdējis, ka Putins definē Lielkrieviju kā “Krieviju, Baltkrieviju, Ukrainu un Baltijas valstis” un piebildis – “nebūtu slikti, ja būtu arī Kazahstāna”.

Šaubas par ministra apgalvojumu patiesumu sāka rasties pēc tam, kad augsta “Shell” amatpersona Jeruns van der Vērs bija apliecinājis “Volkskrant”, ka Zeilstra 2006. gada sanāksmē nav bijis. Zeilstra atzina, ka sanāksmē nav piedalījies, tomēr uzstāja, ka viņa izklāsta būtība ir patiesa.

Šie notikumi izpelnījušies mediju uzmanību Zeilstram ārkārtīgi nelabvēlīgā laikā, jo viņam jau šodien plānots doties uz Maskavu, lai tur tiktos ar Krievijas kolēģi Sergeju Lavrovu.

LA.lv