Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
30. marts, 2014
Drukāt

Nīderlandes muzejs nezina, kam atdot Krimas zeltu

Krimas zelts

Izstādē "Melnās jūras zelts un noslēpumi" aplūkojamie priekšmeti.

Amsterdamas universitātes muzejs pieaicinājis palīgā valsts Ārlietu ministriju un nolīdzis juristus, lai tie palīdz izšķirties, kam atdodami izstādes “Krima: Melnās jūras zelts un noslēpumi” eksponāti, jo izstādes laikā Krimas muzeji mainījuši jurisdikciju, ziņo gazeta.ru.

Eksponāti izstādei Amsterdamas universitātes muzejā savākti vēl pagājušajā gadā, tās sagatavošanā piedalījušies pieci Ukrainas muzeji, četri no kuriem atrodas Krimā – Kerčas un Bahčisarajas kultūrvēstures rezervāts, Taurīdas Centrālais muzejs un Hersonesas kultūrvēstures saudzējums. Tie noslēdza līgumu ar Reinas apgabala muzeju Bonnā un Amsterdamas universitātes muzeju. Ekspozīcija sākās jau pērn; Vācijā to noslēgusies, bet Amsterdamā bija jāturpinās līdz 18. maijam; vēlāk izstādes beigu datumu atbīdīja pat līdz augustam.
Universitātes pārstāvis apliecinājis, ka līdz ekspozīcijas noslēgumam eksponāti nekur izvesti netiks.
Jautājums sarežģījies tādēļ, ka atļauju muzejiem izvest eksponātus no valsts devusi Ukrainas Kultūras ministrija, gazeta.ru norādījusi Krievijas arheoloģe Larisa Aleksejeva. Tomēr viņa atgādina, ka līguma puses tomēr ir muzeji, tādējādi eksponāti jāatdod tam muzejam , no kura tie paņemti, neatkarīgi no tā, kurai valstij patlaban muzeji pieder. Tādu pašu viedokli paudis Krievijas prezidenta īpašais pārstāvis starptautisko kultūras sakaru jautājumos Mihails Švidkojs.
“Savukārt Ukrainas Kultūras ministrija uzskata, ka vērtīgajiem priekšmetiem jāatgriežas Ukrainā.
Tā kā Krima kļuvusi par citas valsts sastāvdaļu, rodas juridiska problēma, kuram mēs meklēsim atbildi,” paziņojis Švidkojs.

Pievienot komentāru

Aicina atkārtot "Grāmatu ķēdes" posmuTrešdien, 18. janvārī, plkst. 16, atzīmējot Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un nodibinājuma "Rīga 2014" rīkotās akcijas "Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde" trešo gadskārtu, LNB aicina ikvienu piedalīties "Grāmatu draugu ķēdes" zibakcijā un dāvināt bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam vienu sev īpašu grāmatu.
Draugiem Facebook Twitter Google+