×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. septembris, 2012
Drukāt

Nīderlandes parlamenta vēlēšanās vadībā proeiropeiskās partijas

Foto - AFPFoto - AFP

Vakar aizvadītajās Nīderlandes parlamenta pirmstermiņa vēlēšanās vadībā izvirzījušās proeiropeiski noskaņotās partijas, liecina līdz šim apkopotie dati.

Visvairāk balsu saņēmusi līdzšinējā premjerministra Marka Rutes pārstāvētā liberālā Tautas partija brīvībai un demokrātijai (VVD), aiz sevis atstājot kreisi centrisko Darba partiju (PvdA). Kā liecina sākotnējie rezultāti, VVD nākamajā parlamenta sasaukumā būs pārstāvēta ar 41 deputātu, bet PvdA 150 deputātu lielajā parlamenta apakšpalātā izcīnījusi 37 likumdevēju vietas. Ja šie rezultāti tiks apstiprināti, pašreizējais premjerministrs Rute tiks aicināts veidot jaunu koalīcijas valdību. Lai gan teorētiski abas partijas, kas vēlēšanās saņēmušas vislielāko atbalstu, varētu veidot jauno koalīcijas valdību, to līderi šādu iespējamību noraidīja jau priekšvēlēšanu kampaņā.

Tikmēr Sociālistu partija izcīnījusi 16 deputātu vietas, bet Gērta Vildersa vadītā Brīvības partija, kas par savu galveno priekšvēlēšanu lozungu bija pasludinājusi izstāšanos no eirozonas, guvusi ievērojami mazāku atbalstu nekā iepriekšējās vēlēšanās un savu pārstāvniecību parlamenta apakšpalātā samazinās no līdzšinējiem 24 līdz 15 deputātiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+