Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
29. novembris, 2016
Drukāt

Nīderlandes parlaments apstiprina daļēju parandžu un nikāba aizliegumu (1)

nikabi_MIGUEL_MEDINA_AFP_8

Nīderlandes parlaments otrdien ar balsu vairākumu apstiprināja parandžu un nikabu nēsāšanas aizliegumu dažās sabiedriskajās vietās, piemēram, skolās un slimnīcās.

“Likums ir pieņemts,” pēc balsojuma paziņoja parlamenta apakšpalātas spīkere Hadidža Ariba.
Par likumprojektu no 150 apakšnama deputātiem balsoja 132, tostarp premjerministra Marka Rites vadītās valdošās koalīcijas pārstāvji.

Likumprojekts paredz, ka seju aizsedzošu apģērba gabalu nēsāšana aizliegta vietās, kur par būtisku uzskatāma personas identificēšana, tostarp arī valdības ēkās un sabiedriskajā transportā.

Tagad likumprojekts tiks nodots izskatīšanai Senātā.

Lai gan Nīderlandē nav daudz sieviešu, kas nēsātu parandžas, jau gadiem valstī turpinās diskusijas par to aizliegšanu.

Par pilnīgu parandžu un nikabu aizliegšanu iestājas opozīcijā esošā pret imigrāciju noskaņotā Brīvības partija, kura pirms martā gaidāmajām vēlēšanām aptaujās izvirzījusies vadībā.
Līdzīgus aizliegumus ieviesusi jau Francija un Beļģija.

Nīderlandes valdība attiecīgu likumprojektu sagatavoja jau 2015.gadā, taču izšķīrās neiet līdz galam un parandžu valkāšanu ielās neaizliegt.

Tiem, kas pārkāps iecerēto aizliegumu, draudēs 410 eiro liela sodanauda.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un Latvijā – ko rabarberu pērtais tieslietu ministrs un deputāti ar algas pielikumu – kaut kas ir darīts – laikam nekā – kā skolasbērni skolā neizpildījuši mājasdarbu- aizsēdējušies komjuterspēlītēs…

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+