×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. februāris, 2018
Drukāt

Nīderlandes pilsoņus automātiski reģistrēs par orgānu donoriem

LETA/EPA fotoLETA/EPA foto

Ilustratīvs foto

Tā kā Nīderlandē trūkst orgānu donoru, valsts vara ķērusies pie jauna risinājuma – mainījusi likumdošanu, nosakot, ka turpmāk katrs Nīderlandes pilsonis no 18 gadu vecuma automātiski tiks reģistrēts par orgānu donoru, ja vien viņš pats to laicīgi neapstrīdes, vēstī Vācijas medijs “zeit.de”.

Jaunā likuma mērķis ir palielināt orgānu ziedošanas apjomu. Līdz šim Nīderlandes pavalstniekiem tāpat kā Vācijas pilsoņiem vajadzēja pašiem aktīvi reģistrēties, norādot, vai viņi vēlas vai nevēlas pēc savas nāves kļūt par orgānu donoriem transplantācijai. Likuma grozījumus pieņēma tikai ar divu balsu vairākumu.  Kad šis likums stāsies spēkā, par to vēl jālemj Nīderlandes valdībai Hāgā, norāda vācu medijs.

Nīderlande vēlas novērst orgānu donoru trūkumu. Nīderlande šobrīd jau ir 18. Eiropas valsts, kas ievieš tā saukto pretrunīgo risinājumu orgānu ziedošanai. Līdz šim Nīderlandē bija tikai 15 orgānu donori uz vienu miljonu iedzīvotāju. Salīdzinoši Vācijā orgānu donoru skaits ir tikai 9,3, ieņemot vienu no pēdējām vietām. Savukārt Spānija ieņem augstāko vietu – ar aptuveni 40 donoriem uz vienu miljonu iedzīvotāju.

Par šo pretrunīgo risinājumu arvien biežāk diskutē arī Vācijā, ziņo “zeit.de”. Pagājušajā gadā orgānu ziedošana sasniedza savu zemāko punktu. Pa visu Vāciju bija vien 797 orgānu ziedojumi – par 60 mazāk nekā iepriekšējā gadā.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+