×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

Nīderlandes policija noskaidrojusi, kas ielauzies Krievijas diplomāta dzīvoklī (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A view taken on October 18, 2013 shows the building in The Hague in which unknown intruders had broken into the apartment of one of its embassy staff, in the latest incident to spike tensions between the two countries. The break-in that occurred on October 17 evening, came three days after a senior Dutch diplomat at The Netherlands embassy in Moscow was beaten up at his home in the Russian capital by unknown attackers. AFP PHOTO / ANP / MARTIJN BEEKMAN ***netherlands out***

Nīderlandes ārlietu ministrs Franss Timmermsns paziņojis, ka policija noskaidrojusi, kas apzadzis Krievijas diplomāta dzīvokli Hāgā. Vainīgais izrādījies kāds recidīvists.

Ierakstā savā “Facebook” kontā Timmermens norāda, ka, kā jau iepriekš tika uzskatīts, ielaušanās diplomāta dzīvoklī izrādījusies parasts kriminālnoziegums un ka policijai izdevies ātri noskaidrot vainīgo personu.

Kā ziņots, nezināms iebrucējs ceturtdienas vakarā ielauzās kāda Krievijas vēstniecības darbinieka dzīvoklī Hāgā.

Ielaušanās notika dzīvokļu kompleksā, kur izmitinātas augstas ārvalstu amatpersonas. Ēka atrodas ārpus Krievijas vēstniecības teritorijas, un uz to nav attiecināms diplomātiskais statuss.

Uzlauztajā dzīvoklī mitinās viens no Krievijas vēstniecības administratīvi tehniskajiem darbiniekiem, kurš pašreiz atrodas atvaļinājumā. To, ka notikusi ielaušanās, pamanīja kāds cits vēstniecības darbinieks, atgriežoties mājās no darba.

Krievija pieprasīja Nīderlandes varasiestādēm veikt visaptverošus pasākumus, lai notvertu vainīgos.

Nīderlandes policijas pārstāve piektdien pavēstīja, ka dzīvoklī nozagtas personīgās mantas un ka šī ielaušanās atgādina citas šajā pilsētas daļā pēdējā laikā pieredzētās zādzības.

Nīderlandes un Krievijas attiecībās šobrīd valda visnotaļ saspīlēta gaisotne.

Abu valstu domstarpības sākās pagājušajā mēnesī pēc starptautiskās vides aizstāvju organizācijas “Greenpeace” aktīvistu aresta Krievijā. Nīderlande kā valsts, ar kuras karogu kuģo “Greenpeace” kuģis “Arctic Sunrise”, sākusi arbitrāžas procesu pret Krieviju.

Pagājušajā nedēļā Hāgā Nīderlandes tiesībsargājošo iestāžu darbinieki aizturēja Krievijas diplomātu, bet vēlāk Nīderlande atvainojās Maskavai par pieļauto Vīnes konvencijas pārkāpumu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pieprasījis sodīt likumsargus, kuri aizturēja diplomātu, taču Nīderlandes premjerministrs Marks Rute piektdien norādījis, ka “pret policistiem netiks sākta pārkāpumu procedūra”.

Savukārt otrdienas vakarā Maskavā tika piekauts augsta ranga Nīderlandes diplomāts Onno Elderenbošs.

Saasinoties spriedzei abu valstu attiecībās, Krievija šomēnes pauda neapmierinātību ar Nīderlandes piena produktu un tulpju kvalitāti un brīdināja par iespējamām sankcijām.

Abu valstu attiecības pasliktinājušās par spīti faktam, ka 2013.gads pasludināts par “Nīderlandes-Krievijas gadu,” kura laikā bija paredzēts stiprināt abu valstu draudzību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. 😀 labais sadraudziibas gads …

Draugiem Facebook Twitter Google+