Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
26. marts, 2015
Drukāt

Nīderlandes tiesa: degvīna zīmoli “Stolichnaya” un “Moskovskaya” pieder Krievijai

Foto: LETAFoto: LETA

Nīderlandes tiesa nolēmusi, ka degvīna zīmoli “Stolichnaya” un “Moskovskaya” pieder Krievijai, kuras juridiskā cīņa par šīm prečuzīmēm ar uzņēmēju Juriju Šefleru ilgst jau vairāk nekām desmit gadu, vēstīja biznesa ziņu aģentūra “Bloomberg”.

Roterdamas rajona tiesa nolēma, ka Šeflera Nīderlandes kompānijai “Spirits International” ir jānodod prečzīmes tiesības Krievijas valstij vai jāmaksā sods 100 tūkstošu eiro apmērā un papildu sods 50 tūkstoši eiro dienā.

Spriedums, kuru var pārsūdzēt, uzliek par pienākumu Šeflera kompānijai pārtraukt degvīna “Stolichnaya” un “Moskovskaya” pārdošanu Nīderlandē, Beļģijā un Luksemburgā.

Tiesāšanās par zīmoliem sākās 2003.gadā. Spriedums paredz, ka “Spirits International” ir jāsamaksā Krievijai par zaudējumiem, kas tai radušies laikā, kamēr kompānija izmantoja abus zīmolus. Lēmums ir precedents attiecībā uz citām prasībām, kas šajā jautājumā iesniegtas tiesās visā pasaulē, tostarp ASV, Austrālijā, Šveicē un 12 Eiropas Savienības valstīs, “Bloomberg” teicis Krieviju pārstāvošās juridiskās kompānijas “Hoyng Monegier” advokāts Joriss van Manens.

“Jurijs Šeflers pārņēma savā īpašumā prečzīmes pēc Padomju Savienības sabrukuma, un kopš tā laika ir tās izmantojis,” paziņojumā norādīja “Hoyng Monegier”

Spriedums “nav pareizs, ņemot vērā faktus”, paziņoja “Spirits International” īpašniece “SPI Group”. “Mēs pārbaudām visas savas iespējas nākamajiem soļiem. Jebkurā gadījumā lēmums ietekmē vien nelielu daļu no mūsu tirgus visā pasaulē,” piebilsts grupas paziņojumā.

Dzērienu ražotājs “Spirits International” ietilpst “SPI Group”. Tajā ir arī “Latvijas Balzams”, kur tiek ražots degvīns “Stolichnaya” un “Moskovskaya”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+