×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
19. augusts, 2014
Drukāt

Sunim niez auss, bet saimniekam neļauj ārstēt…
 (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Ko darīt, ja suns kasa ausi, bet saimnieku iepilināt zāles klāt nelaiž?” MARIJA ŠMITE JELGAVAS NOVADĀ

Pirmkārt, veterinārārsts nevar ieteikt zāles, pirms ausis nav kārtīgi apskatītas. Otrkārt, lai gan suns nelaiž klāt, saimniekiem jāvar ar salveti paņemt izdalījumus no ausīm. Tikai tad veterinārārsts var noteikt saslimšanas cēloni – tā var būt gan kašķa ērce, gan vidusauss iekaisums, gan alerģiska ādas reakcija.

Veterinārārste Solvita Zvirgzdiņa no Tukuma neiesaka saimniekiem pašiem sunim pilināt ausīs kaut kādas zāles. Vajag izsaukt veterinārārstu mājas vizītē, ja dzīvnieku uz klīniku nav iespējams aizvest. Daktere pēc pieredzes zina, ka lauku cilvēki taupa līdzekļus, paši izdomā, ka izsaukums noteikti būs dārgs, un pat nepainteresējas par izmaksām. Viņa apgalvo, ka mazpilsētu veterinārārsti bieži dodas mājas vizītēs un ir pretimnākoši lauku ļaudīm arī pakalpojuma apmaksā.

Kamēr saimnieki lauza galvu, ko darīt, laiks iet un slimība var progresēt. Tiek traucēts pat dzīvnieka vestibulārais aparāts, jo sāpes galvā sunim rada lielas mokas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Neuzticaties Solvitai Zvirgzdiņai! Viņa tik noplēš naudu. Un sunim kaites tikai tiek ielaistas. Mīliet savus mājdzīvniekus.

Draugiem Facebook Twitter Google+