×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. maijs, 2013
Drukāt

Nigērā bumbu sprādzienos urāna raktuvē 10 bojāgājušie

LETA/AFPLETA/AFP

Nigērā ceturtdien notika divu automašīnās ievietotu bumbu eksplozijas Francijas kodolenerģētikas uzņēmumam “Areva” piederošā urāna raktuvē un pie militārās bāzes valsts ziemeļos, un šajos sprādzienos, pēc neoficiālas informācijas, gājuši bojā desmit cilvēki.

Informācija par bojāgājušajiem vēl tiek precizēta, pagaidām oficiāli ir paziņots, ka sprādzienos ir ievainotie. “Areva” pavēstīja, ka sprādzienā raktuvē ievainoti 13 cilvēku. Cik ir ievainoto sprādzienā pie armijas bāzes, nav ziņu.

Par sprādzieniem uzņēmās atbildību Mali islāmistu grupējums “Kustība par vienotību un džihādu Rietumāfrikā”. Grupējuma pārstāvis paziņoja, ka terorakti sarīkoti, lai sodītu Nigēru par to, ka tā nosūtījusi savus spēkus uz Mali cīņai pret islāmistiem.

“Notika eksplozija pie militārās bāzes Agadezā,” žurnālistiem sacīja aizsardzības ministrs Mahamadu Karidjo.

“Uzbrucēji ir neitralizēti,”teica Karidjo, piebilstot: “Tie bija sarkanādainie.” Tā Nigērā dēvē arābus un tuaregus.

Vienlaikus ar sprāgstvielām piekrauta pilnpiedziņas automašīna eksplodēja “Areva” raktuvē Arlitā, kas atrodas apmēram 250 kilometru attālumā uz ziemeļiem no Agadezas, sacīja raktuves darbinieks. Pēc viņa teiktā, automašīnu vadījis terorists pašnāvnieks armijas tipa uniformā, kurš uzspridzinājies, kad līdzās automašīnai bijuši raktuves darbinieki.

Šādi uzbrukumi Nigērā iepriekš nav notikuši.

Nigēra ir nosūtījusi savus karavīrus uz kaimiņvalsti Mali, kur tie piedalās starptautiskā operācijā pret islāmistiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+