×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
31. decembris, 2012
Drukāt

Nigērijā islāmisti pārgriež rīkles 15 kristiešiem

Foto-LETAFoto-LETA

Islāmistu ekstrēmisti Nigērijas ziemeļaustrumos noslepkavojuši 15 kristiešus, pārgriežot saviem upuriem rīkles, svētdien, 30.decembrī, pavēstīja vietējie iedzīvotāji un amatpersonas. Kāds anonīms avots glābšanas dienestā pastāstīja, ka uzbrucēji naktī ielauzušies kristiešu mājās un noslepkavojuši 15 gulošos cilvēkus.

Jau iepriekš varasiestādes bija apstiprinājušas, ka Musari ciematā, kas atrodas Maiduguri pievārtē, noticis uzbrukums vietējiem kristiešiem, taču sīkākas ziņas nesniedza.

Maiduguri ir islāmistu sektas “Boko Haram” galvenais atbalsta punkts, un apkārtnē izvietotā armijas īpašā kontingenta pārstāvis pulkvežleitnants Sagirs Musa sarunā ar aģentūru AFP vēl svētdien uzstāja, ka nogalināti tikai pieci cilvēki, pie tam daži no viņiem nošauti, bet pārējie sacirsti ar mačetēm.

Taču vispārzināms, ka Nigērijas varasiestādes starpkopienu sadursmju gadījumos parasti tiecas ziņot par mazāku upuru skaitu, bet glābšanas dienesta anonīmā avota sniegtā informācija saskan ar vietējo iedzīvotāju stāstīto.

Arī vietējie apgalvo, ka nogalināti 15 cilvēki, kuriem pārgrieztas rīkles. Viņi ir pārliecināti, ka slepkavas bijuši islāmisti.

Daļa no upuriem uz Musari pārvākušies nesen no Maiduguri, cenšoties paglābties no “Boko Haram” kaujinieku vardarbības.

Kopš 2009.gada vardarbībā, kuru izraisījusi islāmistu sekta, Nigērijas ziemeļos un vidienē gājuši bojā aptuveni 3000 cilvēku.

Tiek lēsts, ka Nigērijas iedzīvotāju skaits sasniedzis 167 miljonus un musulmaņu un kristiešu skaits nigēriešu vidū ir gandrīz vienāds. Valsts ziemeļos dzīvo galvenokārt musulmaņi, bet dienvidos – kristieši, taču abos reģionos ir arī ievērojamas reliģiskās minoritātes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+