×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Nigērijas islāmistu ekstrēmisti atklāj uguni uz aizmigušiem koledžas audzēkņiem

islamist870395

Nigērijas islāmistu ekstrēmistu kustības “Boko Haram” kaujinieki svētdien rīta agrumā iebrukuši lauksaimniecības koledžas kopmītnēs Jobes štatā un atklājuši uguni uz aizmigušajiem audzēkņiem, nogalinot vismaz 28 cilvēkus, paziņojuši štata galvaspilsētas Damaturu slimnīcas mediķi.

Pēc viņu teiktā, uz slimnīcu atvestas 28 apšaudes upuru mirstīgās atliekas un vienlaikus saņemta informācija, ka bojāgājušo varētu būt vēl vairāk.

Jobes štatā pēdējo mēnešu laikā notikuši vairāki uzbrukumi mācību iestādēm, kuros vainojama kustība “Boko Haram”, kuras nosaukums tulkojams kā “Rietumu izglītība ir grēcīga”. Traģiskākais no tiem jūlija sākumā bija vērsts pret Rietumu izglītības skolu Mamudo pilsētā, kur bruņoti kaujinieki sadzina skolēnus un skolotājus kopmītnes ēkā, iesvieda tur rokasgranātas, bet sprādzienā izdzīvojušos apšāva. Šajā uzbrukumā zaudēja dzīvību 42 cilvēki, galvenokārt skolas audzēkņi.

“Boko Haram” iestājas par islāma valsts dibināšanu Nigērijas ziemeļdaļā, kas tiek uzskatīta par visumā nabadzīgāku nekā pamatā kristiešu apdzīvotās dienvidu pavalstis, lai gan vispārēja nabadzība ir problēma visā Nigērijā.

Tiek lēsts, ka Nigērijas iedzīvotāju kopskaits sasniedzis 167 miljonus un musulmaņu un kristiešu skaits nigēriešu vidū ir gandrīz vienāds. Valsts ziemeļos dzīvo galvenokārt musulmaņi, bet dienvidos – kristieši, taču abos reģionos ir arī ievērojamas reliģiskās minoritātes.

Kopš 2009.gada, kad “Boko Haram” sarīkoja bruņotu sacelšanos, kuru gan ātri apspieda armija, islāmistu ekstrēmistu izraisītā vardarbība kopumā prasījusi vairāk nekā 3600 cilvēku dzīvības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+