Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Piektdiena, 2. decembris, 2016
31. marts, 2015
Drukāt

Nigērijas prezidenta vēlēšanās uzvar opozīcijas kandidāts Buhari

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Nigērijas prezidenta vēlēšanās uzvarējis bijušais militārais diktators Muhameds Buhari. Līdzšinējais valsts galva Gudlaks Džonatans otrdien ir atzinis savu sakāvi, telefoniski apsveicot savu sāncensi.

Kā liecina balsu skaitīšanas rezultāti, Buhari apsteidzis Džonatanu vismaz par trim miljoniem balsu.

Novērotāji kopumā atzinīgi novērtējuši vēlēšanu norisi, taču izskanējušas atsevišķas apsūdzības rezultātu viltošanā, un eksperti bažījas, ka tas var novest pie protestiem un vardarbības.

Tomēr Buhari vadītā “Visu progresīvo kongresa” (APC) pārstāvis atzinīgi novērtējis Džonatana gatavību atzīt savu sakāvi, norādot, ka “viņš ar šo rīcību paliks varonis. Spriedze dramatiski mazināsies”.

Šī ir pirmā reize Nigērijas vēsturē, kad pie varas esošais prezidents zaudē vēlēšanās, un pirmo reizi nigēriešiem radusies sajūta, ka viņi spēj nomainīt pie varas esošos, norāda britu sabiedriskās raidorganizācijas BBC korespondents Abudžā Vils Ross.

Daudzi vēlētāji ir pārliecināti, ka Buhari ir labāk piemērots, lai cīnītos pret islāmistu sektu “Boko Haram”, kuras izraisītā vardarbība valstī prasījusi tūkstošiem dzīvību.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+