Ņikiforovs: daļa krievvalodīgo jūt, ka viņu tiesības tiek ierobežotas 0

Vienlīdzīgas tiesības Latvijā dzīvojošajiem krievvalodīgajiem nepieciešams piešķirt ne tikai “de iure”, bet arī “de facto”, intervijā aģentūrai LETA sacīja Baltijas Starptautiskās akadēmijas Satversmes sapulces priekšsēdētājs Valērijs Ņikiforovs.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

“Savulaik domātāji teikuši, ka nepietiek formāli sieviešu un vīriešu tiesības padarīt vienlīdzīgas. Lai vīriešu un sieviešu tiesības būtu vienlīdzīgas, sievietēm ir jāpiešķir vairāk tiesību kā vīriešiem, tad “de facto” tiesības būs līdzīgas. Paralēles saskatu tajā, ja “de iure” visi ir vienlīdzīgi, tas nenozīmē, ka tā ir arī “de facto”. Tomēr daļa krievvalodīgo Latvijā jūt, ka viņu tiesības tiek ierobežotas,” sacīja Ņikiforovs.

Viņš uzskata, ka Latvijas sabiedrība ikdienas dzīvē nav sašķelta un domstarpības vērojamas vien augstākajos varas atzaros. “Bet šeit arī nav nekā jauna. Vecākā un visefektīvākā recepte politikā skan – skaldi un valdi,” vērtēja Baltijas Starptautiskās akadēmijas pārstāvis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat Ņikiforovs ir pārliecināts, ka Latvijā notikusī tautas nobalsošana par krievu valodu kā otru valsts valodu bija pozitīvs signāls, kas apliecinājis valstī pastāvošās problēmas. “Ja paklausās mūsu politiķu retoriku, kas tiek virzīta uz ārpusi, uz Eiropas struktūrām, tad mums viss ir tik lieliski un vispār nav nekādu problēmu. Referendums tomēr bija adekvāta atgriezeniskā saite, kura parādīja, ka problēmas pastāv. Ja cilvēks grib uztvert realitāti tādu, kāda tā ir patiesībā, nevis tādu, kādu viņš to gribētu redzēt, tad viņam nepieciešams redzēt adekvātu atgriezenisko saiti.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.