×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. augusts, 2012
Drukāt

Ņikitina: «Viss ir super!»

Latvijas olimpiešu delegācijas jaunākā sportiste Gabriela Ņikitina (18) nespēja cīnīties par augstu vietu 50 m peldēšanā brīvajā stilā, taču ar savu rezultātu ir ļoti apmierināta.

 

Ņikitina distanci nopeldēja 26,26 sekundēs, par 0,06 sekundēm atpaliekot no sev piederošā Latvijas rekorda, un ierindojās 39. vietā 73 dalībnieču konkurencē. “Viss ir super, esmu apmierināta ar rezultātu – labākais šosezon,” priecājās Gabriela Ņikitina. “Domāju, ka būs vēl labāk, bet nekas. Nebija nekāda uztraukuma. Olimpiskajām spēlēm sagatavojos labi, tāpēc arī sezonas rekords. Esmu priecīga būt šeit, ļoti gribēju peldēt, biju izslāpusi pēc starta. Salīdzinot ar Ķīpsalas baseinu, ūdens te ļoti ātrs. Jo dziļāks baseins, jo ātrāks ūdens.”

Savā peldējumā Ņikitina finišēja otrā, atpaliekot tikai no nu jau pasaules slavu ieguvušās 15 gadu vecās lietuvietes Rūtas Meilutītes. “Man bija vienalga, ka Meilutīte peldēja blakus. Pirmo reizi viņu redzu klātienē, mēģināju ķert, taču Rūta bija ļoti ātra, tāds mazais zaķītis,” smēja Ņikitina. Lietuviete finišēja pēc 25,55 sekundēm, neiekļūstot pusfinālā, kas prasīja 25,28 sekundes, un ieņēma 26. vietu.
 

 

“Olimpiskās sacensības man radījušas lielu apetīti turpināt strādāt. Vairākās distancēs uzvarējuši peldētāji, no kuriem neviens to negaidīja. Kāpēc lai es nevarētu? Pēc četriem gadiem Rio!”

 

Gabrielas māte Svetlana Isakova-Ņikitina 1988. gadā olimpiskajās spēlēs Seulā startēja PSRS izlasē. “Viņa peldēja simts metrus, bet 50 – ļoti maz. Taču mans rezultāts ir labāks. Pirms sacensībām es gan ar mammu nerunāju, jo gribu pati gatavoties. Nevajag lieki tērēt enerģiju. Tagad vēlos mazliet izbaudīt spēles, jau svētdien došos mājup. Londonā esmu pirmo reizi, jāpastaigā pa pilsētu, veikaliem.”

Gabriela nākamgad Rīgā beigs vidusskolu un tad, iespējams, tāpat kā komandas biedrs Uvis Kalniņš dosies studēt uz ASV.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+