×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. maijs, 2017
Drukāt

Ruta Pazdere: Nila “burkāni” rīdziniekiem (17)

Foto LETAFoto LETA

Kādu vakaru man piezvanīja kaimiņu mājas vecākā Tamara un aicināja mani kā 32 dzīvokļu mājas padomes vadītāju nākamajā dienā kopā ar viņu doties uz Nila Ušakova rīkotu pasākumu par dzīvojamo māju remontu kreditēšanu. Viņa uz šo pasākumu esot uzaicināta telefoniski. Vēlāk izrādījās, ka arī citi dalībnieki līdzīgi ielūgti – telefoniski vai pa e-pastu. Pabrīnījos, jo citur šādas informācijas nebija.

Nākamajā dienā plkst. 19 ierados Kongresu namā. Priekšā bagātīgi klāti kafijas galdi, ap kuriem rosās cilvēki, bet pie ieejas zālē – pasākuma dalībnieku reģistrācija un košu mapīšu dalīšana. Starp izdales materiāliem arī iepriekšējā dienā pieņemtie (23.05.2017.) Rīgas domes saistošie noteikumi nr. 257 “Par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība sniedz palīdzību energoefektivitātes pasākumu veikšanai dzīvojamā mājā un dzīvojamās mājas renovācijai”. Rīgas domes opozīcijas deputāti gan bija izteikuši kritiku par ierobežojumiem noteikumos. Un tiešām – jaunajos noteikumos lasāms: “4. Pašvaldība līdzfinansējumu piešķir: … 4.4. daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācijas darbu veikšanai, ja daudzdzīvokļu dzīvojamā māja, tās daļa, atsevišķu tehnisko sistēmu vai elementu stāvoklis normatīvajos aktos noteiktā kārtībā atzīts par bīstamu cilvēku dzīvībai vai veselībai, – ne vairāk kā 50% apmērā no renovācijas projekta kopējām izmaksām”. RD opozīcija bija iebildusi arī par niecīgo finansējumu 0,5 milj. eiro, no kuriem šā līdzfinansējuma nepietiktu pat 10 mājām, bet Rīgā to ir ap sešiem tūkstošiem.

Zālē ap 700 cilvēku, prezidijā – pats Nils Ušakovs (RD), kā arī Ivo Lecis (RNP) un Timurs Safiuļins (REA). Vispirms Ušakovs priecīgi pastāsta, ka iepriekšējā dienā esot vienbalsīgi pieņemti jaunie noteikumi. Pēc viņa teiktā, Rīgas pilsētas dzīvojamo māju siltināšanas un renovācijas pro-
grammā paredzēts nākamo četru gadu laikā renovēt (kapitāli remontēt) dzīvojamās mājas ar 50% pašvaldības līdzfinansējumu. Ir viens nosacījums – saskaņā ar jaunajiem noteikumiem nr. 257 renovāciju varēs īstenot tikai tajās mājās, kurās iedzīvotāji būs izveidojuši dzīvokļu īpašnieku kopības. Tas esot kā “burkāns”, lai iedzīvotāji sāktu veidot biedrības, kas tad organizē savas mājas apsaimniekošanu.

Jā, biedrības tiešām jāorganizē un “burkāns” tam noder. Taču kāds ir šis “burkāns”?

Pēc īsās uzrunas pasākuma dalībnieki tika aicināti izteikt jautājumus, uz kuriem Ušakovs divas stundas veikli, saprotami un ļoti pretimnākoši atbildēja. Uzdevu arī savus jautājumus.

Kāpēc šis finansējums paredzēts tikai tām mājām, kas ir jau dzīvībai vai veselībai bīstamā stāvoklī?

Cik no klātesošiem dzīvo šādās dzīvībai bīstamās mājās, kas tātad var pretendēt uz 50% līdzfinansējumu?

Kāpēc tik mazs finansējums – 0,5 milj. eiro – pirmajā programmas īstenošanas gadā? Ja visiem Rīgā tiek dota iespēja renovēt savas dzīvojamās mājas ar 50% atlaidi, tad tādam grandiozam pasākumam līdzfinansēšanai no RD budžeta nepieciešami vairāki miljardi eiro.

Tomēr uzslavēju RD vadītāju, ka šādi ierobežojumi ir pamatoti, ņemot vērā to, ka Rīgas pašvaldības budžetam ir liels parāds un līdzekļi jātaupa. Citādi nepalīdzēs arī šobrīd aktīvi notiekošā pašvaldības īpašumu izpārdošana.

Uz šiem jautājumiem Ušakova kungs atbildēja, ka līdzekļu pietikšot visiem un ka renovēt savas mājas varēšot visi. Pirms Līgo svētkiem RD Rīgas Enerģētikas aģentūra izdošot noteikumus, kuros būšot paredzēta iespēja visiem renovēt mājas: “Es atkārtoju vēlreiz – visiem būs tāda iespēja. Tikai jānodibina biedrības un jāsagatavo attiecīgie dokumenti…” Šo apgalvojumu viņš auditorijai atkārtoja vēl vairākas reizes. Pasākuma beigās tomēr vēlreiz norādīju, ka RD Rīgas Enerģētikas aģentūrai nav tiesību izdot noteikumus, kas ir pretrunā ar RD saistošiem noteikumiem, t. sk. nupat izdotajiem nr. 257. Tas ir pirmsvēlēšanu tukšs solījums, jo finansējuma tā izpildei nepietiks. Savā atbildē Ušakova kungs tikai pateica – finansējuma pietikšot visiem.

Tāds ir viens no Nila “burkāniem” – nekaunīgs solījums, kuru paša apstiprināto noteikumu dēļ nevar izpildīt, bet kuru viņš dāsni piedāvā rīdziniekiem. Arī mana kolēģe Tamara ilgi nesaprata, kāpēc viņas māja nevarēs saņemt finansējumu, jo to taču solīja pats Rīgas mērs. Pēc šā pasākuma priecīgā ziņa, protams, tiks tālāk izplatīta vismaz 500 māju iedzīvotājiem. Informācija par dzīvojamo māju renovācijas darbu līdzfinansēšanu 50% apjomā lasāma arī Rīgas domes mājas lapā. Taču tur nav paskaidrojuma, kādām mājām kādos gadījumos tas paredzēts. Arī jaunie noteikumi nr. 257 vēl nav pieejami internetā, jo tie vispirms jāakceptē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Kurš gan nevēlas izremontēt savu māju ar 50% atlaidi? Līdz vēlēšanām ir iespēja par to pasapņot!

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. BALSOT NAV JĒGAS

 2. skaista bilde-melnais bruņinieks un kangars.

  • laikam, katrai tautai ir kangari. Lasīju Maskavas soc. tīklos, ka Rīga pārvērsta par provinciālu krievijas pilsētu.. nekā pievilcīga

 3. Kad beidzot šie abi burkāni nokļūs aiz restēm ??? Un sāks tēlot gailīšus ????

 4. Kad beidzot, šie abi burkāni sēdēs aiz restēm.Un tēlos gailīšus.

 5. Es biju un būšu. Nicināšu un ņirgāšos.

 6. Ķirsis sola 4000 dzīvokļus, bet te tikai 05. mil.

  • tikai ir nianses. ja apsežas un parēķina tad tie 4000 dzīvokļi vislētākajā variantā izmaksā pusmiljardu reāli vismaz miljardu, un tādas naudas noteikti nav un nekad nebūs. solijums ir absaluti neraāls

 7. Kremlis sava pilseta Riga nelaus siltinat tos sovoka graustus . Kas tad pirks vinu gazi.

 8. Pat tad ,ja man dotu īsta zelta burkānu ,par SC nekad un nemūžam nebalsotu.

 9. Tā ir tipiska krievu-čekistu melošana, lai apmānitu vēlēlētājus.

 10. LA kļuvis par noželojamu mediju, kas to vien dara kā publicē nopirktus raksteļus pret saimnieku politiskajiem pretiniekiem. visā visumā tas ir ne tikai žurnalistikas ētikas, bet ari velešanu likuma pārkāpums. jo riets jau tiek tikai un vienigi uz uškova partiju, regulāri, katru dienu, un lielākoties pat nepamatoti. ak jā mazliet ari lembis dabuja iekšā, jo ar ir viens no galvenajiem “saimnieku”ienaidniekiem. pārejās partijas un velešanu apvienibas vispār LA neaiztiek.
  smiekligākais ir tas ka ši riešana absaluti neko nedos ne vienā ne otrā gadijumā, jo tur spēle notiek tā teikt vienos vārtos, tur praktiski varetu pat velešanas nerikot, jo rezultāti jau tagad zināmi, nav vienkārši pretim ko likt ne lembim ne ušakovam

  • saskanas trollis dikti apvainojies, nav ko apvainoties! Pashi esat vainiigi, ka neiztureeja nervi. Sola un plaataas tagad visi, kuri kandidee 🙂
   Naak praataa filma, Pie bagātās kundzes.

  • atklāj noslēpumu Atbildēt

   Kā tas nākas,ka tev ir zināmi vēlēšanu rezultāti?Tavs elks vakar tv paziņoja,ka neesot nekādu šaubu,ka viņš būs mērs.Tā sakot-es biju un būšu varens.Es Esmu Valsts valstī.Man ne par ko nav jāatbild un nekas nav jādara,tikai par tavu naudu sevi jāslavina.Tas ir Mans darbs.

   • tu redzi pretiniekus? pat ja dikti negrib par ušakovu velet, citu partiju piedavajumi vispār neiztur nekādu kritiku, tāpec ari lai kā jus te rietu spēle vismaz pagaidām notiek vienos vārtos. nav jabut zilā kalna martai lai paredzetu velešanu rezultātus pie tāda piedāvājuma.

    • Ko tu uztraucies ,tāpiņ? “Fokuss”,” Vesti” krievu radiostacijas,nemaz nerunājot par uz Latviju raidošajām moskaļu TV rej unisonā,sīkā šmurguļa un mr.20% labā.

  • Diez vai Usakovs pec velesanam turpinas vadit Rigu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+