×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
5. septembris, 2012
Drukāt

Nila Ušakova veto

Foto - LETAFoto - LETA

Nils Ušakovs, kuru ar augstu ticamības līmeni var dēvēt par Latvijas krievisko iedzīvotāju noskaņojuma un uzskatu barometru, pateicis, ka viņš neatbalstīs ne pilsonības referenduma pieprasīšanu, nedz tajā pats piedalīsies. Līdz ar to varam teikt, ka ne ždanokiešu, nedz lindermaniešu, nedz kādu trešo “spēku” mēģinājumi izraisīt provokatīvo referendumu cietīs neveiksmi.

 

 

Nilam Ušakovam neapstrīdami joprojām pieder lielākā autoritāte krievu un krievisko iedzīvotāju noskaņu virzīšanā. Arī Rīgas krievu avīžu pašām agresīvākajām rakstītājām būs jāapraujas ar stāstiņiem par neatlaidīgo cīņu. Tāpat kā viņu it kā latviskajiem piebalsotājiem.

Skaidrs, ka Rīgas pilsētas domes vadītājs un “Saskaņas centra” vadonis izpaudies kā reālpolitisks darbinieks. Situācijas vērtējumā viņš, domājams, sapratis, ka divas reizes referendumu upē ar panākumiem iekāpt nevar. Lindermana un Ždanokas un viņu vadīto partiju vienīgais mērķis ir izsisties Latvijas politiskā procesa virspusē, spekulējot ar impērisko krievu un dažu viņu latviešu podlaižu stulbumu un varaskāri, taču Nila Ušakova komandas gudrākie vīri (tie nav kabanovieši), es ceru, saprot, ka nevajag riskēt ar vēlreizēju latviskā vairākuma sašutuma un neapmierinātības (lai neteiktu – niknuma) izraisīšanu. Pat lielākajiem “SC” stūrgalvjiem ar laiku būs jāatzīst, ka ar konfrontācijas neatlaidīgu uzturēšanu valsts politiskajā telpā pie stabilizācijas arī pašu krievu interesēs nenokļūt. Var paredzēt, ka provokatoriskās darbības latviešu vidū stiprinās pašaizsardzības vēlmes.

 

Esmu dzirdējis spriedumus, ka jāķeras pie K. Ulmaņa laiku pieredzes pētīšanas, konkrēti – pie aizsargu organizācijas atjaunošanas, un ka šajā laukā jādarbojas R. Dzintara ļaudīm. Tādas organizācijas atjaunošana nostiprinātu valsti veidojošās tautas pašapziņu.

 

Ņemot vērā N. Ušakova reālpolitisko noskaņojumu, gaisa jaucējiem ždanokiešu un lindermaniešu partijās mazināsies iespēja maldināt krievvalodīgos ar solījumiem, ka no “rietumiem” kādi nāks un ieviesīs krievisku kārtību Latvijā, ka vajag vien trokšņot un aicināt. Kā konstatējis Krievijas ārlietu ministrs Lavrovs, rietumi kārtību vilcinās ieviest. Būs vien pašiem ar savām lietām jātiek skaidrībā. Varbūt prezidenta Bērziņa ieteiktajā virzienā?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+