×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2014
Drukāt

Aleksandrs Kiršteins: Nils Ušakovs un Kremļa imperiālisms (25)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs intervijā interneta portālam “TVNET” apgalvo, ka Krievijas rīcība, pievienojot Krimu, esot tas pats, kas latviešu nacionālistu prasība pēc Abrenes.

Ušakova kungs apgalvo, ka Krima vienmēr esot bijusi krievu zeme, lai gan Krimā viņi parādījās tikai 1783. gadā pēc Krievijas armijas iebrukuma. Bēgot no represijām, vietējie masveidā emigrēja uz Turciju, kurā tagad dzīvo pieci miljoni tatāru pēcnācēju. Kad 1944. gada maijā izsūtīja visus Krimas tatārus, viņu vēl siltajos mājokļos ievācās armijas augstākie virsnieki un nomenklatūras pārstāvji. Lai pilnībā pabeigtu Krimas pārkrievošanu, 1944. gada jūnijā izsūtīja arī visus grieķus, bulgārus un armēņus. Vietējo kapu pieminekļus ienācēji izmantoja jaunu mājokļu būvniecībai. Brežņeva laikā uz Krimu pārcēla vēl 500 000 cilvēku no Voroņežas, Rostovas, Tambovas un citām vietām. Tā Krima kļuva krievu zeme “faktiski un pēc vietējo iedzīvotāju noskaņojuma”.

Krimas separātismu izraisot sliktais ekonomiskais stāvoklis, saka Ušakova kungs. Te jāatgādina, ka Krimas AP jau 1992. gadā pasludināja Krimu par neatkarīgu valsti ar krievu valodu kā vienīgo valsts valodu. Jeļcins to neatbalstīja, tomēr Krima saglabāja stipru autonomiju. Britu žurnāls “Economist” (1995.15.07.) konstatē: “Ļoti maz ir tādu krievu, kuriem būtu dziļas saknes Krimā, lai gan Krimu krievi iekaroja jau Katrīnas Lielās laikā un tā bija Krievijas sastāvdaļa līdz 1954. gadam.” Vai te nav līdzība ar Latviju, kurā arī daudziem jo­projām nav ne sakņu, ne vēlmes tādas iegūt?

Vienīgā Abrenes un Krimas aneksiju līdzība saskatāma Krievijas noslēgto līgumu laušanā. Krievija uz mūžīgiem laikiem atteicās no visām prasībām pret Latviju 1920. gada miera līgumā, bet 1994. gadā, parakstot Budapeštas vienošanos kopā ar ASV un Lielbritāniju, garantēja Ukrainas teritorijas nedalāmību apmaiņā pret tās atteikšanos no kodolieročiem.

Jocīgi izklausās Ušakova taisnošanās par “SC” sadarbību ar Putina “Vienoto Krieviju”, kas veicinot tūrismu un kravas plūsmu ostā. Kas tūristu skaitu ietekmē vairāk – Putina labvēlība vai rubļa kursa kritums par 25%? Kas attiecas uz kravām ostā, nopietnāk būtu analizēt, kā tās ietekmēs investīciju aizplūšana no Krievijas. Vai Rīgas brīvostas valdes loceklim nav jāmeklē citas alternatīvas kravu plūsmām? Vai Ušakova kungs tiešām tic, ka Krimas okupācija un Krievijas pasu dalīšana vietējiem iedzīvotājiem neizraisīs jaunu sankciju vilni pret Krieviju?

Nila Ušakova amats liek viņam pārstāvēt Rīgu attiecībās arī ar starptautiskajām organizācijām, tāpēc mums nopietni jāpārdomā, kādu zīmi 21. gadsimtā pasaulei sūta cilvēks, kas nespēj nosodīt Ukrainas teritorijas daļas prettiesisko pievienošanu Krievijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Vai kundzei šitas tips ar aizdomīgo orientaciju tiešām ir vajadzīgs?

 2. Tagad ir dzirdēts par plāniem atkal izsūtīt uz citām Krievijas vietām tos Krimas tatārus, kas pašlaik vēl Krimā dzīvo. Paši tatāri grib tagad Krimā izveidot autonomiju. Kas viņiem to ļaus? Krievijā jau tā ar lielu nepatikšanu pieļāva autonomos rajonus sīkākām tautiņām, laikam ap 12.

 3. PALDIES KIRSTEINA KUNGAM PAR RAKSTU!!! JĀ, viņš NOTEIKTI piespraudīs JEBKURAS krāsas lentīti, lai tikai sasniegtu savas partijas nosprausto mēŗķi!!? Vēl jo vairāk tādēļ, ka to nosaka līgums ar prezidenta Putina partiju… Cik mīkstas mēlīes visiem nopirktajiem” SASKAŅAS CENTRA” reklamētājiem un katra teksta noslēgumā – VIENOTI LATVIJAI!??? Vardes smejas pilnā rīklē!?? PAR KĀDU VIENOTĪBU runā šis un tie cilvēki, ja pats Ušakova kungs meklē arvien jaunus tautu sarīdīšanas ieganstus??? KĀPĒC LTV1 raida šīš pretīgās un melīgās reklāmas visā LATVIJAS teritorijā, ja RĪGA ir LATVIJAS VALSTS UN VISA LATVIJAS TAUTA IR RĪDZINIEKI??? NEKĀDUS labumus pārējai tautas daļai ĀRPUS RĪGAS ne Ušakovs, ne SC NEKAD NAV SOLĪJUŠI!??? DOMĀJIET AR GALVU nevis sēžamvietu… UN SC NEVAJAG nevienu valsts iedzīvotāju kā VIENĪGI VISAS LIELĀS VALSTS OSTAS… Ar ko SC gatavojas “APKAROT” NABADZĪBU, nokļuvis pie varas LATVIJĀ??? NE VĀRDA… TAJĀ PAT LAIKĀ NEVIENS NE SAEIMĀ , NE VALDĪBĀ, NE VALSTIJ LOJĀLO KRIEVU, NE ARĪ LATVIEŠU VIDŪ NEGRIB REDZĒT UN ANALIZĒT ŠĪS PARTIJAS MĒŖKTIECĪGĀS DARBĪBAS JAU 24 GADU GARUMĀ SAVA NOSPRAUSTĀ PLĀNA SEKMĪGAI REALIZĒŠĀNAI!??? VIENKĀRŠI TĒLO AKLOS UN KURLOS, ĻAUJOT SC DARĪT VISU, KO TAM IEGRIBAS AR SEV LOJĀLU ĻAUŽU LĪDZDALĪBU!!!!!!!!!!!!! MUMS JĀPIEVER ACIS un JĀAIZBĀŽ ausis…???????????

 4. pasauli dalīja pusotra gruzīna ar pusotru angli, sadalīto stutēja ukraiņu komunistu grupiņa hruščovs, brežņevs, čerņeneko, bet galā sanāca mutācija = pārkrievošanās, jocīgi …

 5. Paskaties uz sevi Kirštein! Kā apšmauci ārzemju latviešus?

 6. Nils Ušakovs ir pagaidu kļūda

 7. ir zināmi

 8. Nils ir gluži kā pacietīga kopija Atbildēt

  Savādi, ka naidu latviešiem pārmet tieši paši naida kurinātāji. Šī (pārlieku) miermīlīgā tauta visai demokrātiski ļauj visiem izteikties un dzīvot, prasot tikai iespēju dzīvot savāzemē un runāt savā valodā. Acīmredzot, tas nav pieņemams (laikam arī Ukrainā ir galīgi nepieņemami runāt ukrainiski). Ik pa brīdim izrādās, ka kādas krievvalodīgo tiesības netiek ievērotas. Kādas gan? Ar ko krievvalodīgo iespējas Latvijā atšķiras no latviešvalodīgo iespējām? Vai ne ar to, kam pieder formālā valsts vara? Kurus tieši aizvaino fakts, ka Latvijā ir Latvija? Un kādu laimi viņi iegūtu, ja Latviju “savāktu” idealizētā impērija? Kādus labumus viņi tur saskata, kādas bezmaksas dāvanas?

  Bet Nils tā uzmanīgi tausta, ko dotajā brīdī pateikt krieviski, ko latviski, kad uzrīkot dāvanu kampaņu, kad kādu flashmobu, kādos jautājumos sekot pārbaudītajam piemēram organizēt “darbīgas” preses konferences publiski ķidājot it kā darba jautājumus ar vāji slēptu SC backgroundu. Katrā ziņā turēt roku uz pulsa un strādāt konkrētajā pārbaudītajā stilā viņš jau māk. Un tam nav nekāda sakara ar Rīgas kā Latvijas valsts galvaspilsētas vadīšanu.

  • Soņa ukrainvalodīgā Atbildēt

   Jauna suga – krievalodīgie

   Latvijā ir krievi, čigāni, gruzīni, arī latvieši utt., bet krievi ir izgudrojuši krievus saukt citas sugas vārdā – “krievvalodīgie” (ar to domāts – mēs, oku … panti vai?), krievvalodīgā prese, izdevumi. Šim vārdam ir krimināls, noziedzīgs raksturs – (1) sadalīt valsti divās nometnēs, kaut Latvijā dzīvo vairāki desmiti tautību.
   Ja avīzi izdod krievu valodā, tad tas ir “krievu” izdevums un ne vairāk. (2) Rādīt pasaulei, ka krievi apvieno vienā sugā visus cittautiešus, arī lietuviešiem piedēvējot šo tautības sugu Latvijā. Tā nav taisnība – gruzīni, ukraiņi, tatāri, čečeni un citas tautas Latvijā tiek pakļauti psiholoģiski – ideoloģiskai vardarbībai pret pašu gribu – viņi … čečeni u.c.) nekad nav paziņojuši, ka viņi ir “krievvalodīgo suga”.

   Vismaz latviešu žurnālisti un amatpersonas būtu sapratuši, ka vārds “krievvalodīgie” ir smir … dīgs, naidīgas politikai izvirzīts kā ierocis pret Latviju un daudzām citā tautām bijušajā un esošajā Krievijas impērijā, šķeltniecisks un nekad to nelietotu, nepakļautos, jo krievu valoda tiek izmantota kā tautu pakļaušanas ideoloģiskais ierocis.
   Krievvalodīgie – čekistu izgudrojums, lai mīkstinātu krievu tautības vārdu, ka krievi nav vienīgie nelaimīgie un pazemotie pasaulē, bet daudzas tautas, kuras pārkrievotas, tas ir, klāt piejaucot kuplāku skaitu, it kā pasaulē būtu divas sugas – krievu krievvalodīgie un visi citi – fašisti, bandīti.

   Teikt – krievi, tā kā kauns pašiem par sevi, bet krievvalodīgie – visu tautību komunisti, sovjetiki, daudzas tautas kopā ar krieviem. Ar šo žargonu čekists Putins un viņa ekstrēmisti cenšas maldināt naivo pasauli, lai tā noticētu, ka kopā pret pasaules tautām ir visi, kuri pārkrievoti.

   Nesen Latvijas radio izgudroja vēl vienu tautību SUGU – „mazākumtautību valodas” bērnudārzi, skolas.

 9. Этот ваш Саша Сливкин, ещё тот фрукт, если не сказать грубее. Только и может, что брызгать слюнями от ненависти, ни на что более не годится.

  • nu,un kas?Kas vainas uzvārdam Sļivkins?Galvenais,ka nav “grafists'”Kiršteina kungs ir reti erudīts,inteliģents un smalks cilvēks.Bet kas esat jūs,”grafist”ar saviem fašistiskajiem komentāriem?Maza,melna,netīra vabolīte.

   • Бля, сейчас описаюсь от умиления! Поцелуйте его в попку три раза, если он такой лапочка. Для нас, этот мудак, всегда будет ассоцироваться с его «интелигентным» выражением: русским в морду.

 10. Mīkstmiesis Ušakovs ir tikpat liels Latvijas “patriots” ka Višinskis.

 11. Tāpēc domājiet, par ko balsojat. Citādi NU sarīkos jaunu referendumu – par Rīgas autonomo republiku. Šodien šis viltvārdis piesprauž lentīti Latvijas karoga krāsās, rīt – un nebūs ilgi jāgaida – būs rašistu – kolorado vaboļu karodziņš. Cilvēks ar vismaz divām sejām. Rīgai tāds nav vajadzīgs.

 12. lūgums LA redakcijai Atbildēt

  Ludzu nelieciet un netraciniet latviešus ar cilēka fotogrāfiju, kurš ir iekrāsosts kolorado vaboles krāsās t.i. kurš ir krievijas impērijas idealogs, kuram nav nekāda sakara ar nacionālu valsti

 13. Ušakovs izmanto visas metodes, ko izmanto Putins un kas tik labi strādā viņa attiecībās ar Krievijas masām – pilina puspatiesības, sola banānus, rīko tendenciozus sabiedrisko attiecību pasākumus, translē reportāžas, kas ataino mūžīgu “peizaž dejatelnostji” (tāda “pastāvīga norūpējušās tētiņa rosība par savu tautu”). Un ir ideoloģijā vienota masa, kas to uzsūc kā sūklis un gatavi izkaut un apspiest traucējošus latviski runājošus. Jautājums, ko Latvijas varas pārstāvji spēj darīt, lai šo visu parādītu patiesajā gaismā un neitralizētu šādu divkosīgi melīgu slimīgi iedarbīgu spēku?

 14. Šādu informāciju vajag pasniegt krieviski lasošai auditorijai

 15. Viņš takš pret savu maizes devēju caru tētiņu neko nevar pateikt. Nogriezīs naudu, apcirps spārnus un tintē būs. Maskaļu zābaklaiža.

 16. Bet vinjam tak ir draudibas ligums ar Vienoto Krieviju !!! Kā viņs var nosodīt !!!

 17. “mums nopietni jāpārdomā”, lai turpmāk RD vadībā tādu cilvēku nebūtu. Nav vajadzīgi tādi arī valdībā. Tās ir pārprastas demokrātijas būtības sekas. Demokrātija ir virspeļņa pēc tam, kad valsts drošības jautājumi ir jau atrisināti.

 18. Šitais dzērumā taisītais SARKANĀ FAŠISTA MAZDĒLIŅŠ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 19. Es padomju salašņas nekad neesmu ņēmis par pilnu.

Draugiem Facebook Twitter Google+